Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 02 Aug 2008 22:18
  Gelip
  Level 28  
  Helpful post? (0)
  Mam czytnik kart SD na USB i kartę SD 1GB. Mam na niej kilka katalogów w których są pliki. Karta używana była zamiennie w GPSie w WinCE .NET 4.2 Core i na PC. Przy próbie usunięcia katalogu wyskakuje komunikat jak w temacie jednak wszystkie pliki z katalogu zostały usunięte oprócz samego katalogu. Klikam 2 razy w niego a tam pusto ??? żadnych plików ukrytych nie ma. Czyżby z kartą coś nie tak? Nie chodzi mi oto jak go usunąć bo z tym sobie poradziłem ale dlaczego tak jest. Na google wyczytałem, że to może być związane z "uchwytami plików", ale jak się za to zabrać nie mam pojęcia. Inne katalogi tak samo na tej karcie. Zmieniałem nawet nazwę katalogu ale nadal nie da się usunąć. Po restarcie też nic. Unlocker, WhoLockMe, OH.EXE z ResourceKit nie dają rady :-(. Pobrałem takie coś jak WinObj ale nie wiem za bardzo jak z tego skorzystać

  W GPSie w WinCE da się bezproblemowo usunąć te katalogi a w PC już nie :-(
 • #2 02 Aug 2008 22:23
  bandzior2
  Level 26  
  Helpful post? (-1)
  Stwórz na karcie jakiś plik np. tekstowy. Zaznacz plik np. tekstowy i katalog razem, i usuń.
 • #3 02 Aug 2008 22:26
  ITS Arturr
  Level 13  
  Helpful post? (0)
  Kiedyś kiedy nic nie pomogło i zabrakło mi pomysłów - zmieniłem uprawnienia katalogu i pomogło...
 • #4 03 Aug 2008 09:06
  Gelip
  Level 28  
  Topic author Helpful post? (0)
  Zapomniałem dodać że typ plików to FAT więc o uprawnieniach nie ma mowy. Chodzi mi o to co WinXP wprowadza w ustawieniach pliku lub folderu (zapewne w rejestrze) i w jakim momencie tworzy ten uchwyt i dlaczego go nie usuwa później i nie można usunąć takiego pliku. Gdzie w rejestrze są przechowywane te uchwyty?
 • #5 03 Aug 2008 11:02
  tomgaw
  Level 17  
  Helpful post? (0)
  Jeśli próbujesz usunąć folder za pomocą jakiegoś menadżera plików, to spróbuj to zrobić za pomocą menadżera Windows. Mało to zrozumiałe, ale w moim przypadku zadziałało.
 • #6 03 Aug 2008 17:53
  magik11
  Level 10  
  Helpful post? (0)
  Witam !!!

  Wejdź do Opcje folderów i odznacz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

  Teraz zobacz czy nie ma żadnych plików w tym katalogu.

  Pozdrawiam magik11 !!!
 • #7 03 Aug 2008 18:15
  xamrex
  Level 28  
  Helpful post? (+1)
  1.Spróbuj usunąć te pliki przez DOS'A, aby żaden proces nie korzystał z tych plików
  Teraz sposób pod windowsa
  2.wejdź w opcje folderów i odznacz opcję użyj prostego udostępniania plików.
  Po tej operacji kliknij na folder o wybierz właściwości, zakładka zabezpieczenia/kliknij tam dodaj i wpisz tam nazwę swojego komputera(wyświetla ci się ona po kliknięciu w Start). Kliknij sprawdź nazwy. Komputer automatycznie poprawi ci nazwę. Kliknij OK.
  Po tym już powinno dać się usunąć te foldery.
 • #8 03 Aug 2008 19:42
  Gelip
  Level 28  
  Topic author Helpful post? (0)
  Czy nikt tu nie czyta wszystkich postów? Przecież wyraźnie napisałem że nie chodzi mi o sposób usunięcia tylko co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, dlaczego nie można normalnie usunąć pliku lub folderu, gdzie to jest blokowane? Usunąć to mogę bez problemu np. w jakimkolwiek urządzeniu które posiada czytnik SD np. nawigacja GPS, sprzęt audio i wiele wiele innych lub pod DOS albo linux bootCD. Jestem przekonany że blokada tkwi gdzieś w rejestrze windows a nie w pliku lub katalogu, właśnie te uchwyty czy coś. Chciałbym się dowiedzieć o co tu chodzi tak aby na przyszłość zapobiec powstawaniu podobnych problemów a nie usuwać w nietypowy sposób gdy się nie da normalnie.

  Jeszcze raz powtarzam, problem dotyczy partycji FAT na karcie SD
  Search 4 million + Products
Browse Products