Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaka drukarka atramentowa?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Regeneracja -> Jaka drukarka atramentowa?
Autor
Wiadomość
ziolek
Poziom 13
Poziom 13

Post#91 03 Sie 2005 22:43   

Re: Jaka drukarka atramentowa?

Zgadzam się. Mam swojego Epsona już z 8 lat i do tej pory drukuje.
A przerwe miał i z pół roku. Z zapchanymi dyszami też można sobie poradzić. Drukuje praktycznie tylko na zamiennikach.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sie 2005 22:43   

Powrót do góry

Usunięty

Post#92 07 Sie 2005 00:10   

Czy ktoś słyszał coś o urządzeniu wielofukcyjnym Lexmark X2330. W sklepach Biedronki są po około 230 zł. Czy można do niego dostac tusz i ile kosztuje. Jaka jest tego jakość. Dziękuję . Pozdrawiam.
Powrót do góry

heras
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Chełm/Rzeszów

Post#93 15 Sie 2005 13:52   

Witam. Porsze Was o pomoc w wyborze urzadzenia wielofunkcyjnego. Przymierzam sie do 2 modeli, a mianowicie:

HP PSC 1315 za 373 zl

lub

Lexmark P6250 za 523 zl

Prosze o wasze opinie na temat tych dwoch modeli. Do tej pory posiadalem HP 3820 jednak jego zywotnosc sie skonczyla, gdyz te modele byly z wada fabryczna. Teraz przymierzam sie do kupna urzadzenia wielofunkcyjnego. Prosze o wasze rady. Z gory THX.
Powrót do góry

ccamell_pl
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Kraków

Post#94 18 Sie 2005 21:00   

mam dla ciebie coś idealnego canon bjc 2100 kupujesz używaną za 60zł a kardridże oczywiście zamienniki w sklepie normalnym kosztują 20zł czarny i kolor, jest to najbardziej ekonomiczna drukarka jaką znam sam używam i nigdy nie zmienię :D
Powrót do góry

jannaszek
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: kraków

Post#95 19 Sie 2005 21:21   

kupiłem lexmark z815 -codownie drukuje, zwłaszcza fotki
tusz kolor 70 zł na 3 napełnienia
no iczarny cośtam trzeba dać
jestem zadowolony{240zł}
odradzam urządzenia wielofunkcyjne -ani to nie pochodzi ani tamto-nie ma rozwiązań uniwersalnych zarazem dobrych
Powrót do góry

Pilottt
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Olkusz

Post#96 23 Sie 2005 11:49   

ccamell_pl: a co myślisz o CANON PIXMA iP1500. Widziałem do niej pojemniki(zamienniki) z tuszem za 9 PLN za sztukę, ale nie wiem czy się na nią zdecydowac.
Powrót do góry

Brick_G
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: -

Post#97 27 Sie 2005 22:05   

Canon ma tanioche tusz bo pojemniki sa bez glowic drukujacych robione. Wszystko jest ok poki taka glowica nie siadzie. No i lubia zasychac :]

Zdjec sie nie drukuje - jest to nieekonomiczne. Lepiej zaniesc do punktu foto.
Powrót do góry

siekierka7
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Bydgoszcz

Post#98 04 Wrz 2005 12:08   

Ja proponuje HP deskjet 3520 sam mam i nie narzekam
Powrót do góry

Bojanek
Poziom 5
Poziom 5

Post#99 14 Wrz 2005 09:10   

Polecam epsona np c60 + zamienniki do niego z Allegro za smieszne pieniądze.

moze to szajs ale sam na tym lece od 2 lat, a za komplet oryginalnych tuszów do tej pory kupiłbym juz 5 drukarek
pozdrawiam
Powrót do góry

dido78
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: wroclaw

Post#100 13 Lis 2005 11:48   

Ja mam CANON PIXMA iP3000 jestem bardzo zadowolony . Tusze sa niedrogie i mozna tanio drukowac. Drukuje tez zdiecia wychodza ladnie niestety tylko na oryginalnym papierze. Dowiedzialem sie w sklepie ze powinno sie urzywac takiego papieru jakiego tuszu . Ja drukuje na oryginalnym tuszu canona i dlatego kupuje papier fotograficzny canona.
Niedlugo sprobuje cos na zamiennikach i wtedy pewnie papier innych firm wyprobuje.

