Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

problem - cięcie szkła hartowanego

c4r0 09 Sie 2008 22:44
  • #1 09 Sie 2008 22:44
    c4r0
    Poziom 36  

Mam czołgowy filtr podczerwieni do noktowizora i chciałbym z niego wyciąć kilkucentymetrowe kółko. Byłem u szklarza, ale ten powiedział że to jest szkło hartowane i nic z tym nie zrobi. Macie jakiś pomysł na to? Słyszałem że jest możliwe laserowe cięcie szkła hartowanego, wie ktoś coś więcej na ten temat - gdzie to można zrobić i ile to może kosztować? Może jakieś inne pomysły na przecięcie takiego szkła?

• #2 10 Sie 2008 16:41
    dybas
    Poziom 37  

Na szkło hartowane nie ma rady. Szklarz miał rację. Nieważne, że każesz mu zaryzykować. Nie będzie chciał stracić narzędzi. Laserem? Tu moja wiedza się kończy. Ale wątpię...

• #3 10 Sie 2008 17:15
    c4r0
    Poziom 36  

To straszne... Taki piękny filtr podczerwieni do fotografii, tylko że o średnicy pół metra... :cry:

• #4 10 Sie 2008 22:50
    submariner
    Poziom 32  

niestety szkla hartowanego nie mozna ciac , tworzy ono niejako calosc - siatke wzajemnych naprezen i w przypadku utraty spojnosci nawet malego kawalka rozpada sie cala siec , chyba w grubym -kilka mm moze brakowac niewiele ponad ryse.

• #5 27 Wrz 2009 22:04
    powerb2
    Poziom 12  

Szkła hartowanego nie potnie nawet maszyna tnąca strumieniem wody, a tym bardziej laser.
    Przetestowane i pewne.

Dodano po 32 [sekundy]:

Szkła hartowanego nie potnie nawet maszyna tnąca strumieniem wody, a tym bardziej laser.
    Przetestowane i pewne.

• #6 27 Wrz 2009 22:31
    J. Kleban
    Poziom 25  

Pozostaje ciecie na goraco.

• #7 27 Wrz 2009 22:34
    me_super
    Poziom 29  

c4r0 napisał:
    Mam czołgowy filtr podczerwieni do noktowizora i chciałbym z niego wyciąć kilkucentymetrowe kółko. Byłem u szklarza, ale ten powiedział że to jest szkło hartowane i nic z tym nie zrobi. Macie jakiś pomysł na to? Słyszałem że jest możliwe laserowe cięcie szkła hartowanego, wie ktoś coś więcej na ten temat - gdzie to można zrobić i ile to może kosztować? Może jakieś inne pomysły na przecięcie takiego szkła?

Też kiedyś miałem taki pomysł - ale okazało się że filtr z noktowizora ma bardzo kiepską jakość optyczną i zdjecia wychodziły nieostre. Okazało się, że filtr miał niejednorodności, jakby szkło było źle wylane, coś jak w bardzo kiepskich szybach okiennych.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty