Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bieg jałowy-Focus

Artwin 19 Lut 2004 19:58 8232 11
  • #1 19 Lut 2004 19:58
    Artwin
    Poziom 16  

Obroty biegu jałowego wieszają się i przez dłuższą chwilę bardzo pwoli spadają.Lewe powietrze wykluczone.TO samo gaz,benzyna Focus 1,6l 16v rok 2000.Może mieliście podobny problem.Z góry dzięki.

• #2 19 Lut 2004 22:13
    teges

Poziom 21  

Sprawdż i ewentualnie umyj przepustnicę oraz sprawdż sygnał sondy lamda.Pozdrawiam.

• #3 24 Lut 2004 22:08
    cymbi
    Poziom 27  

Złomiarz napisał:
    Wiesz co!!!!!!!!!!! tak naprawde sądząc po tej drobnej usterce mogę stwierdzic że wogule nie znasz się na tej robocie !!! Pozdrawiam. 8O
    Oj mondry jesteś :D Po co piszesz takie bezsensowne posty ?? Przeczytaj regulamin !!

Post złomiarza przesunięty do kosza
    <E>

• #5 26 Lut 2004 19:32
    irreligious
    Poziom 11  

Podstawowe usterki wolnych obrotów to:

1-przepływomierz (taki zaworek za filtrem powietrza) możesz sprubować go przeczyścić.

2-silnik krokowy (zaworek w pobliżu kolektora ssącego, jeżeli jednopunktowy wtrysk, to w pobliżu wtryskiwacz), lub silniczek na ośce przepustnicy (pojednej stronie osi jest linka a po drugiej silniczek) możesz sprubować go równierz wyczyścić

3-sonda lambda (no comment) tylko do wymiany - awaria sondu objawia się terz innymi efektami oprócz szaleństwa wolnych obrotów

Nic innego nie przychozi mi do głowy.

• #6 26 Lut 2004 22:39
    BJSusel
    Poziom 18  

irreligious: Człowieku ty chyba nigdy nie widziałeś silnika Forda. Silnika krokowego tam nie ma - jest zawór wolnych obrotów (na by pass'ie). Sonda lambda do wymiany bez sprawdzania (no comments) Przepływomierz to taki zaworek - ha ha ha !!! - A świstak siedzi i zawija je w te sreberka.

kiblonurek: teges Ci dobrze radzi - możesz jeszcze sprawdzić ten zawór wolnych obrotów.

• #7 29 Lut 2004 18:21
    Przybyłek
    Poziom 11  

wygląda to na uszkodzenie zaworu wolnych obrotów IAC ,lub czujnika prędkości VSS-miałem kilta takich przypadków lecz gdy silnik chodzi na gazie to jest to w 90% fałszywe powietrze.Uważaj ten silnik bardzo nie lubi gazu zawory trzeba regulować ca 20.000km a nie co 150.000km,a jest to bardzo kosztowne jak przegapisz to wypalisz gniazda zaworowe.

• #8 01 Mar 2004 19:27
    lukin
    Poziom 12  

sprwdz czy dziala czujnik cisnienia wspomaganie (latwe dojscie od dolu)
    i czy sugnal dochodzi do kompa.Jak jest przerwa w polaczeniu to komp widzi ze caly czas majdrujesz fajera i podwyrzsza obroty

• #9 01 Mar 2004 19:57
    CKsrv
    Poziom 32  

To fakt ze nie ma silnikow krokowych ale nie mowcie mi ze to lambda padła, jesli auto nie było bite to cos za wczesnie na nia i nie te objawy.
    Po za tym nigdy by ci sie to nie spaprało jak bys nie zepsuł silnika gazem - 1,6 nie pali duzo.
    Tak czy inaczej zacznij od "powietrznych" spraw.

• #10 01 Mar 2004 21:37
    fachura
    Poziom 11  

cześc miałem ten problem jest po prostu zanieczyszczony stabilizator wolnych obrotów wykręc go i przemyj w benzynie ekstrakcyknej to coś co koledzy nazywają to silniczkiem krokowym choć właśćiwie to się tak to nie nazywa mieśći się to przy kolektorze ssącym przykręcony dwoma sróbami pozdrawiam.

• #11 02 Mar 2004 08:31
    pejko
    Poziom 12  

proponuje zaczac od odłączenia aku. na jakies 15-30min w celu skasowania pamięci adaptacyjnej sterownika ECU . po tym czasie podłącz aku uruchom silnik i pozostaw go na biegu jałowym na Pb na ok5min.
    może pomoże? jesli problem ustąpi i nie wróci to OK,jeśli wróci od razu lub wróci po jakimś czasie to trzeba szukać w osprzęcie silnika.

PS co do zaworów w czarnym Zetecu/bo taki masz/ to ja mam mondeo 2.0 1999 i pomimo jazdy n aLPG od przebiegu 40tys pierwsza reg zaworów była po 200tys-I DAŁY SIĘ WYREGULOWAĆ?!

• #12 25 Kwi 2004 19:20
    Artwin
    Poziom 16  

Dzięki za posty pomogło umycie dyszy powietrza dodatkowego .

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme