X

problem - cięcie szkła hartowanego

c4r0 09 Aug 2008 22:44
  • #1 09 Aug 2008 22:44
    c4r0
    Level 36  
    Helpful post? (+2)
    Mam czołgowy filtr podczerwieni do noktowizora i chciałbym z niego wyciąć kilkucentymetrowe kółko. Byłem u szklarza, ale ten powiedział że to jest szkło hartowane i nic z tym nie zrobi. Macie jakiś pomysł na to? Słyszałem że jest możliwe laserowe cięcie szkła hartowanego, wie ktoś coś więcej na ten temat - gdzie to można zrobić i ile to może kosztować? Może jakieś inne pomysły na przecięcie takiego szkła?
  • #2 10 Aug 2008 16:41
    dybas
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Na szkło hartowane nie ma rady. Szklarz miał rację. Nieważne, że każesz mu zaryzykować. Nie będzie chciał stracić narzędzi. Laserem? Tu moja wiedza się kończy. Ale wątpię...
  • #3 10 Aug 2008 17:15
    c4r0
    Level 36  
    Topic author Helpful post? (0)
    To straszne... Taki piękny filtr podczerwieni do fotografii, tylko że o średnicy pół metra... :cry:
  • #4 10 Aug 2008 22:50
    submariner
    Level 32  
    Helpful post? (+1)
    niestety szkla hartowanego nie mozna ciac , tworzy ono niejako calosc - siatke wzajemnych naprezen i w przypadku utraty spojnosci nawet malego kawalka rozpada sie cala siec , chyba w grubym -kilka mm moze brakowac niewiele ponad ryse.
  • #5 27 Sep 2009 22:04
    powerb2
    Level 11  
    Helpful post? (+1)
    Szkła hartowanego nie potnie nawet maszyna tnąca strumieniem wody, a tym bardziej laser.
    Przetestowane i pewne.

Dodano po 32 [sekundy]:

Szkła hartowanego nie potnie nawet maszyna tnąca strumieniem wody, a tym bardziej laser.
    Przetestowane i pewne.
  • #6 27 Sep 2009 22:31
    J. Kleban
    Level 25  
    Helpful post? (+1)
    Pozostaje ciecie na goraco.
  • #7 27 Sep 2009 22:34
    me_super
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    c4r0 wrote:
    Mam czołgowy filtr podczerwieni do noktowizora i chciałbym z niego wyciąć kilkucentymetrowe kółko. Byłem u szklarza, ale ten powiedział że to jest szkło hartowane i nic z tym nie zrobi. Macie jakiś pomysł na to? Słyszałem że jest możliwe laserowe cięcie szkła hartowanego, wie ktoś coś więcej na ten temat - gdzie to można zrobić i ile to może kosztować? Może jakieś inne pomysły na przecięcie takiego szkła?

Też kiedyś miałem taki pomysł - ale okazało się że filtr z noktowizora ma bardzo kiepską jakość optyczną i zdjecia wychodziły nieostre. Okazało się, że filtr miał niejednorodności, jakby szkło było źle wylane, coś jak w bardzo kiepskich szybach okiennych.
  Search 4 million + Products
Browse Products