X

Czy można odpalać samochód podczas ładowania akumulatora

03 Aug 2008 10:48 DJDj.McG
  • #1 03 Aug 2008 10:48
    Dj.McG
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Rozładował mi sie całkowicie akumulator podłączyłem go do prostownika poładowałem 5 do 10 minut odłączyłem klemy chciałem odpalic o rozrusznik obrócił raz i aku znowu padł
    zastanawiam sie wiec czy mozna podczas ładowania aku odpalić silnik??
    prosze o informacje
  • #2 03 Aug 2008 10:51
    viper555
    spec od auto-elektro
    Helpful post? (0)
    Za 10 minut to se możesz nawet nie bardzo zaświecić lampkę w środku a nie odpalać rozrusznikiem.P
  • Helpful post
    #3 03 Aug 2008 11:08
    Removed
    Helpful post? (0)
    Nie można. Jeżeli ci się nawet uda, to mocno rozładowany akumulator znacznie przeciąży alternator, co spowoduje przegrzanie uzwojenia i prawdopodobnie awarię prostownika, bo alternator to źródło napięciowe a nie prądowe
  • #4 03 Aug 2008 11:16
    Dj.McG
    Level 19  
    Topic author Helpful post? (+1)
    elektrit wrote:
    Nie można. Jeżeli ci się nawet uda, to mocno rozładowany akumulator znacznie przeciąży alternator, co spowoduje przegrzanie uzwojenia i prawdopodobnie awarię prostownika, bo alternator to źródło napięciowe a nie prądowe

tez mi sie tak wydaje potrzebowałem tylko pewności
    generalnie moj prostownik to ogromna stara ruska maszyna która jest w stanie przekazać duży prąd
  • #5 03 Aug 2008 12:34
    kwok
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    prostownik może duży ale pewnie nie da kilkaset amper i dlatego odpala się z drugiego aku
    a to że mocno rozładowany aku obciąża alternator to owszem prawda tyle że i tak alt nie powinien się spalić a że się tak czasami dzieje to wyniika z produkowanej tandety w nowszych samochodach
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products