Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Skrętka FTP, uziemienie...

lipsner 31 Lip 2008 15:23
  • #1 31 Lip 2008 15:23
    lipsner
    Poziom 2  

Witam!
    Mam instalację na skrętce FTP pod zewnętrzne kamery IP. Kable - cabletech, cat. 5 FTP - 6szt., puszczone zostały równolegle z kablami zasilającymi kamery (dł. ok. 30m każdy). Całość została doprowadzona do jednego pomieszczenia gdzie znajdować się będzie zasilacz zbiorczy oraz switch (do switcha podłączone będą również kable UTP).

Czy w takiej konfiguracji trzeba uziemiać kable FTP?

Skrętka FTP, uziemienie...

• #3 31 Lip 2008 20:24
    FlyBoy
    Poziom 28  

Tylko nie podłączaj tego uziemienia do ujemnego kabla instalacji elektrycznej ;) Podłącz do przewodu bezpieczeństwa i dodatkowo zastosuj wtyki RJ45 przewidziane dla skrętki FTP z metalowym ekranem.

• #4 31 Lip 2008 20:55
    lipsner
    Poziom 2  

FlyBoy napisał:
    Tylko nie podłączaj tego uziemienia do ujemnego kabla instalacji elektrycznej ;) Podłącz do przewodu bezpieczeństwa i dodatkowo zastosuj wtyki RJ45 przewidziane dla skrętki FTP z metalowym ekranem.

Ok tylko jak mam to podłączyć? w kablu jest ekran i drucik, to podłączam do ekranowanej wtyczki i dalej jak? :P

• #5 31 Lip 2008 21:02
    Alana
    Poziom 37  

Ja bym sie w wtyczki ekranowane nie bawila tylko zebrala te druciki z poszczegolnych kabli FTP razem, do kostki i grubym kablem do PE [uziemienia, zolto zielony] instalacji elektrycznej.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty