X

odkamieniacz do pralek?

airbites 24 Jul 2008 20:00
  • #1 24 Jul 2008 20:00
    airbites
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Witam, dziś byłem w sklepie RTV euro AGD żeby kupić filtry i worki do odkurzacza ale mniejsza z tym i no tam w sklepie maja jakiś płyny i proszki do odkamieniania pralek. I tutaj pytanie czy one usuną kamienie np. z grzałki itd?? Bo z tego co wiem ze Calgon to tylko miękka wodę i nic więcej.
  • #2 24 Jul 2008 20:18
    skryn
    Admin grupy AGD
    Helpful post? (0)
    Przeniosłem z AGD.
  • #3 24 Jul 2008 23:10
    serwal
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Kup kwas cytrynowy w sklepie spożywczym, najlepiej około 150g. Wsyp do pustej pralnicy, dodaj (uwaga) płynu do prania wełny lub mydła w płynie pH 5.5, ale nie koniecznie, to dla lepszego efektu, włącz program 90 i niech działa. To najtańszy odkamieniacz. Są tacy co stosują ocet ale ma nieprzyjemny zapach.
  • #4 25 Jul 2008 23:11
    airbites
    Level 22  
    Topic author Helpful post? (0)
    Jaki program na 90??bo ja mam pokrętło ustawienie programy i mam jeszcze dwie pokrętła czyli ustawienie temperatury i obroty wirowania.
  • #5 26 Jul 2008 11:03
    serwal
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Intensywny i co najmniej średniej długości.
    A i po tym odkamienianiu wyczyść filtr wylotowy w pralnicy.
  • #6 25 Oct 2009 20:08
    mala_ewunia
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Ja czytałam, że kwasy powodują zmatowienie i porowatość wewnątrz zbiornika pralki a co za tym idzie szybszą korozję... Też jestem w kropce, niedawno kupiłam nową pralkę i już sama nie wiem czy używac calgonu, czy nie... Calgon ponoć źle działa na elementy gumowe pralki...
  • #7 26 Oct 2009 07:50
    zarowka
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Było setki razy - jedni stosują calgon do każdego prania - inni nie a zaoszczędzoną kwotę wydają po kilku latach na nową pralkę :) Skoro kupiłaś nową pralkę nie martw się odkamienianiem - albo prewencyjnie stosuj jakiś calgon/zamiennik albo jeśli to konieczne odkamieniaj ale nie od razu po zakupie. Ja mam średnią wodę - pralkę 3 lata i teraz pierwszy raz odkamieniałem - nie stosuje żadnych dodatków prewencyjnych przeciw kamieniowi. Nie ma co się zamartwiać - pralki już nie są na 15 lat a normalny okres użytkowania spokojnie wytrzyma "bez zatrzymania bębna" przez kamień jak na reklamach.
  • #8 26 Oct 2009 11:15
    de99ial
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Ja dodatkowo polecę temat:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1308738.html
  Search 4 million + Products
Browse Products