Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

odkamieniacz do pralek?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> odkamieniacz do pralek?
Autor
Wiadomość
airbites
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Poznań

Post#1 Post autora tematu 24 Lip 2008 20:00   

odkamieniacz do pralek?

Witam, dziś byłem w sklepie RTV euro AGD żeby kupić filtry i worki do odkurzacza ale mniejsza z tym i no tam w sklepie maja jakiś płyny i proszki do odkamieniania pralek. I tutaj pytanie czy one usuną kamienie np. z grzałki itd?? Bo z tego co wiem ze Calgon to tylko miękka wodę i nic więcej.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lip 2008 20:00   

Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#2 24 Lip 2008 20:18   

Re: odkamieniacz do pralek?

Przeniosłem z AGD.
Powrót do góry

serwal
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: okolice Łodzi

Post#3 24 Lip 2008 23:10   

Kup kwas cytrynowy w sklepie spożywczym, najlepiej około 150g. Wsyp do pustej pralnicy, dodaj (uwaga) płynu do prania wełny lub mydła w płynie pH 5.5, ale nie koniecznie, to dla lepszego efektu, włącz program 90 i niech działa. To najtańszy odkamieniacz. Są tacy co stosują ocet ale ma nieprzyjemny zapach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lip 2008 23:10   

Powrót do góry

airbites
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Poznań

Post#4 Post autora tematu 25 Lip 2008 23:11   

Jaki program na 90??bo ja mam pokrętło ustawienie programy i mam jeszcze dwie pokrętła czyli ustawienie temperatury i obroty wirowania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lip 2008 23:11   

Powrót do góry

serwal
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: okolice Łodzi

Post#5 26 Lip 2008 11:03   

Intensywny i co najmniej średniej długości.
A i po tym odkamienianiu wyczyść filtr wylotowy w pralnicy.
Powrót do góry

mala_ewunia
Poziom 5
Poziom 5

Post#6 25 Paź 2009 21:08   

Ja czytałam, że kwasy powodują zmatowienie i porowatość wewnątrz zbiornika pralki a co za tym idzie szybszą korozję... Też jestem w kropce, niedawno kupiłam nową pralkę i już sama nie wiem czy używac calgonu, czy nie... Calgon ponoć źle działa na elementy gumowe pralki...
Powrót do góry

zarowka
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: małopolska

Post#7 26 Paź 2009 08:50   

Było setki razy - jedni stosują calgon do każdego prania - inni nie a zaoszczędzoną kwotę wydają po kilku latach na nową pralkę :) Skoro kupiłaś nową pralkę nie martw się odkamienianiem - albo prewencyjnie stosuj jakiś calgon/zamiennik albo jeśli to konieczne odkamieniaj ale nie od razu po zakupie. Ja mam średnią wodę - pralkę 3 lata i teraz pierwszy raz odkamieniałem - nie stosuje żadnych dodatków prewencyjnych przeciw kamieniowi. Nie ma co się zamartwiać - pralki już nie są na 15 lat a normalny okres użytkowania spokojnie wytrzyma "bez zatrzymania bębna" przez kamień jak na reklamach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Paź 2009 08:50   

Powrót do góry

de99ial
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Lublin/Radzyń Podl.

Post#8 26 Paź 2009 12:15   

Ja dodatkowo polecę temat:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1308738.html
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> odkamieniacz do pralek?
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.055 seconds

elektroda.pl temat RSS