Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

avi + txt połaczenie napisów z filmem..

jarek555m 24 Lip 2008 12:50
  • #1 24 Lip 2008 12:50
    jarek555m
    Poziom 11  

Witam!!
    wie ktoś może jakim programem mogę połączyć plik avi + txt. Chodzi o to że chciałem połączyć napisy z filmem tak by były odtwarzane w pierwszym lepszym odtwarzaczu który tylko przyjmuje divx-y. Po takim połączeniu napisy można włączać tak jak przy odtwarzaniu filmu DVD..
    Podobno można też coś takiego zrobić nowym allplayerem, problem jednak w tym że ja nie wiem jak tego dokonać..
    W google coś o tym piszą, ale większość linków już nie działa i do tego część tych postów ma już kilka dobrych lat..
    Jak ktoś wie co i jak to zrobić to proszę o pomoc bo w tym temacie za mocny nie jestem.. :|

• #2 24 Lip 2008 13:18
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Nie wiem jak zwykłe napisy takie jak są do DIVXów dołączyć do AVI. Ale da się dołączyć wcześniej wyeksportowane z filmu DVD. Kontener Matroska ma bardzo wiele opcji, ale nie wiem jak ustawić, by przyjmował zwykły .txt.

• #3 24 Lip 2008 13:27
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie napisane o jaki "pierwszy lepszy odtwarzacz który tylko przyjmuje divx-y" chodzi. Stacjonarny, programowy ?

Jeśli txt ma być na stałe połączony z video to trzeba będzie rekompresować.

Jeśli ten tajemniczy odtwarzacz potrafi obsługiwać napisy to pewnie wystarczy dać taką samą nazwe dla *.avi i *.txt

• #4 24 Lip 2008 17:39
    JOLLY
    Poziom 15  

Można za pomocą DirectVobSub i np. WinAVI Video Converter przerobić film z DivX na DVD w taki sposób, że napisy zostaną scalone z filmem i wtedy nawet DVD nie musi ci obsługiwać DivX. Ale po scaleniu nie możesz ich wyłączyć, będą już na stałe.

• #5 24 Lip 2008 17:51
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przy tworzeniu DVD napisy mogą być w oddzielnym strumieniu (tak jak strumienie audio), które można później włączać/wyłączać.

• Pomocny post
    #6 24 Lip 2008 19:36
    AxelNext
    Poziom 37  

jarek555m napisał:
    Podobno można też coś takiego zrobić nowym allplayerem, problem jednak w tym że ja nie wiem jak tego dokonać..

Umieszczasz film i napisy w jednym katalogu.
    Otwierasz film w ALLPlayer.
    Klikasz LPM na ikonkę DivX'a MUX (taki X), na lewo od młotka i klucza i klikasz na START.
    Przy filmie 90 minutowym czekasz średnio 4 minuty.
    FINITO :D

Ale najciekawsze jest to że ALLPlayer nie potrafi odtworzyć tego co zrobił.
    Tzn. film odtworzy, ale bez napisów i tu najlepiej użyć programu DivX Player włączając napisy klikając na Subtitle Track #1 - Other.

Na stacjonarnym odtwarzaczu DVD napisy włączasz przyciskiem Subtitle.
    To co opisałem nazywa się WMUXOWANIE'm napisów do filmu.

Gdyby nie pasował Ci ten sposób, albo nie podobała się czcionka to proponuję program VirtualDub + wtyczka Subtitler-2.4.
    Tu możesz wybrać wielkość, kolor i rodzaj czcionki, ale całość wgrania napisów do filmu trwa już dłużej niż 4 minuty.

• #7 29 Lip 2008 11:56
    jarek555m
    Poziom 11  

Wielkie dzięki koledze "axelakis" za pomoc..:D AllPlayer tworzy piękne napisy i wszystko działa ok..
    Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc..

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty