Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Projekt kolumny 2-way by Kamil

kdaudio 23 Lip 2008 11:59 8024 27
  • Witam!

Od pewnego czasu chodzi造 mi po g這wie nowe pod這g闚ki kt鏎e kszta速em by造 by podobne do mojego suba.

G這郾iki

G這郾ik wysoko-tonowy zastosowa貫m STX 10/200/4, 鈔ednionisko-tonowy to Alphard SW607 maj 18cm, na ka盥 kolumn s po 2 sztuki. G這郾iki siedz w obudowie bass-reflex strojonej na 40Hz.

Obudowa
    Wymiary wysoko嗆 100cm szeroko嗆 20cm g喚boko嗆 30cm. Wykonana z p造ty wi鏎owej 18mm oraz p造t HDF 3mm na boki kolumn. Ca這嗆 klejona klejem Rakol posz這 jego przesz這 0,5litra napewno, dodatkowo skr璚ona ka盥a kolumna 90 sztuk wkr皻闚. Boki przyklejane i skr璚ane warstwowo. Na koniec wszystko dok豉dnie kilka krotnie szpachlowane. Na koniec na wypolerowan powieszchenie po這穎na zosta豉 okleina samoprzylepna w dw鏂h kolorach, dlatego nie po這篡貫m forniru bo za du穎 zabawy by by造, wiem po subie w takim kszta販ie kt鏎ego fornirowa貫m. Wszystkie kanty obrobione idealnie , nie ma mowy o odklejaniu si okleiny itp. mam w tym ju wprawe... :)

Zwrotnica

Narazie jej poprostu niema , jest tylko kondensator na wysoki, w pszysz這軼i mam zamiar zrobi zestaw pomiarowy JIG i jako si wykona :)

Ods逝ch

Bardzo mi si podoba dziwi瘯 z tych kolumn. Alphardy moge por闚na do arn150 i por闚nanie wypada na korzy嗆 alpharda, wi璚ej basu, lepsza 鈔ednica. Kolumny w pokoju 25mkw robi takie zamieszanie ze szok, basu jest wystarczaj帷o nie potrzeba wcale suba, nawet nieraz trzeba 軼iszy bas. Wysokie s do嗆 szczeg馧owe, 鈔ednica wyrazna. Og馧nie jestem bardzo zadowolony. A w przysz這軼i z zwrotnica powinno by jeszcze lepiej.

Koszty

PJ 60z
    Alphardy 4x 35z = 140z a ja da貫m 30z bo uda這 mi sie kupi 4 sztuki w cenie 30z :):):)
    P造ty 55z
    Okleina 30z
    Terminale, br 30z
    i inne drobiazgi...
    Mnie wynios這 220z :D:D:D gdybym kupowa alphardy w normalniej cenie by這 by oko這 320z.

I wed逝g mnie za ta cane i nawet za te 300-400z nie ma lepszego sprz皻u kt鏎y tak wygl康a i gra :)

Ftoki :) bardzo s豉ba jako na 篡wo wygl康aj zdecydowanie lepiej!

Tak pozatym to t konstrukcje robi貫m oko這 3 tygodni, ale efekt chyba wida ... :)

Pozdrawiam!

Fajne!
  • #2 23 Lip 2008 12:06
    Skipior
    Poziom 20  

Szacunek... naprawd 鈍ietne kolumny! Okleina drewnopodobna to bubel jakich ma這, a Tobie pi瘯nie wysz這 jej po這瞠nie to raz, a dwa to, 瞠 ca豉 kolumna prezentuje si super. ζdnie dobrane kolory itp... No lux! Sam musz co takiego wymodzi, ale nie mam do鈍iadczenia z obudowami w 逝ku... Ale chyba nie jest najgorzej :P Mo瞠 udzielisz jaki instrukcji??

Ps. ze zwrotnic pewnie b璠zie lepiej z dynamik i mo瞠 poprawi si wysokie tony...

• #3 23 Lip 2008 13:30
    CoOcaiNe
    Poziom 15  

ζdne kolumny nawet bardzo , tylko szkoda takich kolumn na alpierdy.
    Do kt鏎ych zwrotki sie nie zrobi...

Pzdr.
    CoOcaiNe

• #4 25 Lip 2008 10:26
    galad
    Poziom 18  

No 豉dnie ci to wysz這 teraz jeszcze tylko zwrotnica i bedzie jeszcze lepiej gdyby nie napisa 瞠 za 鈔ednio-nisko wszdzi貫 alphardy to bym pomysla鹵e siedzi tam cos lepszego no ale zr鏏 pomiary zbuduj zwrotnice i b璠zie git acha ka盥y g這snik ma jakis potencja (nawet alphard) wi璚 do dzie豉 ze zwrotnic

• #5 25 Lip 2008 12:51
    xifyh
    Poziom 20  

Gdybym ja mia robi takie kolumny to na pewno zainwestowa豚ym w lepsze przetworniki.

• #6 25 Lip 2008 16:15
    gothye
    Poziom 33  

ciekaw jestem jak to gra ??

ale sam wygl康 : poprostu pi瘯ne :D

pzdr

• #7 25 Lip 2008 22:21
    cmal
    Poziom 15  

SUUUUUPER! 安ietne wyko鎍zenie, ale co do przetwornik闚 to mog貫 co lepszego tam wpakowa :) Co ze starego, poczciwego TONSIL-ka np. :D

• #8 26 Lip 2008 09:56
    przemo-lukas
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda

kdaudio napisa:

...wed逝g mnie za ta cane i nawet za te 300-400z nie ma lepszego sprz皻u kt鏎y tak wygl康a i gra...

Kolego, troch skromno軼i, s i b璠 lepsze konstrukcje na elektrodzie. :wink:
    Co ra膨co 幢e:
    brak zwrotnicy.
    Co bardzo mi si podoba:
    pomys z wykonaniem bok闚. Chodzi mi o warstwowe klejenie modeluj帷 逝k. Ile warstw sklei貫?

Po za tym fornir wygl康a bardziej efektownie. Mam nadziej, 瞠 przetworniki (alphardy) b璠 mia造 zbli穎ne parametry. :idea:

• #9 26 Lip 2008 18:29
    inkognito09
    Poziom 29  

Wizualnie bardzo mi si podobaj, ale p鏦i nie b璠zie owej zwrotnicy wspomnianej w opisie to niewiele wi璚ej pochwal.

CoOcaiNe
    Mitur23
    xifyh

Takie podej軼ie mnie zawsze powa積ie zastanawia - czy wg was niski bud瞠t ZABRANIA wykona co schludnie??? U篡 takich, jakie uzna 瞠 mo瞠 kupi bez bankrutowania, a nad obudow warto si postara niezale積ie od tego co w nich siedzi. Mo瞠 kiedy b璠zie tam co innego? I co wtedy? Od nowa budy, bo tym razem zbyt beznadziejne budy na dobre g這郾iki? Robi si dobrze to, co akurat jest si w stanie zrobi dobrze.

• #10 26 Lip 2008 19:33
    gothye
    Poziom 33  

czy jakies pomiary zestawu oraz zwrotnic beda prezentowane ?? :) to juz bedzie pe軟y profesjonalizm :!:

• #11 27 Lip 2008 09:22
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Wykonanie pi瘯ne :) nie幢e Ci to wysz這 wszystkie wzmocnienia itd :) ciekawie wygl康a :] sam jestem w trakcie budowy MTM'闚 na ARN'ach i Visaton'ie ale na wyko鎍zenie my郵 da fornir ;)
    pozdrawiam

• #12 27 Lip 2008 20:48
    kdaudio
    Poziom 9  

No zwrotnice Chc zrobi jak najszybciej, musz najpierw zorbi w豉snego JIG-a. Co do g這郾ik闚 to bez przesady nie jest a taka pora磬a, niekt鏎zy pisz a nigdy nie s造szeli o tym modelu, tylko os康zaj po firmie... Ja mam 17lat wiec nie kupie g這郾ik闚 za 500z , bo mam wydatki na inne zabawki i przyjemno軼i. Po 3 warstwy ale 2 a nawet 1 grubsza by wystarczy豉 przy takiej ilo軼i wzmocnie!!! Dzi瘯i wszystkim za komentarze :)

• #13 27 Lip 2008 21:04
    cmal
    Poziom 15  

Ja i tak si dziwie 瞠 tak dobra konstrukcja ma tak ma貫 powodzenie na tym forum(chodzi o ilo嗆 odpowiedzi i ocen)

• #14 28 Lip 2008 21:48
    -Obywatel-
    Poziom 17  

CoOcaiNe napisa:
    szkoda takich kolumn na alpierdy.

xifyh napisa:
    Gdybym ja mia robi takie kolumny to na pewno zainwestowa豚ym w lepsze przetworniki.

cmal napisa:
    co do przetwornik闚 to mog貫 co lepszego tam wpakowa

O, znowu zlot 'audiofil闚', dla kt鏎ych fakt, 瞠 kto nie rujnuje si na najwy窺z p馧k cenow jest 'ci篹kostrawny'. kdaudio, nie masz co si przejmowa tymi opiniami bo niekt鏎zy po prostu dla napisu gotowi s wyskoczy z kilkakrotnie wy窺zej got闚ki. Takie same ataki niekt鏎zy przypuszczali na mnie jak napisa貫m, 瞠 za這篡貫m do auta Boschmann'y. Czemu niekt鏎zy nie mog zrozumie, 瞠 nie wszyscy mog / chc nabija kabzy zdziercom tylko w zamian za ich znane logo?

• #15 28 Lip 2008 22:29
    cmal
    Poziom 15  

Ja tylko zasugerowa貫m, nikomu nie chc m闚i co ma robi, co jest dobre, a co z貫. Je郵i kogo tym urazi貫m to przepraszam...

• #16 28 Lip 2008 23:05
    zapek42
    Poziom 27  

Alphard to taki kozio ofiarny elektrody nie prawda ??

• #17 28 Lip 2008 23:39
    CoOcaiNe
    Poziom 15  

-Obywatel- napisa:
    CoOcaiNe napisa:
    szkoda takich kolumn na alpierdy.

xifyh napisa:

cmal napisa:
    co do przetwornik闚 to mog貫 co lepszego tam wpakowa

O, znowu zlot 'audiofil闚', dla kt鏎ych fakt, 瞠 kto nie rujnuje si na najwy窺z p馧k cenow jest 'ci篹kostrawny'. kdaudio, nie masz co si przejmowa tymi opiniami bo niekt鏎zy po prostu dla napisu gotowi s wyskoczy z kilkakrotnie wy窺zej got闚ki. Takie same ataki niekt鏎zy przypuszczali na mnie jak napisa貫m, 瞠 za這篡貫m do auta Boschmann'y. Czemu niekt鏎zy nie mog zrozumie, 瞠 nie wszyscy mog / chc nabija kabzy zdziercom tylko w zamian za ich znane logo?

Nie ma co wa趾owa ten temat jedna osoba ju sie wypowiedzia豉..
    Nie jestem 瘸dnym 'audiofilem' , poprostu z alphard'a nie ma za du穎 dobrych rzeczy jedyne co widzia貫m to seria LW i Magnum..
    Nie m闚ie to o 瘸dnym wydawaniu nie wiadomo jakiej kasy itd.. to kwestia do這瞠nia 20 z nawet nie..
    Zreszt sam mam tylko kolumienki na Tesla'ch ARZ 6608..
    Jest wiele projekt闚 na elce kt鏎e mo積a wykorzysta np. 2 x ARN 150 kt鏎e s w podobnej cenie do tych alphard'闚 ( 30z/szt. ) i do kt鏎ych jest ju zwrotka , co do zwrotki do alhard'闚 to nie ma danych g這郾ika ( a je郵i s to watpi czy prawdziwe ) Ale skoro koledze to odpowiada to chyba najwa積iejsze i to tyle..

Pzdr.
    CoOcaiNe

• #18 29 Lip 2008 09:58
    inkognito09
    Poziom 29  

zapek42 => lepiej bym tego nie uj掖...

Parametry do wi瘯szo軼i produkt闚 alpharda s wzgl璠nie wiarygodne. Z reszt s sposoby ich zmierzenia, chcie znaczy m鏂. S firmy pokroju diebiesi w kt鏎ych nie ma co liczy nawet na 1 parametr podany zgodnie z prawd, a ludzie wal na alpharda i jeszcze cz瘰to "ka膨" zmienia na STX w momencie gdy ten cz瘰to wypada znacznie gorzej... Wi瘯szo嗆 g這郾ik闚, nawet ta雟zych mo瞠 zagra dobrze w odpowiedniej aplikacji. A zwrotnice da si zrobi do wszystkiego, na bardzo upartego wystarczy generator sin i wprawne ucho.
    CoOcaiNe => ARZ660X wcale nie s takie "tylko"... Sam mam je w tubach, podparte subem i odpowiednimi sykami wal dynamik na g這w wi瘯szo嗆 przeci皻nych kolumn, zw豉szcza wszelkie BR. G這郾ik osi庵aj帷y 94dB efektywno軼i po prostu nie mo瞠 by a tak tragiczny jak wskazuje cena, nawet jak na szerokopasm闚k z lekko pogi皻 chark. Opieranie wyboru o cen oraz nalepk firmy jest typowo... "elektrodowe".

• #19 29 Lip 2008 14:40
    przemo-lukas
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda

kdaudio napisa:
    No zwrotnice Chc zrobi jak najszybciej, musz najpierw zorbi w豉snego JIG-a. Co do g這郾ik闚 to bez przesady nie jest a taka pora磬a, niekt鏎zy pisz a nigdy nie s造szeli o tym modelu, tylko os康zaj po firmie... Ja mam 17lat wiec nie kupie g這郾ik闚 za 500z , bo mam wydatki na inne zabawki i przyjemno軼i. Po 3 warstwy ale 2 a nawet 1 grubsza by wystarczy豉 przy takiej ilo軼i wzmocnie!!! Dzi瘯i wszystkim za komentarze :)

1.Dok豉dnie. Pomy郵 o w豉snym systemie pomiarowym. kto wie, mo瞠 to ca趾iem zno郾ie "zagra".
    2.3 warstwy po 3 mm daje nam 9mm 軼iank kolumny. Obawiam si, 瞠 mo瞠 ona by nie wystarczaj帷a. Piszesz o wzmocnieniach jednak 9mm to troszk za ma這, moim zdaniem powinna mie co najmniej 18mm.
    3. Co do koszt闚. No c騜, ka盥y ma jakie priorytety. Jeden przeznaczy taki bud瞠t, drugi taki. Nie powinni鄉y ocenia konstrukcji po cenie, ale raczej relacj jako軼i do ceny (cho bez ods逝chu jest to raczej nie osi庵alne. :D
    -Obywatel- napisa:
    ...nie masz co si przejmowa tymi opiniami bo niekt鏎zy po prostu dla napisu gotowi s wyskoczy z kilkakrotnie wy窺zej got闚ki... Czemu niekt鏎zy nie mog zrozumie, 瞠 nie wszyscy mog / chc nabija kabzy zdziercom tylko w zamian za ich znane logo?

Kolego, ja nie oceniam konstrukcji po cenie na ni wydanej. Ale nie popadajmy w skrajno軼i. "Kilkukrotnie" dro窺zym od g這郾ika wysoko tonowego firmy stx jest vifa xt. Je郵i s造sza貫 oba przetworniki i nadal twierdzisz, 瞠 r騜ni si tylko logo, to albo sam siebie ok豉mujesz albo s這 nadepn掖 Tobie na ucho. S ludzie, kt鏎zy kupuj lepsze samochody, motocykle, telewizory i B鏬 wie co jeszcze w poszukiwaniu lepszej jako軼i. :idea: Nie mo積a si temu dziwi. I tak nasze 篡cie jest mocno konsumpcyjne. Je郵i mia豚y racj, to sprz皻 muzyczny kupowali by鄉y tylko w marketach. Nie chcia豚ym do篡 tego dnia. :D

• #20 29 Lip 2008 22:26
    CoOcaiNe
    Poziom 15  

inkognito09 napisa:
    zapek42 => lepiej bym tego nie uj掖...

