Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 05 Aug 2008 15:30
  carmit
  Level 2  
  Helpful post? (+1)
  problem polega na tym, że mam pełny dysk C, wiem że można usunąć troche niepotrzebnych rzeczy by zrobić miejsce, jednak połowę dysku (ok.12GB na 24GB) zajmuje muzyka, której nie chce z komutera usuwać, a usuwanie pojedynczych, nieużywanych programów nic nie daje...
  mam więc pyt. czy można tak po prostu przenieść połowę plików (np.tych z muzyką) na dysk D lub E??

  i...pewnie to głupie pyt. ale do czego tak właściwie służą te 2 pozostałe dyski? można ich używać tak samo jak dysku C??do tej pory wszystkie pliki, programy itp.zapisywałam na dysku C, czy mogę to robić również na D/E?
 • #2 05 Aug 2008 15:38
  K!lleR
  Level 39  
  Helpful post? (+2)
  1. Można przekopiować.
  2. Można używać partycji D oraz E tak samo jak C
  3. Można zapisywać na D oraz E
 • #3 05 Aug 2008 15:53
  bartekwr
  Level 17  
  Helpful post? (+1)
  Jak kolega wyżej napisał. Nye przenoś tylko programów zainstalowanych na dysku C, bo mogą przestać działać. Jeśli już chcesz je mieć na dysku D lub E to zainstaluj je od nowa nw wyżej wymienionych dyskach(partycjach), pozdrawiam
 • #4 05 Aug 2008 16:04
  630176
  Removed  
  Helpful post? (+2)
  Na dysku D lub E powinieneś zapisywać wszelką muzyke albo filmy,bo zwykle te dyski mają większą pojemność,a w razie awarii systemu jak będzie potrzeba wgrania nowego systemu wszystko co masz na dysku C ulegnie skasowaniu.
 • #5 05 Aug 2008 16:13
  Griz
  Level 16  
  Helpful post? (+2)
  Rozwiązanie już koledzy podali, ale teraz kilka porad ode mnie:

  Pozostałe dyski (partycje), służą do zapisywania danych jak wszystkie inne. Najlepiej na dysku C, poza systemem, instalować programy użytkowe i tylko tyle, a pozostałe dane (muzyka, filmy, gry) trzymać na innych partycjach. Poza tym trzymanie ważnych dokumentów na dysku C (nawet w "Moich dokumentach") też nie jest wskazane. Przy przeinstalowywaniu systemu (np. w wypadku awarii tegoż) często formatuje się tą partycję i łatwo wtedy zapomnieć o niektórych dokumentach. Nie należy też zapełniać do końca dysku C ze względu na tzw. "pamięć wirtualną" która używana jest w wypadku większego zapotrzebowania na RAM niż ilość zainstalowana fizycznie.

  Wszystko to odnosi się do sytuacji, w której na dysku (partycji) C masz zainstalowany system ale to najczęściej spotykane i najbardziej optymalne rozwiązanie.
 • #6 05 Aug 2008 17:16
  carmit
  Level 2  
  Topic author Helpful post? (0)
  ok, rozumiem, już wszystko wiem:)
  dzięki wielkie wszystkim za odp. pzdr.
  Search 4 million + Products
Browse Products