Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

można przenieść pliki z dysku C na D lub E??

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> można przenieść pliki z dysku C na D lub E??
Autor
Wiadomość
carmit
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 05 Sie 2008 15:30   

można przenieść pliki z dysku C na D lub E??

problem polega na tym, że mam pełny dysk C, wiem że można usunąć troche niepotrzebnych rzeczy by zrobić miejsce, jednak połowę dysku (ok.12GB na 24GB) zajmuje muzyka, której nie chce z komutera usuwać, a usuwanie pojedynczych, nieużywanych programów nic nie daje...
mam więc pyt. czy można tak po prostu przenieść połowę plików (np.tych z muzyką) na dysk D lub E??

i...pewnie to głupie pyt. ale do czego tak właściwie służą te 2 pozostałe dyski? można ich używać tak samo jak dysku C??do tej pory wszystkie pliki, programy itp.zapisywałam na dysku C, czy mogę to robić również na D/E?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sie 2008 15:30   

Powrót do góry

K!lleR
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Chełmża

Post#2 05 Sie 2008 15:38   

Re: można przenieść pliki z dysku C na D lub E??

1. Można przekopiować.
2. Można używać partycji D oraz E tak samo jak C
3. Można zapisywać na D oraz E
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sie 2008 15:38   

Powrót do góry

bartekwr
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: zielona góra

Post#3 05 Sie 2008 15:53   

Jak kolega wyżej napisał. Nye przenoś tylko programów zainstalowanych na dysku C, bo mogą przestać działać. Jeśli już chcesz je mieć na dysku D lub E to zainstaluj je od nowa nw wyżej wymienionych dyskach(partycjach), pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sie 2008 15:53   

Powrót do góry

Jerzykowski
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Czadrów, Kamienna Góra

Post#4 05 Sie 2008 16:04   

Na dysku D lub E powinieneś zapisywać wszelką muzyke albo filmy,bo zwykle te dyski mają większą pojemność,a w razie awarii systemu jak będzie potrzeba wgrania nowego systemu wszystko co masz na dysku C ulegnie skasowaniu.
Powrót do góry

Griz
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Wroclaw

Post#5 05 Sie 2008 16:13   

Rozwiązanie już koledzy podali, ale teraz kilka porad ode mnie:

Pozostałe dyski (partycje), służą do zapisywania danych jak wszystkie inne. Najlepiej na dysku C, poza systemem, instalować programy użytkowe i tylko tyle, a pozostałe dane (muzyka, filmy, gry) trzymać na innych partycjach. Poza tym trzymanie ważnych dokumentów na dysku C (nawet w "Moich dokumentach") też nie jest wskazane. Przy przeinstalowywaniu systemu (np. w wypadku awarii tegoż) często formatuje się tą partycję i łatwo wtedy zapomnieć o niektórych dokumentach. Nie należy też zapełniać do końca dysku C ze względu na tzw. "pamięć wirtualną" która używana jest w wypadku większego zapotrzebowania na RAM niż ilość zainstalowana fizycznie.

Wszystko to odnosi się do sytuacji, w której na dysku (partycji) C masz zainstalowany system ale to najczęściej spotykane i najbardziej optymalne rozwiązanie.
Powrót do góry

carmit
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 Post autora tematu 05 Sie 2008 17:16   

ok, rozumiem, już wszystko wiem:)
dzięki wielkie wszystkim za odp. pzdr.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> można przenieść pliki z dysku C na D lub E??
Strona 1 z 1