CANON PIXMA iP3000 posiada 4 tusze.
moge polecic rowniez podobny model CANON PIXMA iP4000 ktory ma 5 tuszy (dwa tusze czarne) Drukarki sa bardzo do siebie podobne pod wzgledem jakosci

Pozdrawiam
Powrót do góry

krzych21
Poziom 6
Poziom 6

Post#101 03 Sty 2006 13:38   

Ja polecam HP 5150 jak dla mnie nie do zajechania. Używam juz ja trzeci rok a drukuje sporo. Kardridze bardzo proste w napelnianiu i żywotne. Naprawde polecam ten model
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2006 13:38   

Powrót do góry

krzysieg
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: jelenia

Post#102 09 Sty 2006 13:11   

Witam

Zastanawiam sie nad urządzeniem wielofunkcyjnym HP psc 1410 .
Kartridze są tanie 57 zl kolor (nr22)i 50zł czarny (nr20), nowe oryginalne z wbudowana glowicą
Mają małą pojemnosc 5ml te dolączone ale mozna do nich wlać 10ml , przynajmniej te kupowane odzielnie....to i tak mało ale z napelnianiem nie ma duzo roboty .....wiec nie jest to duza wada .
Czytałem tylko opinie kupujacych w sklepach internetowych i piszą ze są zadowoleni z jakosci wydrukow i skanow.
Miał ktos tego HP ? będe z niego zadowolony ?
pozdrawiam
Powrót do góry

Freaze
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Gdańsk

Post#103 12 Sty 2006 01:37   

Ja mam canon,a S400 już ma z 4 lata i zawiodłem się na nim bowiem od samego początku były problemy z drukowaniem byłem w serwisie canona to niby wymienili głowice na nowa ale pare druków i nadal to samo (tzn. krawędzie liter nie były ostre tylko takie poszarpane, często poziome linie przerywały druk normalnie koszmar, po trzech dniach praktycznie tusz w głowicy zacyzna przysychac i sa znowu problem z drukiem, wymoczyłem wtedy głowice we wrzątku założyłem tusz i drukuje jak brzytwa do czasu paru dni nie uzywania... czasami wogóle nie chciała drukować...

teraz rozglądam się za drukarką w której da się drukować na kopertach od plyt cd. na tym canonie się nie dało bowiem nie była wstanie pobrać takiej koperty z podajnika gdyż ta koperta jest za sztywna i nie daje się płynnie wygiąć tak jak pojedyncza kartka...

Sam nie wiem co wybrać bowiem hp też widziałem w dzikich akcjach odmowy wspólpracy... może teraz się coś zmieniło??
Powrót do góry

tower
Poziom 12
Poziom 12

Post#104 23 Sty 2006 19:49   

wszzystko jedno co sie kupi
odradzam tylko lexamrki z nabojem simply1
reszta ok

co do nap[elniania napelniac zawsze zanim tusz sie wyczerpie do zera ja napelniam zawsze gdy jest jeszcze ok 2-5 ml w naboju i daje to naprawde dobre rezultaty( wydrukowalem na naboju lexmark 18c0032e okolo 300ml tuszu i dziala dalej jak nowy, tusz visiontech w butli pollitrowej do naboju 10n0016 polecem a przed zakupem slyszalemze da sie napelnic tylko ma dwa trzy razy)
no i czym wiekszy kartridz tym wieksza wygoda bo rzadziej trzeba npelniac(mimo ze koszty nie rosna to jednak zajmuje mi to 60 sekund doslownie)

uwagi dotycza wszystkich modeli z kartridzami z dyszami modeli z oddzielnymi glowicami nigdy nie mialem i nie chce eksperymentowac
Powrót do góry

mangelo
Poziom 8
Poziom 8

Post#105 24 Lut 2006 02:39   

TYLKO HP NA TUSZE 15,45 i 78 ewentualnie 56 i 57

Wybór drukarki PROSTA SPRAWA idziesz do pierwszej lepszej firmy zajmującej sie regeneracją i pytasz jakie kartridże są najlepsze do napełniania i które najwiecej razy dały sie napełnić i dostajesz odpowiedź drukarki na tusze HP 45,15 i 78 lub nowsze 56 i 57

2)Nikt z was nie wziął tu pod uwagę pojemności kartridża HP 45 i 15 i 78 zmieści na max 42ml x 2 = 84 ml

Taki BCI-24 to około 8ml to gość ze strzykawą lata co chwila aby zaladować - na 5 kartek papieru moze starczy.

Lexmarki i canony lub epsony max 20 ml
chyba ze mówimy o maszynach na każdy kolor-tusz osobno ale one mają niejedną wadę

1) chipy zliczające w hp i epsonach czyli napełnianko po zakupie resetera
2) głowicę które sa osobno i padają po napełnieniu lipnym tuszem i drukara ląduje w kuble bo koszt glowicy jest więkzy niż nowa drukarka.

Ostatni wypusty firm drukarek to kartridże o pojemnościach max 10 ml.
HP też się wycwanił i wypuscza jakieś wynalzaki po max 10 ml widząc jak lexmark zmiejszyl pojemność o połowę np lex70 do lex 16 lex 17

Więc dobrze radze wszystkim stare dobre HP na tusze 45/15/78 każdy serwis wam to powie, lub firma refilująca. Niestety juz tylko z 2 ręki ewentualnie pozostają hpki na tusze 56 i 57 lub lexy na 82 i 83

Lasery ok ale na pewno nie podrukujesz kolorowo.
Jesli zas chodzi o lasery to kolorowe zaczynają sie od 1000 zł i tu radziłbym bez pasa transmisyjnego (minolta) bo wkrecony np spinacz z kartki moze go rozwalić.

Znajomy robi w punkcie drukowania to przetestował już wszystkie możliwości. I to co tutaj piszę jest 100 fachowa poradą.

Inna kwestia to montujesz sobie system stałego zasilania z butla 500 ml za drukarka i jedziesz zdjecia jak fotolabem.
Ale tu tylko najlepsze drukarki na system podciśnieniowy wszystkich kartridży , gąbki i pianki nie wchodzą w grę.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lut 2006 02:39   

Powrót do góry

tower
Poziom 12
Poziom 12

Post#106 27 Lut 2006 23:08   

szkoda tylko ze kartridze 6615 lubia sie zjaraz wlasnie mi padl jeden w dj920 na poczatku go nie wykrywal ale drukowal teraz nawet nie drukuje
dobrze ze chociaz tanie sa
napelniany byl poraz drugi
moze akurat tak trafilem trudno sie mowi
Powrót do góry

fosheedo
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: małopolska

Post#107 02 Mar 2006 12:22   

Ja mam canonka ponad 3 latka i się z niego ciesze
-bardzo tanie tusze do canonów
-nie kupuj lexmarka! 2 znajomych go miało (tylko z tych tanich modeli) i obydwie się zepsuły, a tusze naprawde bagatela w prównaniu to innych marek.
Powrót do góry

Drzeń Rafał
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Łódź

Post#108 05 Mar 2006 00:17   

Witam

Mam możliwość kupienia drukarki lexmark p915 nowej za 180zł. Mam pytanka czy ktoś się orientuje jak jest z uzupełnianiem atramentów? Tz czy ma jakieś układy zliczająco blokujące czy poprostu się odlewa i jedzie dalej. Zamierzam ją używać głównie do wydruku stron A4 w pełnym kolorze. Czyl grafika. Może macie jakieś swoje opinie na jej temat. Z wodotrysków które posiada raczej korzystane nie będzie bo i po co.

Link do drukarki :
http://www.lexmark.pl/uncomplicate/product/home/571/0,7044,846391_403948_411653691_pl_0_1,00.html

link do materiałów:

http://www.agawa.pl/tabelak/index.asp?prdd2=3830

Z góry dzięki za wszelkie info i pozdrawiam
Powrót do góry

tower
Poziom 12
Poziom 12

Post#109 05 Mar 2006 13:05   

czip zliczajacy jest i nie ma sposobu jego resetu
ale nie przeszkadza to w drukowqaniu bo komunikat o pustym atramencie sie pojawia raz i z glowy wiec drukowac mozna caly czas mimo ze pokazuje brak tuszu

napelnia sie latwo ale tusz do koloru musi byc dobry
nie polecam sensinent ma za male napiecie powierzchniowe i lekko wycieka z dysz polecam visiontech(tusz produkowany przez NDM w korei)

produktow z agawy nigdy nie urzywalem za drogie sa wg mnie
Powrót do góry

Drzeń Rafał
Poziom 19
Poziom 19

Post#110 05 Mar 2006 19:10   

Dzięki za info. Ale mam jeszcze pytanie jaka jest pojemność zbiorniczków na atrament bo nigdzie tego doczytać nie mogłem. A czy jak dolać atramentu przed jego wyczerpaniem zupełnym np. gdzy zostało z 25% też się upominać będzie? A mógłbyś linka podać gdzie te dobre atramenty można zakupić, bo ja też z Agawy nie brałem tylko jak szukałem zamienników to na nią trafiłem.

Dzięki za info i pozdrawiam
Powrót do góry

tower
Poziom 12
Poziom 12

Post#111 06 Mar 2006 13:05   

Drzeń Rafał napisał:
Dzięki za info. Ale mam jeszcze pytanie jaka jest pojemność zbiorniczków na atrament bo nigdzie tego doczytać nie mogłem. A czy jak dolać atramentu przed jego wyczerpaniem zupełnym np. gdzy zostało z 25% też się upominać będzie? A mógłbyś linka podać gdzie te dobre atramenty można zakupić, bo ja też z Agawy nie brałem tylko jak szukałem zamienników to na nią trafiłem.

Dzięki za info i pozdrawiam

pojemnosc czarnego to okolo 20ml
kolor ok 3x6-7ml

czip zliczajacy dzial na zasadzie sumowania wystrzeliwanych kropli po wystrzeleniu okreslonej ilosci pokazuje pusty pojemnik wiec nic nie da ze go napelnisz wczesniej

ale to naprawde nie przeszkadza w urzytkowaniu

co do uzupelniania instrukcja jest na stronie agawy dla naboju 18c0032e
ja uzupelniam zanim sie calkiem wyczerpie wtedy nie trzeba udrazniac itp

dzieki temu wydrukowalem na jednym naboju okpol litra tuszu juz a kupilem naboj urzywany pusty lekko zaschniety i do dzis wszystkie dysze dzialaja wysmienicie

co do tuszu czarnego polecam tusz z allegro marki visiontech (sprzedawca joker chyba)w butlach politrowych lub litorwych cena super a i jakosc naprawde znakomita(tusz jest produkowany prze firme NANO DISPLAYS MATERIALS w korei) porownywalna z inktec

co do tuszu kolor kupilem sensient do naboju foto i kolor o ile foto jeszcze da sie przerzyc to kolor delikatnie wycieka z dysz ale wystrczy to do tego zeby nie pracowal idealnie i barwy tez super idealne nie sa

kiedys mialem tusz visiontech do lexmarka ale innego naboju(ten ma specywficzna budowe glowicy wiec w tym nie wiem jak sie spisuje) i byl rowniez extra szkoda ze nic nie zostalo bym potestowal
a ten sensient chyba bedzie trzeba do konca wydrukowac bo szkoda wylewac chyba....

zastanawia mnie tusz SIC na allegro
probowal ktos moze??
Powrót do góry

Drzeń Rafał
Poziom 19
Poziom 19

Post#112 07 Mar 2006 20:36   

Zamierzam ten SIC z allegro zakupić. Na razie wysłałem do kolesia zapytanie i czekam na odpowiedź. W tej chwili ma dwa pojemniki 31 Photo i 33 Color. Bo z tego co na stronie agawy widać to są inne tusze do color i do photo. Czy dobrze kombinuję że w głowicy Photo są dwa kolory + czarny?

Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam
Powrót do góry

kamil1807
Poziom 5
Poziom 5

Post#113 08 Mar 2006 17:25   

Lexmark z32
Powrót do góry

tower
Poziom 12
Poziom 12

Post#114 08 Mar 2006 17:57   

Drzeń Rafał napisał:
Zamierzam ten SIC z allegro zakupić. Na razie wysłałem do kolesia zapytanie i czekam na odpowiedź. W tej chwili ma dwa pojemniki 31 Photo i 33 Color. Bo z tego co na stronie agawy widać to są inne tusze do color i do photo. Czy dobrze kombinuję że w głowicy Photo są dwa kolory + czarny?

Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam

tusz foto zawiera tusz czarny oraz light magenta i light cyjan
tusz kolr zawiera cyjan magenta i yellow

tusz sic ma w sumie rozne opinie ale przewazaja dobre jak bedziesz mial daj znac szczegolnie mnie interesuje kolorowy tusz
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Mar 2006 17:57   

Powrót do góry

Drzeń Rafał
Poziom 19
Poziom 19

Post#115 12 Mar 2006 13:42   

Witam

Atramenty kupię chyba w agawie, bo z tego SIC z allegro to nie mają wszystkich atramentów tz do PHOTO. Cytat z majla od agawy : Farby te sa marki OCP sprzedajemy je od 8 lat, zostały również przetestowane przez nas. Zakupię i przetestuję i dam znać co i jak.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Drzeń Rafał
Poziom 19
Poziom 19

Post#116 05 Maj 2006 22:35   

Witam

Już po pierwszym uzupełnieniu. Dla mnie rewelacja Może nawet lepiej od oryginału. Jak narazie polecam. Zobaczymy jak będzie po 2 i 3 uzupełnieniu. Czy coś może się nowego urodziło w temacie wykazowania komunikatu o uzupełnieniu?

Pozdrawiam
Powrót do góry

Gilotyn@
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: mazowsze

Post#117 28 Wrz 2006 23:24   

Witajcie.
Mam 230zł na drukarkę atramentową. Drukarka ma drukowac sam biało-czarny tekst. Ma służyć do domowego użytku. Co polecicie mi za taką kwote ?? coś co bedzie trwałe że nie będe musiał latac co chwila do serwisu no i żeby nie było za drogie w utrzymaniu ( koszt tuszu). Myslałem nad jakimś sprzetem firmy HP co wy na to ?? Prosze o szybko pomoc drukarkę chciałbym zamówić na dniach piątek/sobota.

pozdrawiam Gilotyn@
Powrót do góry

pasorzytek
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Bydgoszcz

Post#118 30 Wrz 2006 17:07   

jezeli to ma byc czarnobiale tylko to nie lepiej laser?
Powrót do góry

Gilotyn@
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: mazowsze

Post#119 30 Wrz 2006 19:27   

no od czasu dop czasu bedzie cos kolorowego no ale wiekszy nacisk bnedezie na czrno biały tekst
Powrót do góry

Rammy2
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#120 01 Paź 2006 21:12   

Drzeń Rafał napisał:
Witam

Mam możliwość kupienia drukarki lexmark p915 nowej za 180zł. Mam pytanka czy ktoś się orientuje jak jest z uzupełnianiem atramentów? Tz czy ma jakieś układy zliczająco blokujące czy po prostu się odlewa i jedzie dalej. Zamierzam ją używać głównie do wydruku stron A4 w pełnym kolorze. Czyl grafika. Może macie jakieś swoje opinie na jej temat. Z wodotrysków które posiada raczej korzystane nie będzie bo i po co.

Link do drukarki :
http://www.lexmark.pl/uncomplicate/product/home/571/0,7044,846391_403948_411653691_pl_0_1,00.html

link do materiałów:

http://www.agawa.pl/tabelak/index.asp?prdd2=3830

Z góry dzięki za wszelkie info i pozdrawiam

W Lexmarkach żadnych chipów nie ma, możesz śmiało dolewać atrament.
Głowice Lexmarka są porządne, wytrzymałe, możesz używać każdego tuszu do drukarek Lexmarka, bez względu na producenta.

Tusz kosztuje różnie, na przykład są bardzo fajne tubki 250ml po 19zł, rewelacyjnie tanio.

Modeli drukarek Lexmarka jest sporo, jednak liczba modeli kartridży jest dość mała. Są następujące pojemności: 15ml, 25ml, 30ml i chyba jeszcze 60ml (tusze high yeld). Oczywiście taki tusz high yeld możesz sobie zrobić sam wstrzykując dużo tuszu ;-))))
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Regeneracja -> Jaka drukarka atramentowa?
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  12345  Następny