Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Gaśnie na gazie na wolnych obrotach - strzał w filtr

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Gaśnie na gazie na wolnych obrotach - strzał w filtr
Autor
Wiadomość
ideamax
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 06 Sie 2008 20:15   

Witam,
Mam problem z moja Nubirą 2.0 polegający na tym że autko gaśnie mi na wolnych obrotach pracując na gazie, powyżej 1000 obrotów chodzi bezproblemowo.

Instalacja gazowa to w zasadzie 1 generacja. Mam komputer Autronic AL 700 ale nie mam juz attuatora (silnika krokowego) tylko Register wiec komputer gazu nie ma większego wpływu na prace instalacji poza włączaniem i wyłączaniem elektrozaworu reduktora i butli.

Silnik gasnie jak jest ciepły, jak jest zimny po przełączeniu ręcznie na gaz jest przez minute możne dwie czas bezproblemowo, po nagrzaniu gaśnie natychmiast po zdjęciu nogi z gazu.

Po przełączeniu na benzynę silnik pracuje przez jakiś czas poprawnie ale po minucie może dwóch, czasami 3 zaczyna pracować nierówno i też gaśnie.

Nie wiem czy to problem z jakims elementem instalacji gazowej czy raczej cos silnikiem nubiry. Sugerowało by to brak poprawnej pracy również na benzynie (chociaz nie w takim stopniu jak na gazie) niemniej jednak moze byc to broblem zadko uzywanych wtrysków...

Jako dodatkową informacje dodam ze problem z gaśnięciem gazu pojawił sie w zasadzie natychmiastowo (na jednym ze skrzyżowań) a poprzedził go strzał w filtr powietrza...
Strzał w filtr pojawił się jeszcze pare razy przez 2000 km przebiegu ale aktualnie nic nie strzela...
Prosze o jakieś sugestie co moze byc przyczyną
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sie 2008 20:15   

Powrót do góry

Grzesxyz
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Tychy

Post#2 06 Sie 2008 20:29   

Re: Gaśnie na gazie na wolnych obrotach - strzał w filtr

Prawdopodobnie zasysa Ci lewe powietrze gdzieś między przepustnicą, a wtryskiem gazu lub przy filtrze powietrza.
Powrót do góry

steed1
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Żywiec

Post#3 06 Sie 2008 20:30   

Możliwe, że już parownik jest na wykończeniu. Membrany są zbyt sztywne. Może podawać zbyt dużą dawkę gazu dlatego strzeliło, dlatego zalewa go. Najpierw proponują sprawdzić czy przy wystrzale nie zrobiło sobie jakiegoś lewego powietrza, czyli gdzieś może zasysać za filtrem powietrza, dlatego takie objawy, a przy gazie jest to niedopuszczalne.
Powrót do góry

ANDRZEJ ROMANOWSKI
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: OSTRóW WLKP

Post#4 06 Sie 2008 21:05   

Miałem takie same objawy w swoim autku ale wymieniłem membrany w parowniku i jak ręką odjoł problem z głowy koszt ok 60zł.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Sie 2008 21:05   

Powrót do góry

ideamax
Poziom 11
Poziom 11

Post#5 Post autora tematu 06 Sie 2008 21:27   

Dzięki za szybka odpowiedź. Sprawdzę filtr i układ dolotowy powietrza. Membrany parownika raczej sam wymieniał nie będę aczkolwiek wstępnie ja wykluczam jako przyczynę ponieważ instalacja przestała działać w zasadzie natychmiastowo po pierwszym strzale w filtr... wcześniej nie było żadnych objawów.
Powrót do góry

ideamax
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 Post autora tematu 20 Sie 2008 12:39   

Witam,

Zgodnie z zaleceniami sprawdzilem układ dolotowy powietrza i wymieniłem membranę (i pozostałe elementy z reduktora) na nowe.
I bez zmian... nadal gasnie na wolnych obrotach i strzela od czasu do czssu w filtr... z tym że teraz pracuje chyba jeszcze gorzej...

Mam reduktor ELPIGAZ ML 94 (EMMEGAS ML 94)
Zauważyłem ze mam wkręconą na maxa srubę (patrz obrazek)

Próbowałem ją wykręcić i ukręciłem :( wiec czeka mnie ponowny demontaż

Co to za regulacja?
Czy jest to regulacja składu mieszanki?
Moze teraz po wymianie membrany jest za bogata i dlatego nie pracuje na wolnych obrotach i strzela w filtr???
Powrót do góry

pablo11z
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Lublin

Post#7 21 Sie 2008 15:30   

Witam
Ta śruba odpowiada za wstępne napięcie membrany. Od wolnych obrotów jest śruba umieszczona na obwodzie w okolicach gdzie podłączasz wąż gazowy idący do silnika.

Pozdrawiam
Powrót do góry

ideamax
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 Post autora tematu 24 Sie 2008 01:30   

pablo11z u mnie nie ma w tym miejscu śruby do wolnych obrotów. Otwór na śrubę jest pusty i zaślepiony.

Nie mniej jednak uporałem się z problemem.
Grzesxyz i steed1 mieli jednak rację... problemem było fałszywe powietrze spoza układu.

Przy strzale rozszczelniło mi układ dolotowy. Przy pierwszych oględzinach skoncentrowałem się na filtrze i rurze dolotowej a strzał wydmuchał mi silikon spod miksera (mieszalnika) i stad problemy.
Po uszczelnieniu problem zniknął.

Zmieniłem przy okazji membranę ale ona nie była powodem chociaż była w takim stanie że dziwie się ze wcześniej było ok.

Jeszcze raz dzięki za sugestie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Sie 2008 01:30   

Powrót do góry

RamzyY
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Łapy

Post#9 03 Mar 2010 22:08   

Siemka, mam problem z moją skodą felicią 1.3 mpi. Instalację ma już od ponad 8 lat. Gaśnie kiedy jest zimna-kiedy jest ciepła to nie ma z nią najmniejszych problemów. Kiedy jest zimna schodzi poniżej 500 obrotów, i gaśnie. Potem, gdy chcę zapalić trzymam przekręcony kluczyk do 5s i ledwo łapnie. Filtr był czyszczony pod koniec 2009 roku. Radźcie, bo po mieście nie ma jazdy na zimnym silniku-gaśnie na krzyżówkach.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Gaśnie na gazie na wolnych obrotach - strzał w filtr
Strona 1 z 1