Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD czy plazma i parę pytań

Maniek_W 06 Sie 2008 10:15 4329 3
  • #1 06 Sie 2008 10:15
    Maniek_W
    Poziom 9  

Witam
    Mam zamiar kupić telewizor 36-42 cale lecz nie mam pojęcia jaki kupić.
    A to są pytania:
    1). LCD czy PLAZMA
    2). Czym się różni HD READY od full HD
    3) Na co zwracać uwagę przy zakupie ( Na jakie parametry)

Do telewizora będzie podłączona konsola XBOX 360 na HDMI , Cyfra + ( full pakiet) Kino domowe.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    Maniek

• #2 06 Sie 2008 12:14
    Riczard
    Poziom 9  

Witam,

Na takie pytania już było masę odpowiedzi na różnych forach... nic tylko poszukać w internecie.. np. http://hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=32
    Ale skoro tak..
    1. do sportu,filmów plazma, do wiadomości i przyrodniczych lcd ;)
    2. rozdzielczością ekranu
    3. jakość obrazu, złącza

Generalnie większą rozdzielczość będzie widoczna dopiero na dużym ekranie. Plazma daje bardziej naturalne kolory i lepsza czerń, LCD ma trochę mniejsze zużycie prądu. Plazma lepiej wyświetla obraz ze źródeł analogowych, LCD lepiej cyfrowy.
    Oczywiście to wszystko subiektywne opinie. Poczytaj komentarze na forach.

• #3 26 Sie 2008 12:06
    pit1977
    Poziom 9  

Zgadzam się z przedmówcą.
    - plazma ch-je się brakiem smużenia charakterystycznym dla nawet najlepszych lcd.
    - plazma lepiej nadaje się do odtwarzania sygnałów jakie dziś mamy najczęściej do dyspozycji. W obecnym czasie ciężko w dalszym ciągu z tv w wyższej rozdzielczości. Jeśli kupisz Full-HD, czy nawet HD-Ready to i tak obraz wyświetlany będzie tylko z taką rozdzialczością jaka jest rozdzielczość sygnału sterującego (źródła np. DVD, antena itp.).
    - Full-HD ch-je się dużo wyższą rozdzielczością w porównaniu do HD-Ready.

Wszystko to trzeba samemu przemyśleć. Ja również zastanawiam się nad zakupem tv i początkowo skłaniałem się za tv lcd sharp. Jednak z czasem, analizując sygnał jaki mam do dyspozycji (kablówka UPC), zaczynam dochodzić do wniosku, że to co mnie zadowoli to plazma. Jej obraz jest najbardziej zbliżony do obrazu tv CRT, biorąc oczywiście pod uwagę sygnał tv jaki się ma do dyspozycji (nie HD).

• #4 11 Wrz 2008 17:09
    darajavahus
    Poziom 11  

Na dzisiaj tylko plazma, no chyba, że większość czasu przed TV spędzasz przez 6 kanałami w jakości HD (potrzebujesz specjalnego dekodera), albo grając na XBOX, czy PS. W każdym innym wypadku plazma - najlepiej w połączeniu z dekoderem HD - obraz jest generalnie lepszy. Jak TV będzie w pełni cyfrowa to wtedy LCD. Z drugiej strony to zależy tez jaki rozmiar - jak do 32 cali to LCD daje radę, powyżej plazma.
    Jak wybrać ? Najlepiej nieuzbrojonym okiem w sklepie porównując ten sam program.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme