Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki telewizor wybrać? samsung czy może panasonic

misiek_wwa 15 Lip 2008 16:58 9161 6
  • #1 15 Lip 2008 16:58
    misiek_wwa
    Poziom 13  

Witam
    Zamierzam zakupić nowy telewizor lcd w okolicach 37-42 cali.
    Słyszałem wiele opini że np lg są kiepskie bo zasilacze buczą i ogólnie się psują, czytałem też że sony też się pogorszył.
    Więc zastanawiałem się nad samsungiem albo panasonic.
    chciałbym telewizor z full HD i dvi- żeby móc podpiąć go do kompa też.
    Najbardziej zależy mi na tym żeby był dobry i nie awaryjny, nie mam doświadczenia co do telewizorów więc proszę o jakieś naprowadzenie i doradzenie co Wy polecacie.

• Ups
  • #2 15 Lip 2008 23:07
    jaculek
    Poziom 17  

Witam Panasonic z lcd produkuje tv do 37 cali w tym również full-hd i właśnie tą firmę ci polecam.W Samsungach widziałem już matryce z Chin ( firmy Hungwa)a Panasonic wstawia swoje(firmy IPS to konsorcjum z HITACHI I TOSHIBĄ).Pozdrawiam.

• Ups
  • #3 15 Lip 2008 23:14
    misiek_wwa
    Poziom 13  

więc tylko panasonic jak coś? a co sądzicie o sharp i thompson bo jeszcze o nich niewiele wiem

• #4 16 Lip 2008 18:45
    misiek_wwa
    Poziom 13  

dzisiaj namierzyłem jeszcze jeszcz\e jeden nowy telewizorek philips, czy ktoś posiada lcd tej firmy?? Mam jeszcze jedno pytanie bo zauważyłem że plazmę mogę kupić dużo taniej niż lcd, czy plazmy są gorsze od lcd?? niby znalazłem tu na elektrodzie już o tym temat ale troszkę bardzo stary, czy to prawda że plazma ma lepszy obraz kontrast i kąt widzenia -a jej minusem jest dużó pobór prądu i krótka żywotność ekranu?? proszę o odpowiedź

• #5 16 Lip 2008 21:55
    airbites
    Poziom 22  

żywotność ekranu są od 50 tys. do 100 tys. godzin ale jak ci napiecie podności do np. 240 czy 250V to zywotnosc spada. U mnie w rodzinie jedna osoba na sharp i powiem zenie ejst za rewelacyjny bo widac smugi, nie jest czysty obraz mimo z piisze kontrakt 10000:1 i meczyły moje oczy. Albo dostawcza kablówki maja kiepkie albo telewizor Sharp.

Plazmy są lepsze od LCD.Plazmy nie straci jakość obrazu jak oglądasz w boku niż w przypadku LCD. Zuzycie prąduzależy od technologi plazmy(ekranu), opcje, głośniki, dodatki jakieś tam.

A to trwałości to nic nie powiem.Ale mam w domu dużo sprzętów Philips i żaden ani razu nie zepsuła się w ciągu 10-16 lat. Mam telewizor ale zwykły Panasonic 3 lata i nie zepsuła sie ale minusem jest to ze kiepkie piloty są. Tylko wieża Panasonic się uszkodziła i ma 7 lat-8 lat (pasek od napędzania kaset jest urwana) a reszta działa.

a no dodatek nie mysl ze napis np. Panasonic na odbudiowe to ma plazme z ich firmy. bo ekran może pochodzić od firmy np. Philips czy samsung itd.

• Ups
  • #6 16 Lip 2008 23:01
    jaculek
    Poziom 17  

Panasonic produkuje swoje ektany plazmowe w Japonii a Samsung czyLG np. w Chinach.Co do Philipsa straciłem od dawna do firmy zaufanie.

• #7 17 Lip 2008 18:18
    misiek_wwa
    Poziom 13  

wszystko już wiem dzięki za wszystkie porady.
    Temat uważam za zamknięty

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme