Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaką kupić lodówkę Bosch, Siemens czy LG?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaką kupić lodówkę Bosch, Siemens czy LG?
Autor
Wiadomość
macpiszczyk
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Białystok

Post#1 Post autora tematu 05 Sie 2008 21:31   

Jaką kupić lodówkę Bosch, Siemens czy LG?

Witam wszystkich,

Sytuacja zmusiła mnie do poszukiwania lodówki. Do tej pory używałem lodówki Bosch - 10 lat (2 agregaty) i złego słowa nie powiem na ten sprzęt. Ani razu mnie ten sprzęt nie zawiódł. Niestety podobno teraz sprzęt marki Bosch stracił na jakości. Nie wiem czy to rzeczywiście prawda.

Chcę teraz kupić lodówkę o wys. ok. 2m, no frost itp. Ale jak zacząłem czytać opinie w internecie o sprzęcie który mnie interesuje to zwariowałem. Przede wszystkim większość twierdzi ze interesujące mnie modele są głośne.

Interesują mnie takie modele:

Bosch KGN 39A71 -
Siemens KG 39NA91 -
LG GR-B459BTJA

Czekam na jakies podpowiedzi. Nie ukrywam ze sprawa jest dla mnie dosyć pilna.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sie 2008 21:31   

Powrót do góry

koroneczka
Poziom 3
Poziom 3

Post#2 06 Sie 2008 12:29   

Re: Jaką kupić lodówkę Bosch, Siemens czy LG?

witam, mam ten sam kłopot (obecnie sprzet agd nie jest taki jak kilka lat temu)
miałam ardo lodowka z zamrazarka w srodku ponad 12 lat - kupiona ze wzgledu na wysokosc 120cm pod szafki kuchenne - ale rdza wyszla na drzwiach, buczy i szybko osadza sie szron a poza tym wydatki na prad sa wieksze, co trzy dni odszranianie. jednym slowem czas na nową.

dzis w sklepie polecono mi Bosch KGN wersja biała (są srebne ale droższe) symbol KGN36A00 cena ok 2049 zł (transport i wniesienie w mojej miejscowości gratis). Ładnie wyglada i funkcjonalna - plus non frost itp a mysle ze istotne jest ze agragat firmy danfos(podobno lepsze).
Podoba mi sie także Siemens KG36NA10- ale jaki jest tam agregat???? może ktoś posiada takie informacje - proszę o odpowiedź.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sie 2008 12:29   

Powrót do góry

michcio
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: M-ce

Post#3 06 Sie 2008 15:06   

Co do Siemes i Bosch - to jedna firma, różnica to tylko logo.
Nadal produkują jedne z najlepszych lodówek (w porównaniu z resztą na rynku), ale wiadomo, nic dzisiaj nie jest tak dobre jak było kiedyś.
Godną polecenia formą jest też Liebherr, ja się skłaniam do zakupu lodówki tej firmy, sprzęt nieco droższy ale bardzo dobry.
Najlepsza lodówka to na pewno z firmy Miele, podziała ze 20 lat, ale koszt kilka tysięcy. Ostatnio widziałem piekarniki tej firmy po 115 tys. zł. !
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sie 2008 15:06   

Powrót do góry

lionq
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Rzeszów

Post#4 06 Sie 2008 21:24   

Wiadomo Miele to Miele czyli mercedes w klasie sprzętu AGD ale sprzęt chłodniczy dla Miele robi Liebherr. Bosch i jego brat bliźniak Siemens mają bardzo dobry sprzęt chłodniczy. A co do LG ludzie mają i też chwalą. Więc szukaj dobrej ceny jeszcze lepszej gwarancji, np Siemens do kwietnia miał promocję, pełne 5 lat gwarancji. Więc wszystkie trzy typy lodówek podanych przez ciebie są warte kupienia.
Powrót do góry

lionq
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Rzeszów

Post#5 08 Sie 2008 18:51   

Witam ponownie, dziś sprawdziłem że Siemens do końca września na sprzęt wolno stojący oraz do zabudowy oferuje 5 lat gwarancji. Więc nie ma się nad czym zastanawiać.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2008 18:51   

Powrót do góry

michcio
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: M-ce

Post#6 08 Sie 2008 19:37   

Skoro tak, to możesz śmiało brać.
Śmiem twierdzić, że się przez te 5 lat nie zepsuje, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże, także ja bym rozważył jej zakup.
Powrót do góry

Usunięty

Post#7 13 Sie 2008 22:39   

lionq napisał:
Witam ponownie, dziś sprawdziłem że Siemens do końca września na sprzęt wolno stojący oraz do zabudowy oferuje 5 lat gwarancji. Więc nie ma się nad czym zastanawiać.

Bosch tak samo - 5 lat gwarancji przy zakupie do końca września.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Giełda -> AGD Co kupić? -> Jaką kupić lodówkę Bosch, Siemens czy LG?
Strona 1 z 1