X

Zasilacz CWT 200PA /200W, a płyta główna FIC VA-502 -kabelek

matliii 24 Jul 2008 22:40
  • #1 24 Jul 2008 22:40
    matliii
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Mam komputer płyta główna:VA-502 chipest:VIA VT82C586B, a reszta chyba nie będzie potrzebna i jest taki problem z tym zasilaczem.
    Ten zasilacz u mnie ma 2 wtyki zasilające do HDD czy tam CD-ROmu.
    Z jednego wtyku jest odbicie do wtyku zasilającego napęd dyskietki 3,5 cala, a z drugiego wtyku zasilającego wychodzi kabelek z wtyczką która ni cholery nie wiem do czego jest?

Ten wtyk ma 2 pin i kabel do niego jest czarno-czerwony czyli z oznaczeń GND i +5V i nie wiem gdzie ten wtyk podpiąć, a może go wyciąć.
    Ten kabel jest bardzo potopiony jak by było jakieś zwarcie i jeszcze na tej płycie znalazłem nie wykorzystane 2 piny i piszę pod nimi BING SOSP, albo BTNG SOSP
    Niewyraźnie widać i te 2 piny są obok 3 pinów FAN.
    No to się powtórzę gdzie ten wtyk podpiąć?
    Ta płyta wygląda tak.
    Zasilacz CWT 200PA /200W, a płyta główna FIC VA-502 -kabelek
    Moderated By TONI_2003:

Proszę przeczytać i stosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

• #2 26 Jul 2008 15:19
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    matliii wrote:
    chipset:VIA VT82C586B

To nie chipset a jego element:
    VIA wrote:
    − VT82C580 Apollo VPX Chipset: VT82C585VPX system controller and VT82C587VP Data Buffers
    VT82C586B includes UltraDMA-33 EIDE, USB, and Keyboard / Mouse Interfaces plus RTC / CMOS

Odnośnie tego przewodu z zasilacza - być może służy do zasilania wyświetlacza 'prędkości' spotykanego w starych obudowach

Co do złącza na płycie:
    FIC wrote:
    Suspend Switch Connector: Susp
    The mainboard provides Suspend mode switch (2-pin male) connector. If the connector is onboard, it is used to enter the system into Suspend mode and Suspend LED (SP_LED) will light.

ftp://ftp.fic.com.tw/motherboard/manual/socket7/va-502/
  Search 4 million + Products
Browse Products