Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Regulator świateł Seicento

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Regulator świateł Seicento
Autor
Wiadomość
krzych1-b
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: lublin

Post#1 Post autora tematu 20 Lip 2008 10:52   

Regulator świateł Seicento

Witam wszystkich mechaników od tego typu samochodziku.
Proszę o poradę w sprawie ręcznego regulatora wysokości świateł znajdującego się w tym samochodzie .Otóż problem polega na tym, że nie działa a przyczyną jest częściowy brak płynu w przewodzikach .
Mam wobec tego pytania : 1. czy da się go zregenerować ( tzn. dolać płynu ) , 2. Jak to zrobić - czyli zdemontować i krok po kroku aby czegoś nie popsuć ,3, czy najlepiej kupić nowy.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lip 2008 10:52   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#2 20 Lip 2008 12:29   

Re: Regulator świateł Seicento

Zostawić jak jest. Nie da się naprawić czegoś, co konstruktor sam skopał.
Powrót do góry

goldwinger
Poziom 25
Poziom 25

Post#3 20 Lip 2008 16:36   

Da się, będzie działać kilka dni
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Lip 2008 16:36   

Powrót do góry

krzych1-b
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 Post autora tematu 22 Lip 2008 19:54   

Wszystko klawo , tylko jak wtrysnąć ten płyn? Z doświadczenia wiem , że tylko hełmu nie da się wywinąć na drugą stronę .
A koszt nowego regulatora to wydatek rzędu kilku stów
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lip 2008 19:54   

Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#5 22 Lip 2008 20:10pomocny post - solucja   

Rozpiąć węże , napełnic strzykawką. Ogólnie kłoptliwy układ w eksploatacji i naprawach. Płyn ma być niezamarzający!
Powrót do góry

teskot
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Łódź

Post#6 23 Lip 2008 20:52   

Witam,

ten sam problem miałem w ładzie 2105 i polonezie. Generalnie moim zdaniem nie warto się za to brać. Owszem, udało mi się napełnić układ, ale ze szczelnością były problemy. Napełnia się to najlepiej płynem hamulcowym, w niektórych tego typu regulatorach trzeba wymóc wstępne ciśnienie w układzie przed złożeniem całości, co pociąga za sobą gigantyczne komplikacje. Podsumowując: kila metrów nowych rurek, płyn hamulcowy, dwie ręce do pomocy, dzień wolnego i dużo, dużo cierpliwości...
Pozdrawiam:D
Powrót do góry

krzych1-b
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 Post autora tematu 24 Lip 2008 21:45   

Wszystkim serdecznie dziękuję , ale mam jedno ale , co do mojego postu.
Nie napisałem jakiego koloru jest płyn w tym układziku - JEST NIEBIESKI ! i nie wiem co to za płyn, kolorem przypomina Petrygo .Co do napełnienia , to czy płyn ma być napełniony pod jakimś ciśnieniem , czy wystarczy tylko ciśnienie ze strzykawki? Bo pomyślałem sobie żeby w układ wpiąć mini trójnik ( ew. dwa) z zaworem i wcisnąć np. za pomocą pompki ręcznej do pompowania kół, płyn do układu . Ciekawy jestem co o takim rozwiązaniu myślicie panowie i panie ? Zadziała ?
PS. ciekawy jestem jak " zwiał " z układu ten płyn - Nieszczelność , czy wina odparowania ?
Powrót do góry

teskot
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Łódź

Post#8 24 Lip 2008 23:11pomocny post - solucja   

Witam,
odparować raczej nie mógł bo układ jest zamknięty. Więc pewnie wyciekł. Co do koloru płynu to nie jest ot żadna wskazówka, bo zarówno borygo jak i petrygo (czyli płyny do chłodnic) są barwione celem ich odróżnienia. Barwa nie wynika tutaj ze składu chemicznego. Jeżeli chodzi o napełnienie układu to wystarczy strzykawka, która bezproblemowo poradzi sobie z wytworzeniem ciśnienia rzędu 2 atmosfer. A to, czy w układzie musi być wstępne ciśnienie czy nie to zależy od konstrukcji. Jeżeli po napełnieniu okaże się, że płyn się przemieszcza pod wpływem obracania pompą regulatora, ale siłowniki nie pracują, to znaczy, że w układzie musi być wstępne ciśnienie. Ja układ napełniałem odłączając przewody od siłowników i wtrykując w nie płyn hamulcowy. Oczywiście po uprzednim otwarciu odpowietrzników w pompie. Kiedy z odpowietrzników zaczął lecieć płyn pozbawiony bąbelków powietrza zamykałem je i zakładałem przewody na siłowniki. Uprzednio za pomocą strzykawki z igłą należy wlać nieco płynu do siłowników, aby usunąć z nich całe powietrze. W momencie napełniania rzecz jasna tłok pompy musi się znajdować w takim położeniu, w którym siłowniki są maksymalnie "schowane". Życzę cierpliwości i pozdrawiam.
Powrót do góry

mirush1
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: kędzierzyn-koźle

Post#9 25 Lip 2008 16:56   

kolego było juz kilka prób w serwisie fiata w ktorym pracowałem i zgadnj jak się skończyły .Rózne płyny kilka technik napełniania a za jakiś czas wymiana na nowy ale szkoda kasy bo ile razy używasz takiego korektora pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lip 2008 16:56   

Powrót do góry

krzych1-b
Poziom 18
Poziom 18

Post#10 Post autora tematu 27 Lip 2008 08:18   

No to zabieram się do roboty, jaki będzie efekt napiszę za kilka dni a na razie nie zamykam jeszcze tematu bo chcę opisać dokładnie jak to wyszło . Być może przyda się dla innych użytkowników tego samochodziku .Dziękuję wszystkim za wskazówki i porady .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Regulator świateł Seicento
Strona 1 z 1