Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Monitory sceniczne na podzespołach STX

Driger 12 Lip 2008 23:04
  • #1 12 Lip 2008 23:04
    Driger
    Poziom 2  

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Na początku informuję, że dopiero zaczynam w branży muzycznej tak na poważnie więc proszę o wyrozumiałość. (Ilość postów)

Razem z kumplem mam plany kupienia własnej estrady a ponieważ trafia na się okazja kupna dwóch zestawów nagłośnienia wraz z końcówkami (wszystko firmy Alphard) za 1/4 ceny to postanowiliśmy zrobić coś również samemu.

Planujemy zrobić sobie 2 odsłuch sceniczne, ale jeszcze sami nie wiemy czy 2 czy 3 drożne i wszystko to na głośnikach STX. Budowa jak do monitorów oczywiście trapez.

I tu pragnę abyście poradzili mi jak to zrobić od PODSTAW. Mile widziane wszystkiego rodzaju linki oraz pomoce i podpowiedzi. chciałbym wiedzieć jakie głośniki, zwrotnice i inne ważne elementy montować.
    Poczytałem już nieco tematu o budowie ale niestety kilka postów wydało mi się całkowiecie nie zrozumiałych :cry:
    Dlatego proszę o odpowiedzi. Budowa: Monitor sceniczny na podzespołach STX.

• #3 13 Lip 2008 12:17
    Driger
    Poziom 2  

To zależy ile co będzie kosztowało...
    A poleć jakieś głośniczki do odsłuchów Eminence :wink:
    Dzięki za linki :wink:

• #4 13 Lip 2008 14:39
    DYLU BADBOY
    Poziom 27  

Kappalite (ok. 425zł) + Selenium D210Ti. Podział 1,5khz 12/18db+zabezpieczenie(choćby żarówka). Obudowa BR 120l @ 52hz. I masz odsłuch o paśmie ok. 50-16000hz(-3db), SPL min. 99db/1w/1m i moc 500w.

Kappalite to w tej cenie dobry i lekki głośnik, duża skuteczność, w miarę niskie dobrocie i VAS, nie małe BL, Xmax i EBP, niskie Mms. Tylko te FS wysokie. Nie jest to może szczyt marzeń, ale na pewno dużo lepiej zagra niż na STX. Polecam, nie powinieneś się zawieść.

A może zrobisz 1 odsłuch. Wtedy mógłbyś pomyśleć o profesjonalnej 15"+2" lub 2x12"+2"/2x15"+2"

http://www.music-town.de/Beschallungstechnik/...tsprecherchassis-15-Zoll-450-Watt::19302.html

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty