Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

Odkamienianie ekspresu automatycznego - czym najtaniej?

Main Page -> Forum Index -> Household Utility ->Odkamienianie ekspresu automatycznego - czym najtaniej? Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
właz
Level 9
właz
Level 9
Post#31 25 Mar 2012 18:10    

Re: Odkamienianie ekspresu automatycznego - czym najtaniej?

witam- nie odkamieniać octem! najlepszym środkiem do części ze ZnAl-u i aluminium to kwasek cytrynowy /kwas fosforanowy/ tani ,nieszkodliwy i bardzo skuteczny 25-30gram na 1 - 1,2 litry wody można wykonać podwójne odkamienianie / dwukrotnie /

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Jan_Werbinski
Level 25
Helped: 11
Post rating: 16
Jan_Werbinski
Level 25
Post#32 26 Mar 2012 23:12    

Kwasek też z czymś reaguje.
Kupiłem oryginalny odkamieniacz. Do końca gwarancji będę go używał, a potem rozkręcę i sprawdzę z czego jest zrobiony ekspres. :)

Helpful post? + 0
Back to top
H3nry
Level 26
Helped: 41
Post rating: 17
H3nry
Level 26
Post#33 09 May 2012 21:03    

Rzuuf wrote:

Wnętrze ekspresu jest ze stali nierdzewnej, a nie aluminium. I co wtedy?

Wtedy po problemie - 5- 8% roztwór kwasu fosforowego (ten sam co w coli) załatwia temat bez smrodu czy pozostałości ;D

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
tkordus
Level 19
Helped: 23
Post rating: 8
tkordus
Level 19
Post#34 29 Sep 2012 15:12    

Ja mój SAECO Willa od prawie roku z powidzeniem odkamieniam kwaskiem cytrynowym. Rozpuszczam w zbiorniczku na wodę ok 50g kwasku w gorącej wodzie i potem przepuszczam to przez ekspres... Słychać że się odkamienia gdyż potem ciszej pracuje :) A woda z kwaskiem jak przejdzie przez ekspres jest lekko zielonkawa :) Tak samo jak w czajniku.

Helpful post? + +2
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Jan_Werbinski
Level 25
Helped: 11
Post rating: 16
Jan_Werbinski
Level 25
Post#35 09 Nov 2012 17:38    

Na razie odkamieniam mojego Siemensa oryginalnymi tabletkami. Jak tylko się skończy gwarancja, to zaglądam do środka i zobaczę z czego jest zrobiony.

Helpful post? + 0
Back to top
zbigmarc1
Level 1
zbigmarc1
Level 1
Post#36 27 Mar 2013 12:17    

Instrukcja ekspresu TCHIBO:
"Ekspres można również odkamieniać za pomocą mieszanki kwasu cytrynowego lub octu (nie esencji octowej) i wody. Mieszankę należy przygotować w stosunku 4 części wody do 1 części octu/kwasu cytrynowego."
Szkoda tylko, że dalej nie wiadomo ilu procentowa wyjdzie ta mieszanka. Dodam tutaj, że tchibo sprzedaje odkamieniacz po 30 zł za jednorazowe odkamienianie.

Helpful post? + -1
Back to top
peloks
Level 27
Helped: 89
Post rating: 20
peloks
Level 27
Post#37 27 Mar 2013 17:05    

(Nie esencji octowej) Kwas octowy techniczny 50% , Instrukcja ekspresu dotyczy octu spożywczego 10%.

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
stc22
Level 1
Post rating: 1
stc22
Level 1
Post#38 25 Jun 2013 20:21    

Polecam tani niemiecki odkamieniacz denk mit 8zł ,dostępny w sklepach z niemiecką chemią lub a****ro .Zawiera kwas cytrynowy,mlekowy,jabłkowy.Skład taki jak tych drogich .Odkamieniam nim dwa ekspresy ciśnieniowe automatyczny i pół automatyczny znanych marek od dwóch lat.jedno opakowanie 250ml wystarcza
na 5 razy.

Helpful post? + +1
Back to top
lilly217
Level 1
Post rating: 1
lilly217
Level 1
Post#39 18 Dec 2014 12:46    

A w moim Delonghi producent napisał tak :
Kamień można usunąć wodą z
dodatkiem octu lub odkamieniaczem do czajników i ekspresów
( dostępny w sklepach chemicznych ):
¨ Napełnić zbiornik wodą, dodać trzy łyżki stołowe octu.
¨ Uruchomić urządzenie jak do parzenie kawy ( patrz punkt 2 instrukcji
– „pierwsze użytkowanie na pusto”, aż do opróżnienia zbiornika z
wodą.
¨ Operację powtórzyć 3 razy
Normalnie kopara mi opadła. A ja już miałam na allegro zamawiać jakiś specjalistyczny odkamieniacz. Ale zastanawiam czy mogę zamiast octu użyć kwasku cytrynowego.

Helpful post? + +1
Back to top
linfas
Level 1
linfas
Level 1
Post#40 09 Jan 2015 07:25    

Temat stary jak świat, ale..
Mam ekspres ciśnieniowy automatyczny DeLonghi. Od samego początku (czyli prawie 5 lat) odkamieniam go średnio co dwa miesiące tylko i wyłącznie octem. Ekspres działa bez zarzutu dokładnie tak jak gdy był nowy. Butelkę octu wlewam do pojemnika na automatyczne czyszczenie, drugą butelkę do garnka, gdzie później moczę zaparzacz i inne ruchome części. Za jednym zamachem pozbywam się kamienia i pleśni, która uwielbia wszelkiego rodzaju ekspresy. Po automatycznym czyszczeniu octem, ustawiam program jeszcze raz tyle, że już z czystą wodą.
Czy to zdrowie? Nie wiem, ekspresu na pewno nie uszkodziło ;)

Helpful post? + 0
Back to top
tutrus
Level 8
Post rating: 3
tutrus
Level 8
Post#41 19 Mar 2015 20:17    

Od dzisiaj w Lidlu jest odkamieniacz W5 w tabletkach, stosował ktoś ?. Cena 5,99zł Wyszukiwarka na forum nic mi na ten temat nie znalazła..... Odkamienianie ekspresu automatycznego - czym najtaniej?

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
Grawol
Level 2
Grawol
Level 2
Post#42 03 Oct 2015 15:26    

Ja używam tabletki W5 z Lidla do ekspresu Saeco Minuto. Dwie tabletki na całą ilość wody do odkamieniania (ok 1,5 litra). Pijemy 4 kawy dziennie. Wystarcza na około 110 kaw!

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
2716185
Removed
2716185
Removed
Post#43 06 Jan 2016 19:51    

Cześć. Tak czytam Wasze wszystkie rady i trochę się zastanawiam o co chodzi?
Można kupić tabletki uniwersalne do odkamieniania które nie są aż tak drogie a nie sądzę żeby bosch czy siemens wypuścił na rynek rzecz uniwersalną która zniszczy jakikolwiek ekspres do kawy.

Druga rzecz to czyszczenie octem? Na serio ktoś chce ten śmierdzący sposób wykorzystywać do czyszczenia ekspresu do kawy? Ile razy trzeba potem wypić kawę z tym jakże wyrafinowanym smakiem?

Gdzie tu logika żeby kupować ekspres za 4 tysiące a później żałować wydanych 15 zł co 200 zrobionych kaw. Tego nie jestem w stanie pojąć.

Sam korzystam z ekspresu do kawy Krups i jedyne co mogę zaproponować to żebyście kupili sobie zewnętrzny dzbanek na wodę z filtrem bo jest to bardziej ekonomiczne. Firma Brita oferuje dzbanki za około 100 zł i daje w zestawie 3 filtry które są większe i lepsze od tych wkręcanych w pojemniku na wodę. Warto wcześniej zakupić tester wody by sprawdzić jaką wodę mamy w kranie. Dodatkowo wodę z dzbanka możemy wykorzystać do picia w dowolnej chwili. W przypadku Krups filtr który starcza na miesiąc to koszt około 80 zł taki sam filtr Brity kosztuje około 20 zł. Takie oszczędności mają jakiś sens bo wydać rocznie 960 zł a 240 zł to duża różnica.

Odkamieniacz Krups kosztuje 20 zł za 2 saszetki. Descaling można wykonywać co około 300 kaw a więc jaka to oszczędność? Czy to ma jakiś sens?

Moim skromnym zdaniem nie.

Helpful post? + +1
Back to top
dziabaq
Level 11
Post rating: 7
dziabaq
Level 11
Post#44 24 Jan 2016 16:44    

Kupujecie ekspres do kawy za 2-3 tyś złotych a żal wam 40zł na oryginalne tabletki danego producenta?
To tak jak z systemem Windows, kupujesz kompa za 4.tyś ale bez systemu za 400zł bo wgrasz sobie piracki. Takie myślenie niektórzy mają....

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Household Utility -> Odkamienianie ekspresu automatycznego - czym najtaniej? Previous  12
Page 2 of 2

Similar topics to odkamienianie ekspresu automatycznego - czym najtaniej?

Szukam ekspresu ciśnieniowego automatycznego w cenie do 3.000zł (2)
odkamienianie pralki (7)
ekspres bosch TCA5601 błąd S odkamienianie (3)
Expres ciśnieniowy Krups XP7240, odkamienianie. (3)
Odkamienianie podgrzewacza kospel PPE2 electronic (1)

Switch to mobile version Switch to version for desktops

Administrator || Moderators || Forum Rules || General Rules || Cookies information || Editors || Contact for companies || Contact

Page generation time: 0.071 seconds