X

Jak odzyskac dane z laptopa???

14 Jul 2008 19:08
  • #1 14 Jul 2008 19:08
    Removed
    Helpful post? (0)
    Witam mam wielki problem instalowałem windows xp profesjonal na laptopie dell vostro1500 i usunełem partycje d i utworzyłem ja na nowo i tak samo zrobiłem z partycja c i zainstalowałem system na dysk c. Usuwając partycje d jednocześnie skasowałem wszystko.Mój problem tkwi w tym jak odzyskać pliki z dysku d:??? z góry dziękuje za pomoc.
  • #2 14 Jul 2008 19:30
    Removed
    Helpful post? (0)
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1037604.html podobny przypadek.
    Trzeba wyszukać pozostałości starego systemu plików partycji D.
    Dysk podepnij do innego komputera jako drugi.
  • Helpful post
    #3 14 Jul 2008 19:33
    Rav3n
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Znalazłem kiedyś programik "Recover My Files".
    Odzyskałem prawie wszystko z dysku po podobnych przeprawach. Wymaga windowsa więc dysk do odzyskania musisz podłączyć jako drugi do działającego systemu i tam zrzucać odzyskane pliki.
  • #4 14 Jul 2008 23:22
    Removed
    Helpful post? (0)
    Dziękuje za odpowiedzi ale jak podpiąć ten dysk do innego kompa?? dysk siedzi w laptopie.
  • #5 14 Jul 2008 23:34
    Rav3n
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Wymontowujesz z lapka :]
    Przejściówka z 2.5 cala na 3.5 kosztuje bodaj z 10zł i podłączasz do dowolnego kompa. Pamiętaj tylko żeby go nie położyć na blasze....
    Grzebanie na dysku z którego chcesz ratować dane najczęściej je zamazuje, więc nie warto tego robić z systemu na tym dysku.
  • #6 14 Jul 2008 23:37
    Removed
    Helpful post? (0)
    na czym nie kłaść??

Dodano po 1 [minuty]:

Pamiętaj tylko żeby go nie położyć na blasze....
    co to ta blasza ??
  • #7 14 Jul 2008 23:39
    Rav3n
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Na metalu :]
  • #8 14 Jul 2008 23:42
    Removed
    Helpful post? (0)
    aha ok to wyjąć dysk podłączyć do innego kompa jako drugi i ten program :
    Recover My Files 3.98 Build 6043 wszystko mi odzyska tak?? to jest nowy laptop i na dysko d prawie nic nie miałem jakieś 10giga miałem danych to ile mniej więcej będzie trwało odzyskanie tych danych??
  • #9 14 Jul 2008 23:49
    Rav3n
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    To zależy jak bardzo zamazałeś ten dysk.
    Programik odszukuje MFT i odtwarza "w pamięci" strukturę katalogów. Potem wskazujesz gdzie ma to zapisać i tyle.
    W sumie skanowanie na 40GB dysku trwało bodaj z 2h.
    Samo kopiowanie już krócej.
    "Prawie nic nie miałem" = 10GB ;] Gdzie te czasy że 40MB dysk trzeba było na partycje dzielić.... ;]
  • #10 15 Jul 2008 00:05
    Removed
    Helpful post? (0)
    kamyk1944 wrote:
    Witam mam wielki problem instalowałem windows xp profesjonal na laptopie dell vostro1500 i usunełem partycje d i utworzyłem ja na nowo i tak samo zrobiłem z partycja c i zainstalowałem system na dysk c. Usuwając partycje d jednocześnie skasowałem wszystko.Mój problem tkwi w tym jak odzyskać pliki z dysku d:??? z góry dziękuje za pomoc.

Pytanie co konkretnie kolego zrobiłeś? Kasowałeś wszystko ręcznie "SHIFT+DEL"? Lub prosto "delete partition" i założyłeś od nowa ?
    Sprecyzuj te swoje określenia.
  • #11 15 Jul 2008 23:28
    Removed
    Helpful post? (0)
    przy instalacji skasowałem partycje d a potem na nowa ja utworzyłem i z partycja c tak samo zrobiłem i na partycje c zainstalowałem system. i to wszystko.

Moderated:

Czy kolega uskuteczniał może jeszcze jakieś genialne, nowatorskie metody poza tą?
    Uprzedzając fakty informuję , iż walenie młotkiem oraz otwieranie i czyszczenie talerzy papierem ściernym temu dyskowi raczej nie pomogą.

• #12 15 Jul 2008 23:47
    Removed
    Helpful post? (0)
    Proszę podać 0-100 z DMDE oraz okno znalezionych partycji z DMDE.

Quote:
    Często na Forum gdy zgłasza sie osoba z uszkodzoną logika dysku prosimy o zgranie obszaru dysku 0-100. Można to wykonać w DMDE ->

Po odpaleniu programu DMDE wybieramy nasz dysk fizyczny

w następnym oknie klikamy YES

Teraz pojawi sie okno z wykrytymi partycjami - bardzo proszę wykonać jego screena i podawać na Forum razem plikiem 0-100.

Po wykonaniu screena zamykamy okno znalezionych partycji i w drugim oknie odkrywamy zakladkę tools, a w niej wybieramy opcje Copy Sectors to

pojawi sie okienko wyboru sektorów, wpisujemy tak jak jest na obrazku i klikamy next

Pojawi sie okno wyboru folderu w którym zapiszemy nasz plik wybieramy miejsce zapisu i klikamy save.

Teraz pojawi sie okno potwierdzenia zgrania sektorów do pliku kilkamy YES

Tak wykonany plik oraz screen okna wyszukanych partycji podajemy na forum zarchiwizowane w formie załacznika
  • #13 16 Jul 2008 07:33
    Removed
    Helpful post? (0)
    Quote:
    przy instalacji skasowałem partycje d a potem na nowa ja utworzyłem i z partycja c tak samo zrobiłem i na partycje c zainstalowałem system. i to wszystko.
    - to nawet utrata danych nie można nazwać.
    Tak to robi się za darmo ->
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=5166874#5166874
  • #14 16 Jul 2008 19:59
    Removed
    Helpful post? (0)
    Chciałbym podziękować wszystkim za pomoc a w szczególności dla "Nirvanowiec" dzięki niemu wszystkie pliki odzyskałem i działają w 100%.
  Search 4 million + Products
Browse Products