Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Formatowanie partycji :C

03 Aug 2008 22:27
 • #1 03 Aug 2008 22:27
  Removed
  Helpful post? (0)
  Witam

  Chce przeinstalować system windows XP.
  Formatowanie dysku C muszę zrobić przed przeinstalowaniem ?
  Proszę o wsparcie techniczne.

  Pozdrawiam :
  Mateusz C.
 • #2 03 Aug 2008 22:37
  MARIUSZ R
  Level 27  
  Helpful post? (0)
  Format robisz podczas instalacji systemu.Najpierw musisz w biosie ustawić odpalanie z płyty.No i przydała by się klawiatura pod Ps bo z usb nie da rady tego zrobić.
 • #3 03 Aug 2008 22:40
  fredpostrach
  Level 27  
  Helpful post? (0)
  Jesli masz Xp instalacyjnego na cd-romie to odpalasz płyte restartujesz kompa i instalator cie pokieruje krok po kroku . Jesli nie zacznie sam bootować ci z cdroma to musisz wejsc do biosu i ustawić priorytet bootowania na cdrom.Jesli Xp bedzie w napedzie bios zacznie czytać z płyty XP a instalator juz sam cie pokieruje .
  Wgrac świeżą kopie Xp ,na jakąpartycje to C ,czy formatować bo rozpoznał stara wersje czyli Tak czytaj uwaznie napewno sobie poradzisz.
 • #4 03 Aug 2008 23:00
  K3
  Level 21  
  Helpful post? (0)
  MARIUSZ R wrote:
  No i przydała by się klawiatura pod Ps bo z usb nie da rady tego zrobić.


  Wszystko zależy od płyty.
 • #5 04 Aug 2008 07:21
  Removed
  Helpful post? (0)
  Ok.

  Ale co np ze sterownikami procesora, stacji dystkietek itp. czy system sam zainstaluje sterowniki. Jakie później będe mósiał szukać w sieci. Któe urządzenia wymagają "strojenia" ręcznego ?

  Pozdrawiam :
  Mateusz C.
 • #6 04 Aug 2008 07:32
  xamrex
  Level 28  
  Helpful post? (0)
  stacja dyskietek, procesor, win xp zainstaluje to automatycznie
  Sterowniki do karty graficznej też, ale lepiej pobrać z internetu, z kartą dźwiękowa jest tak samo,
  Jedyne czego win xp może nie zainstalować to stery do internetu, w przypadku kiedy masz kartę bezprzewodową. Wszystko inne powinno zostać zainstalowane..
 • #7 04 Aug 2008 07:33
  K!lleR
  Level 39  
  Helpful post? (0)
  System postara się sam zainstalować sterowniki. Niemniej jednak zaleca się po instalacji Windows zainstalować sterowniki dołączone do płyty głównej na CD bądź DVD. Tak samo postępujemy z kartami graficznymi i innymi kartami.
 • #8 04 Aug 2008 09:25
  piooo
  Level 29  
  Helpful post? (0)
  Jeśli nie posiadasz kompletu sterowników do tego komputera , najlepiej jak je skompletujesz zanim zaczniesz nową instalację . Ze strony http://www.gtopala.com/siw-download.html pobierz program system info w wersji standalone / nie potrzeba instalować , gotowy do użycia po otwarciu/ , zobaczysz jakie posiadasz urządzenia i pobierz z sieci sterowniki. Czasami niestety system po instalacji nie potrafi rozpoznać urządzeń i określa je jako nieznane /wtedy rozbieramy komputer/ więc trzeba to zrobić wcześniej. Ktoś może spytać czemu nie użyć tego lub innych programów po instalacji systemu /np Everest/, dlatego gdyż one także czasami nie rozpoznają wszystkich urządzeń jeśli nie są one zainstalowane.pozdrawiam
  Search 4 million + Products
Browse Products