Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nie można usunąć folderu xxx: Katalog nie jest pusty.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Nie można usunąć folderu xxx: Katalog nie jest pusty.
Autor
Wiadomość
Gelip
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Mc-Podl.

Post#1 Post autora tematu 02 Sie 2008 22:18   

Nie można usunąć folderu xxx: Katalog nie jest pusty.

Mam czytnik kart SD na USB i kartę SD 1GB. Mam na niej kilka katalogów w których są pliki. Karta używana była zamiennie w GPSie w WinCE .NET 4.2 Core i na PC. Przy próbie usunięcia katalogu wyskakuje komunikat jak w temacie jednak wszystkie pliki z katalogu zostały usunięte oprócz samego katalogu. Klikam 2 razy w niego a tam pusto ??? żadnych plików ukrytych nie ma. Czyżby z kartą coś nie tak? Nie chodzi mi oto jak go usunąć bo z tym sobie poradziłem ale dlaczego tak jest. Na google wyczytałem, że to może być związane z "uchwytami plików", ale jak się za to zabrać nie mam pojęcia. Inne katalogi tak samo na tej karcie. Zmieniałem nawet nazwę katalogu ale nadal nie da się usunąć. Po restarcie też nic. Unlocker, WhoLockMe, OH.EXE z ResourceKit nie dają rady :-(. Pobrałem takie coś jak WinObj ale nie wiem za bardzo jak z tego skorzystać

W GPSie w WinCE da się bezproblemowo usunąć te katalogi a w PC już nie :-(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sie 2008 22:18   

Powrót do góry

bandzior2
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wadowice

Post#2 02 Sie 2008 22:23   

Re: Nie można usunąć folderu xxx: Katalog nie jest pusty.

Stwórz na karcie jakiś plik np. tekstowy. Zaznacz plik np. tekstowy i katalog razem, i usuń.
Powrót do góry

ITS Arturr
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Katowice ul. Piastów 8

Post#3 02 Sie 2008 22:26   

Kiedyś kiedy nic nie pomogło i zabrakło mi pomysłów - zmieniłem uprawnienia katalogu i pomogło...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sie 2008 22:26   

Powrót do góry

Gelip
Poziom 21
Poziom 21

Post#4 Post autora tematu 03 Sie 2008 09:06   

Zapomniałem dodać że typ plików to FAT więc o uprawnieniach nie ma mowy. Chodzi mi o to co WinXP wprowadza w ustawieniach pliku lub folderu (zapewne w rejestrze) i w jakim momencie tworzy ten uchwyt i dlaczego go nie usuwa później i nie można usunąć takiego pliku. Gdzie w rejestrze są przechowywane te uchwyty?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sie 2008 09:06   

Powrót do góry

tomgaw
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Świdnica

Post#5 03 Sie 2008 11:02   

Jeśli próbujesz usunąć folder za pomocą jakiegoś menadżera plików, to spróbuj to zrobić za pomocą menadżera Windows. Mało to zrozumiałe, ale w moim przypadku zadziałało.
Powrót do góry

magik11
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Warszawa

Post#6 03 Sie 2008 17:53   

Witam !!!

Wejdź do Opcje folderów i odznacz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

Teraz zobacz czy nie ma żadnych plików w tym katalogu.

Pozdrawiam magik11 !!!
Powrót do góry

xamrex
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kalety

Post#7 03 Sie 2008 18:15   

1.Spróbuj usunąć te pliki przez DOS'A, aby żaden proces nie korzystał z tych plików
Teraz sposób pod windowsa
2.wejdź w opcje folderów i odznacz opcję użyj prostego udostępniania plików.
Po tej operacji kliknij na folder o wybierz właściwości, zakładka zabezpieczenia/kliknij tam dodaj i wpisz tam nazwę swojego komputera(wyświetla ci się ona po kliknięciu w Start). Kliknij sprawdź nazwy. Komputer automatycznie poprawi ci nazwę. Kliknij OK.
Po tym już powinno dać się usunąć te foldery.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sie 2008 18:15   

Powrót do góry

Gelip
Poziom 21
Poziom 21

Post#8 Post autora tematu 03 Sie 2008 19:42   

Czy nikt tu nie czyta wszystkich postów? Przecież wyraźnie napisałem że nie chodzi mi o sposób usunięcia tylko co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, dlaczego nie można normalnie usunąć pliku lub folderu, gdzie to jest blokowane? Usunąć to mogę bez problemu np. w jakimkolwiek urządzeniu które posiada czytnik SD np. nawigacja GPS, sprzęt audio i wiele wiele innych lub pod DOS albo linux bootCD. Jestem przekonany że blokada tkwi gdzieś w rejestrze windows a nie w pliku lub katalogu, właśnie te uchwyty czy coś. Chciałbym się dowiedzieć o co tu chodzi tak aby na przyszłość zapobiec powstawaniu podobnych problemów a nie usuwać w nietypowy sposób gdy się nie da normalnie.

Jeszcze raz powtarzam, problem dotyczy partycji FAT na karcie SD
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Nie można usunąć folderu xxx: Katalog nie jest pusty.
Strona 1 z 1