Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaka drukarka atramentowa?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Regeneracja -> Jaka drukarka atramentowa?
Autor
Wiadomość
Tremolo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Chorzów

Post#1 Post autora tematu 09 Paź 2002 18:56   

Jaka drukarka atramentowa?

Potrzebuje dobrej taniej drukarki jaką wybrać marke by nie zostać zbankrutowany przez cene naboi?? cHODZI MI O ATRAMENTÓWE... Dość ekonomiczna ze średniej półki to znaczy cena najtańszej dostępnej +150 zł co proponujecie??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Paź 2002 18:56   

Powrót do góry

Richi
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Hindenburg O/S

Post#2 09 Paź 2002 19:00   

Re: Jaka drukarka atramentowa?

Ja bym teraz kupij taka co ma wszystkie zbiorniczki pojedynczo wymieniane mam HP670C i boli mnie serce jak musze ciezkie pieniadze wydac na nowy naboj kolorowy szczegolnie ze wiem ze nie caly jest do konca zuzyty. Probowalem tez z napelnianiem takimi Kitami do HP ale nie zawsze zdaje to egzamin no naboj szybciej wysycha wewnatrz. Ja mam naysli np. Canon albo Epson ale te z pojedynczymi nabojami sa niestety drozsze. :lol: :wink: :lol:
Powrót do góry

LEM
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: N 50° 02' 25.36", E 22° 00' 24.47"

Post#3 09 Paź 2002 19:33   

Popieram przedmówce - kolege :arrow: Richi.

Róznież radziłbym zastanowić się nad drukarką, która ma każdy kolor w oddzielnym pojemniku. Jest to napewno bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Jeśli chodzi o to jaką drukarkę wybrać to z moich doświadczeń napewno odradzałbym zakup Epsona. Dlaczego :?: Ano dlatego, że owszem drukarki te ładnie, a nawet bardzo ładnie drukują jednak jest pewien drobiazg - głowice w tych drukarkach są nie wymienialne. Tak więc w sytuacji, kiedy dojdzie do zapchania dysz i nic nie moza zrobic pozostaje serwis. A ten liczy za taka głowice prawie tyle co nowa drukarka. Doadam, ze nie widziałem Epsona z zatkanymi dyszami w glowicy na gwarancji, natomiast po upływie okresu gwarancyjnego to widziałem całą masę :shocked!:

Tak więc wydaje mi się, że rozsądnym i ekonomicznym rozwiązaniem będzie Canon. Sam używam drukarki w prawdzie nie produkowanej już (Canon S-400) ale pojemniki są osobne i bardzo sobie chwalę. Kupuje nieoryginalne (tzw. zastępcze) atramenty i jestem zadowolony zrówno z ekonomii jak i jakości druków i wydajności. Pojemnik czarny kosztuje mnie w granicach 40 zł ale na nim wydrukuje ok 500-600 zstron tekstu. Czy ktoś jest w stanie mnie "przebić" :?: :lol:

Mógłbyś się zastanowić nad modelem S-500 lub S-520. Cena niestety nie należy do niskich: S-500 kosztuje ok. 750 zł, a S-520 - ok 685 zł. Jednak napewno zwróci się Ci na atramentach :wink:
Powrót do góry

Marek81
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Kraków

Post#4 09 Paź 2002 19:51   

Witam.
Muszę stanąć w obronie Epsona. Mam Stylusa 820 (niestety tylko czarny) już 5 - 6 lat. Wydrukowałem ok. 5000 stron, zmieniłem 9 pojemników. Od 4 lat stosuję tusze zastępcze (ostatnio po 38 zł). Nie ma żadnych problemów z głowicą. W Epsonach są stosowane głowice piezzoelektryczne, dużo bardziej wytrzymałe od grzejnikowych (HP). Nie wiem co stosuje Cannon.
Wybierzesz co będziesz chciał, ale jedna rada - drukarki z portem USB są dużo tańsze.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

cymbi
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Bydgoszcz

Post#5 09 Paź 2002 21:28   

Epsona odradzam na początku- pracuję w serwisie i trafiają do mnie same epsony z zapchanymi dyszami lub połamanymi pzrebijakami, albo rozpuszczonymi przez używanie nie właściwych atramentów tzn. zawierających alkohol. Polecam Canony- prawie nigdy się nie psują ja osobiście mam BJC- 2100 i już od 2 lat napełniam czrny pojemnik, a koloru nie potrzebuję to nie napełniam- kumple napełniają i mówią, że nie ma problemu.
Powrót do góry

draakul
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Zabrze

Post#6 09 Paź 2002 22:00   

Jeżeli chodzi o Canona - to ja także jestem na tak :)

Sam posiadam Epsona ( w wieku 5 lat) i powiem tylko tyle, że kiedy go kupiłem to jakością wydruku żaden ówczesny Hp-ek (w podobnej cenie) nie dorównywał Epsonowi.
Niestety po jakimś czasie przerwy w wydrukach zapachaniu uległa głowica - teraz nie drukuje w kolorze, na czarno nie działa tryb ekonomiczny:(

Hp - jakość dobra - ale atrament też osiągają kosmiczne ceny - czarny można spokojnie kilka razy napełnić (ale po 4-5 razach trzeba wymienić) a koloru napełniać nie radzę - jak koledzy wyżej.

A Canon w ostatnich latach zrobił duży postęp - obniżyli ceny i znacznie poprawili jakość i prędkość wydruków. No i można kupować pojedyncze atramenty dla koloru. Do Cannona zamienniki produkuje zarówno Emtec (Basf) jak i Pelikan.
Powrót do góry

mgim
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Biała Podlaska

Post#7 09 Paź 2002 22:29   

Polecam:Najtańszy HP.
Richi-nie wiem z jakiego rejonu Polski jesteś,ale mogę podać 2 miejsca zakupu atramentów "w litrach" i gwarantuję poprawność koloru i brak zasychania.Sam też oprócz innych dziedzin prowadzę "napełnianie" i nie mam reklamacji.Do napełnienia potrzebny atrament i 3 strzykawki (muszą być idealnie czyste)/nowe.
Powrót do góry

Tremolo
Poziom 26
Poziom 26

Post#8 Post autora tematu 09 Paź 2002 23:12   

Czyli rozumiem dzięki za takie poświęcenie - wszystko prócz LEXMARKÓW... Próbowałem nawet je napełniać a wyszła z tego katastrofa, śmierdziało w domu tylko denaturatem a po strzykawkach było jak w ćparni. Dzięki za propozycje.
Powrót do góry

mgim
Poziom 22
Poziom 22

Post#9 09 Paź 2002 23:16   

LXMARK ma inną gęstość tuszów (lepkość) i stąd te problemy.EPSON ma też "swój rodzaj" Ciężko (czytaj) praktycznie nienapełnialne.
Powrót do góry

Richi
Poziom 25
Poziom 25

Post#10 09 Paź 2002 23:34   

Nie ma to jak stare Iglowki tasme mozna bylo zawsze nasaczyc tuszem a jak nie bylo to troche procentow rocienczylo star tusz na tasmie i dalej szlo. Jedynie nie radzilbym taka drukowac w nocy gdy drazliwi sasiedzi maja lekki sen bo poznie ... :evil: :twisted: :arrow: :x 8O
Powrót do góry

Richi
Poziom 25
Poziom 25

Post#11 10 Paź 2002 00:18   

Kiedys to robiono i byli zadodoleni a tak wogole to 24 Iglowa byla niczego sobie ale jak sie ma kase to lepiej laserowke jest o niebo lepsza od tuszu . :lol: 8)
Powrót do góry

mgim
Poziom 22
Poziom 22

Post#12 10 Paź 2002 00:22   

Zadowolenie dawało wydrukowanie pierwszej strony (jak taśma przeszła kolejny już raz,to nie).Wydruk 1440 dpi na "atramencie" kosztuje o połowę mniej niż na laserze (w tym samym dpi) przy uwzględnieniu ceny drukarki.Cena bardziej "rozkłada się" przy nakładach pow.5000 szt/miesięcznie.Ale wtedy to już opłaca się postawić "offset".
Powrót do góry

Richi
Poziom 25
Poziom 25

Post#13 10 Paź 2002 00:34   

widzialem kiedys przerobiona atramentowke tak ze pojemniki staly obok drukarki a tylko wezyki dochodily do glowic. Bylo to ciekawe rozwiazanie gdyz te pojemniki mogla byc dowolnej wielkosci. :?
Powrót do góry

mgim
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 10 Paź 2002 00:37   

To raczej nie jest przeróbka,bo są takie drukarki.Atrament jest "w butelkach" po 250 ml.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Paź 2002 00:37   

Powrót do góry

Tremolo
Poziom 26
Poziom 26

Post#15 Post autora tematu 10 Paź 2002 00:56   

Koledze się zepsuł bęben drukarki krzywo mu drukuje przynajmniej on tak się wypowiadał na ten temat nie pamiętam już niestety modelu tej drukarki - a może idzie go wymienić?? Wiem że model tamten nie należał do nowych i kupiony został za pare groszy wskutek wady...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Paź 2002 00:56   

Powrót do góry

fachman
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#16 10 Paź 2002 08:52   

Komisy zgoda, ale tylko po to, aby zanieść tam złoma, bo na pewno taniej kupić nową drukarkę Epsona niż wymienić w niej głowicę (w serwisie), a jak zrobisz to sam to efekt jest nieprzewidywalny (one zasychają na skutek nieużywania, tak 2 tygodnie i po głowicy, a jak kupisz taką co się walała, to co, ktoś ją umył przed wyjęciem?)
Powrót do góry

mgim
Poziom 22
Poziom 22

Post#17 10 Paź 2002 10:11   

Bardzo często w komisie dostaniesz drukarkę za 15-25 zł z padniętą elektroniką,a dobrą głowicą (lub odwrotnie)."Ćwiczyłem" to sam,a z zaschniętą preparat STAEDTLER i koniecznie myjka ultradźwiękowa,8 na 10 odpuszcza.Sam sprawdziłem.
Powrót do góry

Tremolo
Poziom 26
Poziom 26

Post#18 Post autora tematu 10 Paź 2002 23:29   

Nieźle bym musiał się namęczyć u nas straszne sknerusy są w w lombardach. Nie chce mi się paprać z tą drukarą. Kupie jakąś nową coś tak mysle nad Canonem. jakimś z grupy średnio tanich. Do Lexmarka się strasznie zszergałem ile oni sobie liczą za nabój (!!)
A kumpel miał straszne problemy z HP bo mu polskie znaki kodowało kosmicznie :D - więc chyba CANON
Powrót do góry

Richi
Poziom 25
Poziom 25

Post#19 10 Paź 2002 23:46   

Tez tak mysle nastepna moja to Canon ewentuuuuuuuuuuualnie Epson ale na pewno wszystkie naboje beda pojedynczo wyciagane :wink: :wink: :idea:
Powrót do góry

mgim
Poziom 22
Poziom 22

Post#20 11 Paź 2002 09:04   

Tremolo napisał:
... kumpel miał straszne problemy z HP bo mu polskie znaki kodowało kosmicznie ........

Jak miał zły sterownik,to taki efekt.
Powrót do góry

norbi
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Białystok

Post#21 10 Lut 2003 22:49   

Jesli chodzi Ci o dobra i ekonomiczna drikarke to hp3820. To drikarka oparta na bazie serii 900 czyli najlepszej jaka byla. Ma duze pojemniki ktore zreszta latwo sie napelnia (wspolpracuje z serwisem komputerowym zajmujacym sie srewisem drukarek i napelnianiem kartridzy i nie mamy z nimi za duzo problemow a jakosc po napelnieniu nie odbiega od pojemnika fabrycznego jesli dyszki nie zostaly spalone). Warto zalpacic wiecej za dobra jakosc i tansze wydruki.
Powrót do góry

oldking
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Bytom

Post#22 12 Lut 2003 18:11   

Witam

Nie dajcie się nabrać że lepiej kupić nową drukarkę niż cartridge do niej.
Te dołączone do drukarki to tzw. reklamówki zawierają tylko 30-50 % tuszu. Chodzi o to aby klient szybko kupił nowe (ale już pełne).
Producenci na czymś muszą zarabiać.
Powrót do góry

ELGreco
Poziom 13
Poziom 13

Post#23 12 Lut 2003 19:16   

Jakość wydruku drukarek Lexmark jest dosyć dobra.Drogie atramententy.Prosze sprawdzić czy w komplecie dają pełny zestaw tuszu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Lut 2003 19:16   

Powrót do góry

rafaello120
Poziom 9
Poziom 9

Post#24 01 Cze 2003 21:33   

Obecnie większość drukarek ma akceptowalne parametry, a modele o zbliżonej cenie są podobne. Oczywiście im lepsza drukarka tym lepsze wydruki. Na jakość wydruków wpływa bardzo papier, nie kupuj więc drogiej drukarki, jeżeli masz zamiar korzystać z taniego papieru, bo to bez sensu.
Powrót do góry

olcha0098
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Rzeszów

Post#25 01 Cze 2003 21:41   

Ja planuje zakup urządzenia wielofunkcyjnego HP PSC bodajże 1210 czy jakoś tak. Mam nadzieje że będzie się dobrze sprawować.
Powrót do góry

Ryho 100
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Lubań City ---- Dolnośląskie

Post#26 03 Cze 2003 00:31   

Ja tam jestem zwolennikiem drukarek laserowych , niedrogie są używane najlepiej taką kupić toner starczy Ci na 2 lata domowego drukowania i jaka jakośći wygoda. Jedyny mamkament to że jest czarno biała
Powrót do góry

TadeuszZ
Poziom 19
Poziom 19

Post#27 28 Cze 2003 14:27   

Mogę ci polecić drukarkę Canon S400 nie wiem ile teraz kosztuje ale mam taką i jestem zadowolony. To drukarka atramentowa i jej zaletą jest to, że ma niezależne pojemniki na atranent odzielnie czarny, czerwony, niebieski i żółty. Można je wymieniać pojedynczo jak się któryś skończy a nie w w przypadku braku jednego koloru musisz wymienić wszystkie.
Może nie koniecznie S400 ale polecam taką aby miała oddzielne pojemniki z tuszem. Przez to jest bardziej ekonomiczna.
pozdrawiam
8)
Powrót do góry

SPiotr
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Lublin

Post#28 28 Cze 2003 14:37   

Podajrzewam,że nikt nie udzieli konkretnej satysfakcjonującej Cię odpowiedzi.Drukujemy na zwykłych papierach,na FOTO,na foliach,na podłożach miękkich,na twardych i tkaninach.Drukarki są atramentowe,termiczne,igłowe no inie w tej cenie laserowe.Po za tym chodzi jeszcze o koszty eksploatacji,gdzie np:wymienia się całe kartridże bądź tylko pojemniki z atramentem.Są też drukarki co wymienia się wszystkie kolory na raz i z oddzielnymi kolorami.W każdym razie życzę powodzenia w wyborze.Ja po każdym zakupie drukarki dowiadywałem się że to jeszcze nie to.
Powrót do góry

norbi
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Białystok

Post#29 28 Cze 2003 15:08   

ja bym polecal HP 3820 gdyz ma duze pojemniki i jak to z HP jest najmniej problemow z napelnianiem chyba ze nie potrzebujesz kolorow to polecam jakas uzywana laserowke (niskie koszta wydruku jesli napelniasz) ale z nimi roznie moze byc
Powrót do góry

Marcin I
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Wa-wa

Post#30 10 Wrz 2003 11:43   

Re: Drukarka - jaką wybrac?

Moge poradzić Ci abyś kupił leserówke i to nie dlatego że masz za dużo kasy tylko dlatego że jeżeli naprawde potrzebujesz drukarki to z atramentem będziesz sie tylko męczył :D Sam kiedyś kupiłem atrament HP 670 ale po jakichś 2 latach udręki i tak kupiłem laser, teraz mam OKIPAGE 10eX i bardzo sobie chwale. Po prostu nie da sie tych drukarek nawet stawiać obok siebie 8) . A jeśli o porade to myśle ze drukarki z głoica LED są najlepsze ( nie ma kłopotu z zabrudzeniami głowicy )

Powodzenia i udanych zakupów .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Drukarki, ksero Serwis -> Drukarki, ksero Regeneracja -> Jaka drukarka atramentowa?
Strona 1 z 5 Idź do strony 12345  Następny