X

Jak odczytać adres IP

21 Jul 2008 08:11 CIciapus4
  • #1 21 Jul 2008 08:11
    ciapus4
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Witam, posiadam wifi po usb na osiedlu jest udostępniony internet za free mam pytanie dotyczące konfiguracji TCP/IP, adres sieciowy był pobierany automatycznie i było wszystko ok, z ciekawości spisałem ip, brame, DNS.
    Pewnego dnia uruchamiam komputer i pobieranie adresu, ale adres pobiera się i pobiera i nic więc wpisałem dane ręcznie i poszło, ale mój synuś coś namieszał i okazało się, że zaczyna pobierać ponownie adres sieciowy i okazało się, że został jakoś utworzone następne połączenie sieci bezprzewodowej 2 i ustawienia TCP/IP gdzieś znikło. Problem polega na tym, że kartka z danymi ip, dns i bramą wsiąkła, tu moje pytanie czy jakoś można z komputer odczytać ustawienia dla połączenia sieciowego 1

Pozdrawiam
  • Helpful post
    #2 21 Jul 2008 09:24
    mietekn
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Wszystko o co pytasz znajdziesz w rejestrze systemowym w gałęzi:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces
  • #3 21 Jul 2008 09:44
    ciapus4
    Level 19  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuje z ainformację
  • #4 24 Jul 2008 08:33
    ciapus4
    Level 19  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam, mam jeszcze jedno pytanie, a mianowicie we wszystkich połączeniach sieciowych mam połączenie sieci bezprzewodowej 9 jak to połączenie skasować, żeby uzyskać licznik o zera, czyli połączenia sieci bezprzewodowej 1, gdy klikam lewym to w oknie mam usuń, ale nie jest ono aktywne i nie można go skasować, jak wyłączam to połączenie też nie można skasować. Proszę o sugestie jak to zrobić.

Pozdrawiam
  • #5 25 Jul 2008 04:16
    soltys_w
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    Nie wiem jak zresetować licznik aby liczył od zera ale może Kolega zmienić nazwę każdego połączenia; wystarczy raz na nie kliknąć, wcisnąć F2 i zmienić nazwę na taką jaka będzie wygodna
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products