Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #31 25 Mar 2012 18:10
    właz
    Poziom 10  

witam- nie odkamieniać octem! najlepszym środkiem do części ze ZnAl-u i aluminium to kwasek cytrynowy /kwas fosforanowy/ tani ,nieszkodliwy i bardzo skuteczny 25-30gram na 1 - 1,2 litry wody można wykonać podwójne odkamienianie / dwukrotnie /

• #32 26 Mar 2012 23:12
    Jan_Werbinski
    Poziom 27  

Kwasek też z czymś reaguje.
    Kupiłem oryginalny odkamieniacz. Do końca gwarancji będę go używał, a potem rozkręcę i sprawdzę z czego jest zrobiony ekspres. :)

• #33 09 Maj 2012 21:03
    H3nry
    Poziom 26  

Rzuuf napisał:

Wnętrze ekspresu jest ze stali nierdzewnej, a nie aluminium. I co wtedy?

Wtedy po problemie - 5- 8% roztwór kwasu fosforowego (ten sam co w coli) załatwia temat bez smrodu czy pozostałości ;D

• #34 29 Wrz 2012 15:12
    tkordus
    Poziom 19  

Ja mój SAECO Willa od prawie roku z powidzeniem odkamieniam kwaskiem cytrynowym. Rozpuszczam w zbiorniczku na wodę ok 50g kwasku w gorącej wodzie i potem przepuszczam to przez ekspres... Słychać że się odkamienia gdyż potem ciszej pracuje :) A woda z kwaskiem jak przejdzie przez ekspres jest lekko zielonkawa :) Tak samo jak w czajniku.

• #35 09 Lis 2012 17:38
    Jan_Werbinski
    Poziom 27  

Na razie odkamieniam mojego Siemensa oryginalnymi tabletkami. Jak tylko się skończy gwarancja, to zaglądam do środka i zobaczę z czego jest zrobiony.

• #36 27 Mar 2013 12:17
    zbigmarc1
    Poziom 1  

Instrukcja ekspresu TCHIBO:
    "Ekspres można również odkamieniać za pomocą mieszanki kwasu cytrynowego lub octu (nie esencji octowej) i wody. Mieszankę należy przygotować w stosunku 4 części wody do 1 części octu/kwasu cytrynowego."
    Szkoda tylko, że dalej nie wiadomo ilu procentowa wyjdzie ta mieszanka. Dodam tutaj, że tchibo sprzedaje odkamieniacz po 30 zł za jednorazowe odkamienianie.

• #37 27 Mar 2013 17:05
    peloks
    Poziom 27  

(Nie esencji octowej) Kwas octowy techniczny 50% , Instrukcja ekspresu dotyczy octu spożywczego 10%.

• #38 25 Cze 2013 20:21
    stc22
    Poziom 1  

Polecam tani niemiecki odkamieniacz denk mit 8zł ,dostępny w sklepach z niemiecką chemią lub a****ro .Zawiera kwas cytrynowy,mlekowy,jabłkowy.Skład taki jak tych drogich .Odkamieniam nim dwa ekspresy ciśnieniowe automatyczny i pół automatyczny znanych marek od dwóch lat.jedno opakowanie 250ml wystarcza
    na 5 razy.

• #39 18 Gru 2014 12:46
    lilly217
    Poziom 1  

A w moim Delonghi producent napisał tak :
    Kamień można usunąć wodą z
    dodatkiem octu lub odkamieniaczem do czajników i ekspresów
    ( dostępny w sklepach chemicznych ):
    ¨ Napełnić zbiornik wodą, dodać trzy łyżki stołowe octu.
    ¨ Uruchomić urządzenie jak do parzenie kawy ( patrz punkt 2 instrukcji
    – „pierwsze użytkowanie na pusto”, aż do opróżnienia zbiornika z
    wodą.
    ¨ Operację powtórzyć 3 razy
    Normalnie kopara mi opadła. A ja już miałam na allegro zamawiać jakiś specjalistyczny odkamieniacz. Ale zastanawiam czy mogę zamiast octu użyć kwasku cytrynowego.

• #40 09 Sty 2015 07:25
    linfas
    Poziom 1  

Temat stary jak świat, ale..
    Mam ekspres ciśnieniowy automatyczny DeLonghi. Od samego początku (czyli prawie 5 lat) odkamieniam go średnio co dwa miesiące tylko i wyłącznie octem. Ekspres działa bez zarzutu dokładnie tak jak gdy był nowy. Butelkę octu wlewam do pojemnika na automatyczne czyszczenie, drugą butelkę do garnka, gdzie później moczę zaparzacz i inne ruchome części. Za jednym zamachem pozbywam się kamienia i pleśni, która uwielbia wszelkiego rodzaju ekspresy. Po automatycznym czyszczeniu octem, ustawiam program jeszcze raz tyle, że już z czystą wodą.
    Czy to zdrowie? Nie wiem, ekspresu na pewno nie uszkodziło ;)

• #41 19 Mar 2015 20:17
    tutrus
    Poziom 9  

Od dzisiaj w Lidlu jest odkamieniacz W5 w tabletkach, stosował ktoś ?. Cena 5,99zł Wyszukiwarka na forum nic mi na ten temat nie znalazła.....

Odkamienianie ekspresu automatycznego - czym najtaniej?

• #42 06 Sty 2016 19:51
    2716185
    Usunięty  
  • #43 24 Sty 2016 16:44
    dziabaq
    Poziom 11  

Kupujecie ekspres do kawy za 2-3 tyś złotych a żal wam 40zł na oryginalne tabletki danego producenta?
    To tak jak z systemem Windows, kupujesz kompa za 4.tyś ale bez systemu za 400zł bo wgrasz sobie piracki. Takie myślenie niektórzy mają....

• #44 30 Maj 2016 10:27
    Grawol
    Poziom 4  

Przeczytałem te posty i wybrałem własną drogę. Używam tabletki W5 z Lidla już od roku.Ponieważ objętość roztworu odkamieniającego dla mojego ekspresu wynosi 1,5 litra używam do jego sporządzenia 2 tabletki. Ponadto cały proces wykonuję zgodnie z instrukcją. Przy wodociągowej wodzie (12-15 stopni niemieckich) - wystarcza to na ponad 200 kaw.

• #45 25 Cze 2016 08:40
    pierotez
    Poziom 10  

Pany, expresik Jura Ena 7. Cudo maszynka, świetna kawa, bezawaryjny od lat ale.. Od początku stosuję co fabryka zaleca: pucha z tabletkami do odkamieniania, druga do czyszczenia expresu - obie po ok. 180zeta. Często ale nie systematycznie filtry niebieskie po ok 55zł, płyn do odkażania kapuczinatore. Jakby to wszystko na raz kupić to wyszłoby prawie z połowę ceny expresu.
    Tak się stało że przez ostatni rok!! rozjazdy i zmiana lokum sprawiła że expres jedzie ani bez filtra, ani bez odkamieniania a wodę mamy twardą - >24ph :((

Z tego powodu chciałem porządnie przeczyścić expres kamiksem kupionym w sklepie hydraulicznym w kilogramowym torbie foliowej.
    Podpowiedzcie mi ile lyżek/łyżeczek nasypać tego środka aby zrobić PORZĄDNY roztwór który ruszy to co zalega od roku. Jura do automatycznego odkamieniania używa ok. 0,5l roztworu z rozpuszczonym środkiem.

Obiecuję że zrobię tak tylko raz a później filterek Claris Blue i tylko firmowe tabletki. Wodę też przyniosłem z pracy: zdemineralizowana stosowana w naświetlarkach cyfrowych w drukarni (ponoć lepsza od destylowanej :))

edit: na 'dobrych' forach piszą że po zwykłych/tanich odkamieniaczach lecą drobiny i mogą zatkać expres a po dedykowanych to faktycznie sama woda!

• #46 25 Cze 2016 12:55
    Grawol
    Poziom 4  

Nie znam Twojego ekspresu, ale gdybyś chciał zastosować lidlowskie tabletki W5,wówczas na 0,5 litra wody rozpuść jedną. Można też użyć pół torebki kwasku cytrynowego(ok.10g). Moim zdaniem lepiej zrobić w Twoim wypadku kilkakrotne (np x3)odkamienianie takim roztworem niż wlewać coś super mocnego,bo to może uszkodzić ekspres. I jeszcze, przypadkiem nie używaj wody zdemineralizowanej lub destylowanej do robienia kawy!!!
    Powodzenia

• #47 25 Cze 2016 14:20
    teskot
    Poziom 20  

I ja dorzucę swoje "3 grosze". Nigdy więcej nie użyję od odkamieniania roztworów octu czy kwasu fosforowego bo widziałem jak po takiej operacji wyglądają bojlery ekspresów. Naprawiałem kilkadziesiąt ekspresów i na niektórych (nierokujących) przeprowadzałem różne eksperymenty. Koniec kropka. Może i to "coś" (chemikiem nie jestem) w co się zamienia aluminium i w postaci czarnego bagna wypływa do szklanki jest nieszkodliwe, ale nie zamierzam tego pić. Odkamieniacz ELECTROLUX na bazie kwasu mlekowego nie zmienia w widoczny sposób metali i kosztuje 15 zł za litr. Wystarcza na 4 użycia w przeciętnym ekspresie. I o co tu kruszyć kopię?

• #48 26 Cze 2016 09:36
    pierotez
    Poziom 10  

Dlatego nie odważyłem się pojechać z kamiksem. Po coś są te środki dedykowane.

Zakupiłem oryginał http://jura-serwis.pl/produkt/tabletki-odkamieniajce-jura-3x3-szt./1214.html,, zalałem podwójną porcje (6 szt.), zapuściłem odkamienianie x2.
    Jura wszystko robi automatycznie a więc drugie odkamienianie musiałem robić ręcznie przepuszczając wodę, ehh ponad godzina stania w kuchni. Muszę powiedzieć że woda zero drobin tylko kolor kawowy :) Na koniec założyłem filterek i a voila.

Za to kawka dawno nie była tak aromatyczna jak w spólnie z małżonką zauważyliśmy ;)

ps. znajomi stosują ponad 10l. oryginalne Jury i do dzisiaj sprzęty chodzą, sam nie wiem, jak bym używał Saeco za 1kz pewnie nie przejmował bym się zabardzo.

• #49 28 Cze 2016 22:19
    pierotez
    Poziom 10  

Pany a gdzie i jaki tester ph wody kupić bo zjeździłem całą okolice i nic.
    Jurze jak zapodam odczyt z ph to dobierze czasy wymiany filtra / odkamieniania.

• #50 29 Cze 2016 23:28
    nioop

Poziom 31  

Naprawdę komuś ocet usunął kamień ? :)
    Ja kiedyś próbowałem octem akwarium odkamienić, efekt był niezauważalny (poza pozostawionym zapachem)

Obecnie do sprzętu AGD głownie ekspresy stosuję odkamieniacz z Carefoura za 1,39zł , odkamienianie choćby nie wiem jak "zarośniętego" sprzętu nie trwa więcej niż 1-2 min.

• #51 30 Cze 2016 19:13
    pierotez
    Poziom 10  

AGD też traktowałem kamiksem, bojler mosiężny w expresie kolbowym też i przy okazji mechanicznie ale automaty w dedykowanym.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty