X

Golf III 3 wymiana Klocków i tarcz.pomoc

dominik_85 06 Aug 2008 17:38
  • #1 06 Aug 2008 17:38
    dominik_85
    Level 17  
    Helpful post? (+1)
    Witam. Mam zamiar wymienić klocki i tarcze w Golfie 3 1.4i rok 1995 (z pierwszej połowy roku).
    Czy napotkam na jakieś problemy przy wymianie?
    Czy jest coś co sam nie zrobię bo będę potrzebował jakiegoś specjalnego klucza?
    Co do klocków i zacisków-to jak wyjmę klocki ze szczęk?
    Czy mniej więcej jak w Oplu Kadecie( bo z takim miałem do czynienia)?
    Proszę o sugestie ,podpowiedzi....
  • #2 07 Aug 2008 05:30
    580935
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Jak w kadecie zrobiłeś to dasz sobie rade.
    Sciągniesz tylko docisk i już klocki masz na wierzchu i tarcze tesz. Wyczyść wszystko dokładnie i zwróć uwagę na blaszki które są przy klockach żebyś puzniej nie myćlał skąd one wypadły. Narzędzi specjalnych nie potrzeba. Jedynie imbus bodajże 6mm. Powodzenia
  • #3 07 Aug 2008 06:24
    marcys20
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    dla scislosci - potrzeba Imbusa 8 do odkrecenia zacisku, jak napisal przedmowca - zwroc uwage na sprezynki/blaszki trzymajace klocki - a najlepiej zaloz nowe(nie zawsze sa w kpl z klockami!), przy okazji rozruszaj zacisk na prowadnicach.
    Do wymiany tarcz potrzebujesz dobrego srubokreta krzyzaka (1 srubka M6) i tyle...
    a i bylbym zapomnial - otworz maske i spusc troche plynu hamulcowego - przy nowych tarczach i klockach jak wcisniesz oba tloczki to napewno przeleje ci zbiorniczek! no i to juz wsyztsko ..w 1h napewno dasz rade :)
  • #4 07 Aug 2008 16:05
    dominik_85
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    co do tych zacisków to na pewno potrzeba imbusa 8 żeby wyjąć klocki?! Np. w kadecie zacisk rozkręca sie na 2 części ,są tam 2 śruby na chyba 17-19 klucz. W golfie jest podobnie?
    Potrzebowałbym jakiś link do zdjęć takiego modelu.
  • #5 07 Aug 2008 21:39
    adam7009
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    potrzebujesz jeszcze klucz 17 ,żeby koła odkręcic i lewarek do podniesienia samochodu.
  • #6 08 Aug 2008 06:20
    marcys20
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    dominik_85 wrote:
    co do tych zacisków to na pewno potrzeba imbusa 8 żeby wyjąć klocki?! Np. w kadecie zacisk rozkręca sie na 2 części ,są tam 2 śruby na chyba 17-19 klucz. W golfie jest podobnie?.

zaciski nei sa rozbieralne - ale odkreca sie je od zwrotnicy - wlasnie 2 srubami imbusowymi 8, no chyba ze ktos juz cos kombinowal i zalozyl zwykle sruby M8 na klucz(klucz 13). nic wiecej ci nie potrzeba.
  • #7 08 Aug 2008 16:20
    dominik_85
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    OK. zakupiłem Klucz imbusowy 8 bo nie miałem. Na allegro widziałem taki bajer z zwykłymi śrubami 13 mm.
    Czy wężyk od płynu hamulcowego jest elastyczny? przy odkręceniu zacisku nic nie ułamie? Na forum Golfa III była wzmianka żeby nie odkręcać górnej śruby, po prostu poluzować i odchylić zacisk. Tak usunąć tarczę...
  • #8 08 Aug 2008 23:00
    adam7009
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    możesz tak zrobic .
  Search 4 million + Products
Browse Products