X

Problemy z licznikiem energii elektrycznej

abrzoza1 31 Jul 2008 11:49
 • #1 31 Jul 2008 11:49
  abrzoza1
  Level 8  
  Helpful post? (0)
  Witam,
  Ostatnio wykręciłem z instalacji bezpieczniki, prądu w mieszkaniu nie było a licznik dalej buczał i naliczał energię. Co to oznacza? Czyżby kotś żył sobie na mój koszt. Instalacja jest stara, miedziana. Czy w starych blokach oprócz mieszkania do takiego licznika podłaczone są jakieś dodatkowe elementy. Dodam tylko iż licznik jest u mnie w mieszkani a nie na zewnątrz.

  Pzdr
 • #2 31 Jul 2008 12:03
  jarekgol
  Level 16  
  Helpful post? (0)
  Potrafi być podłączony transformator dzwonkowy, ale też powinien iść przez bezpiecznik. Popatrz po kablach przy liczniku, jeśli jest możliwość to rozłączaj kolejne i obserwuj, lub weź miernik cęgowy i zobacz czy i którędy prąd ucieka.
 • #3 31 Jul 2008 12:07
  Alana
  Level 37  
  Helpful post? (0)
  JAk instalacja jest stara mozesz miec problemy z niska wartoscia rezystancji izolacji.
  Ale jak powiedzial kolega - bez pomiarow i przejrzenia kabelkow NIC sie nie zrobi
 • #4 31 Jul 2008 12:09
  niutat
  Level 37  
  Helpful post? (0)
  Witam, licznik zasilany jest z bezpiecznika pod plombą dlatego buczy, co do liczenia energii to może tylko ustawiał się na czerwony pasek.
 • #5 31 Jul 2008 12:18
  Maly
  Level 27  
  Helpful post? (0)
  Przy wykręconych bezpiecznikach licznik musi stanąć. Tarcza się nie ustawia do pozycji startowej.
  Nawet jeśli masz jakieś małe obciążenie (typu trafo dzwonkowe lub słaba izolacja) to pobór energi przez coś takiego jest raczej niezauważalny w krotkim czasie.
  Obstawiałbym na kogoś "życzliwego" wpiętego w sieć
 • #6 31 Jul 2008 12:26
  patryk-84a
  Level 28  
  Helpful post? (0)
  Coś kolego masz same problemy z tą swoją instalacją :). Zaproś elektryka do swojego domku, każ mu wszystko sprawdzić, podziel się z nim swoimi uwagami. A ja proponuję aby elektryk zmienił u ciebie całą instalację. Pozbędziesz się problemu upalania gniazdek, obracającego się samoczynnie licznik :) i braku przewodu ochronnego za jednym razem. To że się tu powypytujesz i dostaniesz 10 różnych odpowiedzi nic nie da! Trzeba działać. Pozdrawiam!
 • #7 31 Jul 2008 13:04
  abrzoza1
  Level 8  
  Topic author Helpful post? (0)
  Dzięki za odpowiedz. W woli wyjaśnień to przed zmiana instalacji chce się troche dowiedzieć co gdzie i jak. Z elektrykiem już się ustawiłem i czeka mnie wymiana wszystkich kabli w mieszkaniu ale nie chce aby "spec" przedobrzył i powymieniał kilka gratisów zupełnie niepotrzebnie albo naopowiadał mi jakiś głupot, wziął pieniądze i się zmył.

  Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi.

  Pzdr
 • #8 01 Aug 2008 11:09
  Enpro
  Level 21  
  Helpful post? (0)
  [quote="Maly"]Przy wykręconych bezpiecznikach licznik musi stanąć. Tarcza się nie ustawia do pozycji startowej.


  I tu się mylisz bo Niutat ma racje nie dotyczy to wszystkich liczników ale są takie typy że staje dopiero na plamce (czarnej lub czerwonej ).Co do buczącego licznika jak przeszkadza to trzeba zgościć do ZE i wymienią to jest wina licznika poprostu gdzieś rdzeń z cewkąj est żle zkręcony ale to nie powoduje złego naliczania energi. Jeśli licznik nie zatrzyma się na plamce po wykręceniu to albo jest uszkodzona instalacja od licznika do zabezpieczeń i jest upłynność albo uszkodzony licznik, najlepiej wypiąć odpływ z licznika i będzie wiadomo powinien stanąć.
 • #9 04 Aug 2008 07:38
  Maly
  Level 27  
  Helpful post? (0)
  quote="Maly"]Przy wykręconych bezpiecznikach licznik musi stanąć. Tarcza się nie ustawia do pozycji startowej.

  I tu się mylisz bo Niutat ma racje nie dotyczy to wszystkich liczników ale są takie typy że staje dopiero na plamce (czarnej lub czerwonej ).

  W takim razie sorki, akurat nie zdażyło mi się jeszcze takiego spotkać
  Pozdrawiam
  Search 4 million + Products
Browse Products