Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

konwergente uslugi teleinformatyczne

kobi 02 Sie 2008 12:26
  • #1 02 Sie 2008 12:26
    kobi
    Poziom 22  

Witam
    Tak w ogóle to nie wiedziałem w jakim dziale to dać :P
    Poszukuje info o konwergentych usługach teleinformatycznych w nowoczesnym biurze. Teoria jakieś przykładowe aplikacje :)
    Wszelkie info mile widziane.

• #2 02 Sie 2008 13:09
    gkmaster
    Poziom 17  

Hmmm - "konwergente" to takie modne teraz słowo i pojawia się prawie u wszystkich producentów central telefonicznych - obecnie nazywanych serwerami telekomunikacyjnymi.
    Opisz czego byś oczekiwał po taki systemie - ponieważ w tej chwili centrale oferują sieciowanie wielu systemów nie tylko po ISDN i protokole QSIC ale coraz częściej wykorzystuje się sieć IP, protokół SIP (VoIP), H323 itp. Serwer telekomunikacyjny integruje ze sobą kilka mediów komunikacji począwszy od telefonu stacjonarnego, systemowy DECT do PC (stanowisko CTI) i coraz częściej telefonu GSM w jedną sieć wewnętrzną. Systemy dąża do tego abyśmy byli zawsze dostępni pod jednym numerem telefonu bez względu na to gdzie się znajdujemy. Telefony komórkowe wyposażone w WLAN mogą być abonentami naszej centrali po wejściu w zasięg działania sieci bezprzewodowej. Ktoś może powiedzieć po co to wszystko skoro wystarczy podać nr telefonu komórkoweg i sprawa załatwiona - zawsze jesteśmy dostępni pod jedny numerem - problem pojawia się gdy osoba która do nas dzwoni chce otrzymać informacje o których nie mamy pojęcia i trzeba taką osobę skierować do odpowiedniego działu -w przypadku standardowego GSM nie przełączymy rozmowy do innej soby - dla tego producenci central telefonicznych prześcigają się w rozwiązaniach dążących do tego aby uprościć komunikację.

• #3 02 Sie 2008 15:14
    kobi
    Poziom 22  

narazie zbieram info na temat tych uslug. Jest to temat pracy inz :P Wiec wszystko mi sie przyda co z tym zwiazane :)

• #5 02 Sie 2008 15:32
    kobi
    Poziom 22  

Racja napisałem z błędem za co sorki.
    W googlach jest wszystko opisane po łepkach. Mam do napisania przykladowa aplikacje dla konkretnego biura jednak ze by to zrobic musze wiedziec na czym polega to wszystko i co ona ma robic. Wszystko mi sie przyda jekies pojecia, przyklady aplikacji do takiego biura, teoria.

• #6 02 Sie 2008 15:46
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

kobi napisał:
    W googlach jest wszystko opisane po łepkach.

Niechże kolega nie opowiada bzdur. To kolega szuka po łebkach. Czy taki materiał (na przykład) http://www.mi.gov.pl/1/files/0/1786993/SP_II%5B1%5D.3_Raport_koncowy_2006.pdf też jest "po łebkach"?
    Jedno jest pewne: gotowca do przepisania kolega w Google nie znajdzie.

• #7 02 Sie 2008 15:55
    kobi
    Poziom 22  

No dobra zwracam honor ... :) Umkneło to mi :) a zna ktoś jakieś przykłady aplikacji? Chce podejżec jak to dziala :)

• #8 02 Sie 2008 17:13
    msthhk
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Chłopie, piszesz pracę inżynierską, a nie referat w liceum! Po jej obronieniu będziesz mógł się tytułować inżynierem - czy to do czegoś nie zobowiązuje? Inżynier nie musi wiedzieć wszystkiego, ale musi umieć się dowiedzieć!

• #9 02 Sie 2008 17:24
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

kobi napisał:
    No dobra zwracam honor ... :) Umkneło to mi :)

Nie umknęło, tylko z wrodzonego lenistwa koledze nie chciało się nawet myszą klepnąć. Mam prawo tak powiedzieć, bo wiem na której stronie wg podanego przeze mnie linku ten dokument jest ulokowany.
    kobi napisał:
    a zna ktoś jakieś przykłady aplikacji? Chce podejżec jak to dziala :)

A czy kolega rozumie termin "aplikacja" którego w tym kontekście używa? jeszcze raz coś koledze wskażę:
    jak się zrobi tak:
    http://www.google.pl/search?hl=pl&lr=&q=conve...munication+services+applications&start=0&sa=N
    to się znajduje na przykład to:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Technological_convergence
    a potem takie coś:
    http://echarts.org/Downloads/Download-documen...verged-Telecom-Services-and-Mashups-2008.html
    http://echarts.org/Downloads/Download-documen...Development-with-E4SS-Grails-and-SailFin.html

Male pytanie: czy kolega ma zamiar być inżynierem ze specjalnością telekomunikacja i wprowadzać nasz kraj w świat nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych?

• #10 02 Sie 2008 23:08
    Usunięty
  • #11 04 Sie 2008 09:47
    kobi
    Poziom 22  

jankolo napisał:
    Male pytanie: czy kolega ma zamiar być inżynierem ze specjalnością telekomunikacja i wprowadzać nasz kraj w świat nowoczesnych technologii telekomunikacyjnych?

Moze kolega wpisze w googlach to sie dowie odpowiedzi. Podobno one mowia wszystko to moze i tego sie kolega dowie.

TEMAT MOZNA ZAMKNAC

• #12 31 Sie 2008 11:08
    gkmaster
    Poziom 17  

Szanowni koledzy - czy któryś z was czytal kiedykolwiek regulamin forum - tu nikogo nie obrażamy i nie staramy się wyśmiewać, ponizać itp. a widzę, że kolega który chciał się czegoś dowiedzieć z forum to został potraktowany jak intruz który nie jest wszechwiedzącą maszyną a to oznacza, że nie może się wypowiadać na forum elektroda. Strasznie mnie to denerwuje jak na forum udzielają się ludzie którzy nie chcą udzielić pomocy tylko zdołować pytającego i udowodnić mu, za wszelką cenę, że jest leniem, głupcem itp. Jedną metodą na poszukiwanie odpowiedzi wg moderatorów jest wspaniała i ceniona wyszukiwarka Google!! Panowie w takim razie skoro "wszystko" jest w Google to może odpuście sobie pracę związaną z forum bo po co się męczyć w odpowiadanie na pytania forumowiczów skoro wszystko jest w google!.

• #13 31 Sie 2008 11:44
    Usunięty
  Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty