X

Elektrozawór pralki POLAR

14 Jul 2008 16:29 DRdriver87
  • #1 14 Jul 2008 16:29
    driver87
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam. Otóż padł mi dwudrożny elektrozawór w pralce (bardzo starej). Na jednym kanale spękany jest kapselek, który zamyka dopływ wody w związku z czym woda cały czas się nalewa. Ponieważ drugi kanał jest ok a używam tylko jednego dozownika to chcę oba kable sterujące podpiąć do jenego zaworu. W temacie elektroniki jestem zielony więc potrzebuję pomocy. Jeden elektrozawór pompuje wodę do prania a drugi do płukania (z programatora wychodzą 2 kable po jednym na każdy elektrozawór). Oczywiście mogę oba kable złączyć i podpiąć pod jeden elektrozawór ale boję się że uszkodzę programator gdy np podczas płukania pójdzie prąd na programator na wyjście elektrozaworu do prania. Jaka dioda jest mi potrzebna aby wymusić przepływ prądu w kablach zasilających elektrozawór tylko w jednym kierunku (o ile to w ogóle możliwe)? Na zaworach pisze 220V / 9W. Nowy elektrozawór to koszt ponad 40zł a ta pralka to i tak tymczasowy nabytek, więc nie chcę w nią inwestować.
  • #2 14 Jul 2008 20:10
    mietek.r
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Idź na złom tam znajdziesz sprawne zawory za friko.
  • #3 17 Jul 2008 06:22
    GBW
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    każdy zawór ma podłączone dwa przewody.Jeżeli do każdego zaworu przychodzi po jednym przewodzie od programatora, a drugie końcówki są połączone razem,to możesz te przewody od programatora połączyć razem.Zawory pracują przy napięciu przemiennym a dioda wyprostuje jednopołówkowo i zniszczy elektrozawór.Zanim padnie będzie bardzo głośno pracował.
  • #4 27 Sep 2008 18:14
    pletwa1515
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Z diodą to zły pomysł,spalisz cewkę zaworu,lepiej jak pisze kolega iść na złom i wymienić...
    Pozdro
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products