Parametry do wi瘯szo軼i produkt闚 alpharda s wzgl璠nie wiarygodne. Z reszt s sposoby ich zmierzenia, chcie znaczy m鏂. S firmy pokroju diebiesi w kt鏎ych nie ma co liczy nawet na 1 parametr podany zgodnie z prawd, a ludzie wal na alpharda i jeszcze cz瘰to "ka膨" zmienia na STX w momencie gdy ten cz瘰to wypada znacznie gorzej... Wi瘯szo嗆 g這郾ik闚, nawet ta雟zych mo瞠 zagra dobrze w odpowiedniej aplikacji. A zwrotnice da si zrobi do wszystkiego, na bardzo upartego wystarczy generator sin i wprawne ucho.
    CoOcaiNe => ARZ660X wcale nie s takie "tylko"... Sam mam je w tubach, podparte subem i odpowiednimi sykami wal dynamik na g這w wi瘯szo嗆 przeci皻nych kolumn, zw豉szcza wszelkie BR. G這郾ik osi庵aj帷y 94dB efektywno軼i po prostu nie mo瞠 by a tak tragiczny jak wskazuje cena, nawet jak na szerokopasm闚k z lekko pogi皻 chark. Opieranie wyboru o cen oraz nalepk firmy jest typowo... "elektrodowe".

Nie chce za du穎 o nich m闚i bo dla mnie graj naprawd pi瘯nie , ale ludzie kt鏎zy ich nie s造szeli wypowiadaj si o nich bardzo 幢e.
    A 瞠 to zwyk造 karton itd itd.. a nie chce mi si k逝ci z lud幟i na tym forum :|

• #21 29 Lip 2008 22:53
    turek86
    Poziom 14  

Do陰czam si do przedm闚c闚, 瞠 alphard sta si koz貫m ofiarnym, ale co ... Wi瘯szo嗆 nie s造sza豉 tych g這郾ik闚 tylko kieruj si opiniami innych. Jednak sam mia貫m okazje por闚na ta雟ze g這郾iki: PJ-k STX-a i Visatona SC10N i musze powiedzie, 瞠 r霩nica jest kolosalna a to tylko r騜nica 10 z. na g這sniku. Co do kolumn, wg mnie s to wy鄉ienicie wykonane kolumny niskobud瞠towe i taki chyba zamiar mia autor. Mi si bardzo podobaj !!!

• #22 02 Sie 2008 18:02
    krzyhoo9
    Poziom 15  

CoOcaiNe , do ka盥ych g這郾ik闚 robi si zwrotnice tyle 瞠 alphard ma niewiarygodne ts'y i ka盥y g這郾ik by trzeba這 mierzy z osobna. Gdyby zamiast tych alphard闚 siedzia造 tam przynajmniej arn150 by這 by celuj帷o a tak tylko dobrze ;)

• #23 02 Sie 2008 20:04
    zapek42
    Poziom 27  

No fakt, ale alphard najgorszy nie jest .
    Jest wiele gorszych chi雟zczyzn np . Dibeisi, Voice kraft, 888, 999, American Power...mo積a by du穎 tego pisac, ale zawsze koz貫m ofiarnym jest alphard a inne tak jakby 鈍i皻e...

Pozdrawiam ;-) .

PS. Tak w og鏊e to schodzimy z tematu...

• #24 02 Sie 2008 22:24
    turek86
    Poziom 14  

A wog鏊e jakiego wzmacniacza u篡wasz do tych kolumn?

• #25 03 Sie 2008 13:25
    kdaudio
    Poziom 9  

2x Tda 7294 lub Amplitiuner... :)

• #26 31 Sie 2008 22:20
    djpolb
    Poziom 16  

Kwestia g這郾ik闚 i zwrotnic omowiona. Mam 2 pytania odno郾ie obudowy a mianowicie w jaki spos鏏 obliczyc jej pole podstawy, 瞠by przy okre郵onej wysoko軼i obliczy jej pojemno嗆. A drugie pytanie czy przy pochyleniu konstrukcji do tylu ok 5-7 stopni pojemno嗆 bedzie mozna obliczyc w taki sam sposob (czy duzo bedzie odbiega od konstrukcji niepochylonej) jak prostopadloscian czy pochylenie bedzie mialo znaczny wplyw na objetosc?

• #27 02 Wrz 2008 17:46
    kdaudio
    Poziom 9  

To sie przyznam ze obudowy nie oblicza貫m tak dok豉dnie + - 5litr闚, w豉snymi sposobami wiec Ci nie pomog. A co do pochylenia to nie wp造nie to zdecydowanie na obj皻o嗆 (2-3 litry max), wiec niema problemu.

• #28 13 Wrz 2008 20:01
    baksik00
    Poziom 11  

Tyle ze przy pochyleniu komplikuje sie sprawa zwrotnicy

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME