Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

konwergente uslugi teleinformatyczne

kobi 02 Aug 2008 12:26
 • #1 02 Aug 2008 12:26
  kobi
  Level 22  

  Witam
  Tak w ogóle to nie wiedziałem w jakim dziale to dać :P
  Poszukuje info o konwergentych usługach teleinformatycznych w nowoczesnym biurze. Teoria jakieś przykładowe aplikacje :)
  Wszelkie info mile widziane.

 • #2 02 Aug 2008 13:09
  gkmaster
  Level 17  

  Hmmm - "konwergente" to takie modne teraz słowo i pojawia się prawie u wszystkich producentów central telefonicznych - obecnie nazywanych serwerami telekomunikacyjnymi.
  Opisz czego byś oczekiwał po taki systemie - ponieważ w tej chwili centrale oferują sieciowanie wielu systemów nie tylko po ISDN i protokole QSIC ale coraz częściej wykorzystuje się sieć IP, protokół SIP (VoIP), H323 itp. Serwer telekomunikacyjny integruje ze sobą kilka mediów komunikacji począwszy od telefonu stacjonarnego, systemowy DECT do PC (stanowisko CTI) i coraz częściej telefonu GSM w jedną sieć wewnętrzną. Systemy dąża do tego abyśmy byli zawsze dostępni pod jednym numerem telefonu bez względu na to gdzie się znajdujemy. Telefony komórkowe wyposażone w WLAN mogą być abonentami naszej centrali po wejściu w zasięg działania sieci bezprzewodowej. Ktoś może powiedzieć po co to wszystko skoro wystarczy podać nr telefonu komórkoweg i sprawa załatwiona - zawsze jesteśmy dostępni pod jedny numerem - problem pojawia się gdy osoba która do nas dzwoni chce otrzymać informacje o których nie mamy pojęcia i trzeba taką osobę skierować do odpowiedniego działu -w przypadku standardowego GSM nie przełączymy rozmowy do innej soby - dla tego producenci central telefonicznych prześcigają się w rozwiązaniach dążących do tego aby uprościć komunikację.

 • #3 02 Aug 2008 15:14
  kobi
  Level 22  

  narazie zbieram info na temat tych uslug. Jest to temat pracy inz :P Wiec wszystko mi sie przyda co z tym zwiazane :)

 • #5 02 Aug 2008 15:32
  kobi
  Level 22  

  Racja napisałem z błędem za co sorki.
  W googlach jest wszystko opisane po łepkach. Mam do napisania przykladowa aplikacje dla konkretnego biura jednak ze by to zrobic musze wiedziec na czym polega to wszystko i co ona ma robic. Wszystko mi sie przyda jekies pojecia, przyklady aplikacji do takiego biura, teoria.

 • #7 02 Aug 2008 15:55
  kobi
  Level 22  

  No dobra zwracam honor ... :) Umkneło to mi :) a zna ktoś jakieś przykłady aplikacji? Chce podejżec jak to dziala :)

 • #8 02 Aug 2008 17:13
  msthhk
  Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

  Chłopie, piszesz pracę inżynierską, a nie referat w liceum! Po jej obronieniu będziesz mógł się tytułować inżynierem - czy to do czegoś nie zobowiązuje? Inżynier nie musi wiedzieć wszystkiego, ale musi umieć się dowiedzieć!

 • #9 02 Aug 2008 17:24
  jankolo
  VIP Zasłużony dla elektroda

  kobi wrote:
  No dobra zwracam honor ... :) Umkneło to mi :)

  Nie umknęło, tylko z wrodzonego lenistwa koledze nie chciało się nawet myszą klepnąć. Mam prawo tak powiedzieć, bo wiem na której stronie wg podanego przeze mnie linku ten dokument jest ulokowany.
  kobi wrote:
  a zna ktoś jakieś przykłady aplikacji? Chce podejżec jak to dziala :)

  A czy kolega rozumie termin "aplikacja" którego w tym kontekście używa? jeszcze raz coś koledze wskażę:
  jak się zrobi tak:
  http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&q=convergence+telecommunication+services+applications&start=0&sa=N
  to się znajduje na przykład to:
  http://en.wikipedia.org/wiki/Technological_convergence
  a potem takie coś:
  http://echarts.org/Downloads/Download-document/A-Framework-for-Converged-Telecom-Services-and-Mashups-2008.html
  http://echarts.org/Downloads/Download-document/Rapid-Converged-Telecom-Application-Development-with-E4SS-Grails-and-SailFin.html

  Male pytanie: czy kolega ma zamiar być inżynierem ze specjalnością telekomunikacja i wprowadzać nasz kraj w świat nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych?

 • #10 02 Aug 2008 23:08
  Removed

  Kolego, takimi swoimi wypowiedziami tylko się kolega ośmiesza!
  Pisze kolega pracę inżynierską po 3 latach studiów i popełnia kolega podstawowe błędy!
  Tytuł, później ujęcie zagadnienia i lenistwo, wstyd!

 • #11 04 Aug 2008 09:47
  kobi
  Level 22  

  jankolo wrote:
  Male pytanie: czy kolega ma zamiar być inżynierem ze specjalnością telekomunikacja i wprowadzać nasz kraj w świat nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych?


  Moze kolega wpisze w googlach to sie dowie odpowiedzi. Podobno one mowia wszystko to moze i tego sie kolega dowie.

  TEMAT MOZNA ZAMKNAC

 • #12 31 Aug 2008 11:08
  gkmaster
  Level 17  

  Szanowni koledzy - czy któryś z was czytal kiedykolwiek regulamin forum - tu nikogo nie obrażamy i nie staramy się wyśmiewać, ponizać itp. a widzę, że kolega który chciał się czegoś dowiedzieć z forum to został potraktowany jak intruz który nie jest wszechwiedzącą maszyną a to oznacza, że nie może się wypowiadać na forum elektroda. Strasznie mnie to denerwuje jak na forum udzielają się ludzie którzy nie chcą udzielić pomocy tylko zdołować pytającego i udowodnić mu, za wszelką cenę, że jest leniem, głupcem itp. Jedną metodą na poszukiwanie odpowiedzi wg moderatorów jest wspaniała i ceniona wyszukiwarka Google!! Panowie w takim razie skoro "wszystko" jest w Google to może odpuście sobie pracę związaną z forum bo po co się męczyć w odpowiadanie na pytania forumowiczów skoro wszystko jest w google!.

 • #13 31 Aug 2008 11:44
  Removed

  Proszę nie wkładać nam w usta słów których nie powiedzieliśmy!
  Google jest niewątpliwie największym źródłem informacji, ale jak wiadomo nie każdy problem można za jego pomocą rozwiązać. Po to jest właśnie forum, aby w przypadkach trudnych i skomplikowanych, czy też nietypowych poradzić się innych osób.

  Kolega wybiórczo traktuje regulamin tak jak koledze jest wygodnie, ja zacytuję jeden jego punkt:

  Regulamin forum wrote:

  Przed napisaniem nowego tematu każdy użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się z zawartością danego działu oraz zawartych w nim ogłoszeń (niebieskie tematy). Powinien również użyć lokalnej wyszukiwarki w celu upewnienia się, czy temat nie był już poruszany na forum (link szukaj u góry strony).


  Natomiast w odniesieniu do poruszanego tematu:
  Regulamin forum wrote:
  Za podstawowe przesłanie w działalności na forum uznaje się bezinteresowność, własną inicjatywę i przedsiębiorczość użytkowników. Nie będą akceptowane wszelkie formy lenistwa, i roszczeniowego charakteru prezentowane przez użytkowników.


  Lenistwo NIE BYŁO, NIE JEST i NIE BĘDZIE na tym forum tolerowane!

  Dla kolegi natomiast polecam lekturę punktu:
  Regulamin forum wrote:

  Wszelkie spory nie związane bezpośrednio z toczoną dyskusją w temacie należy rozwiązywać tylko i wyłącznie przez system Prywatnych Wiadomości (PW).

  Search 4 million + Products
Browse Products