Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 20 Lip 2008 01:22
    chwary
    Poziom 8  

witam posiadam roter d-link di-524 internet mam z telewizji kablowej chcialbym polaczyc internet do laptopa ze stacjonarnego kompa jestem poczatkujacy prosze o pomoc jak zainstalowac tego routera i skonfigurowac siec w kompie stacjonarnym jak i laptopie aby to dzialalo wszystko z gory dziekuje pozdrawiam

• #2 20 Lip 2008 09:04
    Kuniarz
    Poziom 35  

1. Zgłosić MAC routera po stronie WAN do operatora, najczęściej w ten sposób przydzielają dostęp do internetu.
    2. W konfiguracji rutera ustawiasz po stronie WAN automat, czyli DHCP.
    3. Po stronie LAN również ustawiasz włączone DHCP, wówczas komputer sam dostanie adres IP z routera
    4. Jeśli łaczysz się z routerem bezprzewodowo to oczywiście należy włączyć WLAN, do tego chociażby szyfrowanie WEP, ustal sobie jakieś 10-cio cyfrowe hasło i oczywiście jak laptop wykryje sieć, zapyta o klucz to podajesz właśnie to hasło.

To w skrócie tyle.

• #3 20 Lip 2008 12:16
    muwie
    Poziom 14  

witam właśnie jestem posiadaczem tego routera i niczego nie trzeba zgłaszać bo on ma funkcje klonowania adresu MAC. a instalacja jest bardzo prosta. postępuj zgodni jak jest w instrukcji. Potem zostaniesz poproszony o hasło i użytkownika( jest napisane na pierwszej stronie instrukcji). A potem to kreator poprowadzi cię za rączkę. Jeśli będą jakieś problemy to służe pomocą

• #4 20 Lip 2008 16:09
    chwary
    Poziom 8  

witam wszystko sie udalo lecz mam maly problem z sygnalem ktory zanika w tym pokoju gdzie jest router nie ma problemu w innym pokoju jest slabszy co zrobic pozdrawiam

• #5 20 Lip 2008 16:35
    Kuniarz
    Poziom 35  

Jeśli masz wkręconą antenkę, to spokojnie sygnał przechodzi przez 3-4 ściany i 1 strop (sprawdzone osobiście ;-) )

• #6 20 Lip 2008 17:33
    muwie
    Poziom 14  

zależy też z czego ściany są czy jakieś druty czy kable w ścianie?. Aha i jeszcze zależy jaki profil zużycia baterii masz ustawiony w laptopie. Ja jak ustawiam żeby najmniej prądu jadł to często nie wykrywa mi sygnału albo zrywa połączenie. No i router postaw w widocznym punkcie np. na parapecie

• #7 20 Lip 2008 17:59
    chwary
    Poziom 8  

obojetnie jak sobie ustawie w laptopie baterie jest tak samo mam problem aby router przechodzil przez jedna sciane sygnal jest bardzo niski ale dziala net ale jak zejde na dół to sygnal calkowicie trace a potrzebuje net na dole w czym jest problem nie mam pojecia co jest w scianach budynek tez nie jest az taki stary ma jakies 20 lat z gory dzieki za odpowiedz pozdrawiam

• #8 20 Lip 2008 21:01
    Kuniarz
    Poziom 35  

Jeśli nie przechodzi ci na "full" przez jedną ścianę, to jest coś nie tak...

• #9 20 Lip 2008 22:32
    chwary
    Poziom 8  

tylko z czym jest cos nie tak niewiem juz co mam zrobic jak ktos cos wymysli prosze o odpowiedz dzieki

• #10 21 Lip 2008 18:30
    chwary
    Poziom 8  

czy moze byc wina routera ze traci zasieg router jest nowy

• #11 21 Lip 2008 23:04
    Kuniarz
    Poziom 35  

Ano, może być wadliwy, przez jedną ścianę to byleco nawet nadaje. Zwroć się do sprzedawcy.

• #12 29 Lis 2008 11:26
    akai18
    Poziom 1  

Mam problem z D-linkiem (DI-604)
    Mam stacjonarny i laptota - chcę podłączyć net na laptopie of course, internet mam przez kablówkę. Wszystko robie wg zasad z instrukcji i tego, co pisza na forach i nic, tzn obecnie laptop i stacjonarny „widza sie”, kontrolki sie swieca od routera, informacja w polaczeniu lokalnym laptoka jest ze polaczono i predkosc ale zadna strona nie wchodzi.
    teraz pytanie: jakie maja byc te ustawienia TCP/IP na obu kompach... tzn moim stacjonarnym i laptopie.. gdzie ma byc dynamicznie a gdzie wpisane recznie, robie rozne kombinacje bo podejrzewam ze tu jest blad...

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty