Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

problem z mikrofonem - nie słychać nic w głośnikach

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> problem z mikrofonem - nie słychać nic w głośnikach
Autor
Wiadomość
adgol2004
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 08 Sie 2008 20:26   

Posiadam laptopa Toshiba Tecra A8

Mam następujący problem z mikrofonem:

- podczas podpięcia mikrofonu, nie słychać w głośnikach tego, co mówi się do niego.

Wiem, że problem był poruszany nie raz na tym forum, jednak w moim przypadku wygląda to zupełnie inaczej.

W regulacji głośności, w opcji nagrywania dźwięku zaznaczam mikrofon. Jednak nadal nie słychać nic, gdy mówi się przez niego w podłączonych do komputera głośnikach zewnętrznych (a jeszcze kilka miesięcy temu mogłem tego dokonać). W opcji odtwarzania nie ma wyboru mikrofonu! Jak to możliwe? Nie mam pojęcia. Po prostu nie mam takiej możliwości, by wybrać mikrofon. Zobaczcie sami na pliku, który załączam do tego postu.

W poprzednich wątkach głównie chodziło o to, by wybrać opcję mikrofonu i odznaczyć pole „wycisz”. Ta sprawa rozwiązywała problem z mikrofonem. U mnie tej opcji w ogóle nie ma.
Karta dźwiękowa jest Realteka. Na początku roku (styczeń, może początek lutego) robiłem testy mikrofonu na głośnikach i wszystko grało jak należy. Po ponad pół roku okazuje się, że to, co działało na początku roku, nie działa teraz.

Mikrofon jest sprawny. Działa na drugim komputerze, który mam w drugim pokoju. Na tamtym komputerze (stacjonarnym) mogę znaleźć opcję mikrofonu przy wyborze odtwarzania. Gdy do niego mówię, słychać mnie na głośniczkach zewnętrznych. Natomiast w laptopie to nie działa.

Testowanie sprzętu dźwiękowego (Start – Ustawienia – Panel sterowania – Dźwięki i urządzenia audio – zakładka Głos – Testowanie sprzętu) działa poprawnie. Głos przez mikrofon słychać z opóźnieniem (ta kwestia, że słychać, jest związana z tym, że dźwięk jest nagrywany i odtwarzany w bardzo krótkich odcinkach czasowych, co wydaje się, że głos słychać przez głośniki; jest jednak wyczuwalne opóźnienie).

Dziś przywiozłem laptopa z serwisu, gdzie wymieniano mi na nową matrycę ze względu na robaki, które się do niej dostały i zdechły w polu widzenia ekranu. W serwisie zapytałem o kwestię tego mikrofonu. Powiedziano mi, że jest to tylko i wyłącznie sprawa ustawień, nie dając żadnych wskazówek.

Byłbym wdzięczny za wszelkie możliwe sugestie.
Bardzo z góry dziękuję.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sie 2008 20:26   

Powrót do góry

nyquist
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: lubelskie

Post#2 09 Sie 2008 09:08   

Re: problem z mikrofonem - nie słychać nic w głośnikach

Cytat:
W poprzednich wątkach głównie chodziło o to, by wybrać opcję mikrofonu i odznaczyć pole „wycisz”. Ta sprawa rozwiązywała problem z mikrofonem. U mnie tej opcji w ogóle nie ma

Opcji może domyślnie nie być, musisz ją najpierw włączyć.
Głośność główna -> Opcje -> Właściwości -> zaznacz "Odtwarzanie" -> w polu poniżej poszukaj mikrofonu i zaznacz go, jeśli jest odznaczony. Dopiero wtedy pojawi się odpowiedni "suwaczek" w oknie miksera.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Sie 2008 09:08   

Powrót do góry

adgol2004
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 09 Sie 2008 10:28   

w swoim pierwszym poście wyszedłem już naprzeciw tym, którzy chcieliby, abym właśnie tak zrobił, jak napisałeś.

Otwórz, proszę, obrazek, który zamieściłem w swoim pierwszym poście, a zobaczysz, że nie mam w ogóle opcji mikrofonu przy wyborze odtwarzania. Nie mam go jak zaznaczyć, ponieważ go tam nie ma. Na załączonym przeze mnie rysunku widać wszystko, co u mnie się pojawia.

Co teraz radzisz?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Sie 2008 10:28   

Powrót do góry

nyquist
Poziom 20
Poziom 20

Post#4 09 Sie 2008 11:08   

Fakt, nie przyjrzałem się, moja wina :(
Próbowałeś innych sterowników?
Powrót do góry

adgol2004
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 Post autora tematu 09 Sie 2008 11:38   

nie, nie próbowałem. A jak mam rozumieć słowo "inne sterowniki"? Innej firmy, niż Realteka?

Dziwne jest to, że na początku roku wszystko działało i dałbym głowę, że opcja mikrofonu w wyborze odtwarzania była dostępna. Tak samo wówczas działał mikrofon, tzn. głos był słyszalny bezpośrednio w głośnikach.

Od tamtego czasu nie 'grzebałem' nic w ustawieniach audio, ponieważ nie było mi to w ogóle potrzebne.

W komputerze mam program Realteka, który obsługuje kartę dźwiękową. W nim również nie mam opcji głośności mikrofonu przy wyborze odtwarzania. Poniżej załączam rysunek tego programu.

Program Realteka pokazuje mi jeszcze informacje o sterowniku i kontrolerze audio. Tak to wygląda:

Jak zatem sprawić, by to, co mówię przez mikrofon, szło bezpośrednio na głośniki?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Sie 2008 11:38   

Powrót do góry

nyquist
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 11 Sie 2008 12:54   

Mam na myśli cały czas sterowniki Realteka, ale np. spróbuj pobrać najnowszą wersję, odinstalować tę, którą masz zainstalowaną obecnie i zapodać te nowe.
A nawet jeśli nie ma nowszych, to spróbuj przeinstalować istniejące.
Nie mam innego pomysłu :-/
Powrót do góry

adgol2004
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 Post autora tematu 11 Sie 2008 13:22   

próbowałem

bez skutku

nawiązałem korespondencję z pomocą techniczną w Realteku

jak dotąd też bez żadnych widoków na rozwiązanie problemów...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> problem z mikrofonem - nie słychać nic w głośnikach
Strona 1 z 1