Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

problem - cięcie szkła hartowanego

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> problem - cięcie szkła hartowanego
Autor
Wiadomość
c4r0
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: 3miasto

Post#1 Post autora tematu 09 Sie 2008 22:44   

problem - cięcie szkła hartowanego

Mam czołgowy filtr podczerwieni do noktowizora i chciałbym z niego wyciąć kilkucentymetrowe kółko. Byłem u szklarza, ale ten powiedział że to jest szkło hartowane i nic z tym nie zrobi. Macie jakiś pomysł na to? Słyszałem że jest możliwe laserowe cięcie szkła hartowanego, wie ktoś coś więcej na ten temat - gdzie to można zrobić i ile to może kosztować? Może jakieś inne pomysły na przecięcie takiego szkła?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 09 Sie 2008 22:44   

Powrót do góry

dybas
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Brwinów

Post#2 10 Sie 2008 16:41   

Re: problem - cięcie szkła hartowanego

Na szkło hartowane nie ma rady. Szklarz miał rację. Nieważne, że każesz mu zaryzykować. Nie będzie chciał stracić narzędzi. Laserem? Tu moja wiedza się kończy. Ale wątpię...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Sie 2008 16:41   

Powrót do góry

c4r0
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: 3miasto

Post#3 Post autora tematu 10 Sie 2008 17:15   

To straszne... Taki piękny filtr podczerwieni do fotografii, tylko że o średnicy pół metra... :cry:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Sie 2008 17:15   

Powrót do góry

submariner
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 10 Sie 2008 22:50   

niestety szkla hartowanego nie mozna ciac , tworzy ono niejako calosc - siatke wzajemnych naprezen i w przypadku utraty spojnosci nawet malego kawalka rozpada sie cala siec , chyba w grubym -kilka mm moze brakowac niewiele ponad ryse.
Powrót do góry

powerb2
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Środa Wielkopolska

Post#5 27 Wrz 2009 22:04   

Szkła hartowanego nie potnie nawet maszyna tnąca strumieniem wody, a tym bardziej laser.
Przetestowane i pewne.

Dodano po 32 [sekundy]:

Szkła hartowanego nie potnie nawet maszyna tnąca strumieniem wody, a tym bardziej laser.
Przetestowane i pewne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Wrz 2009 22:04   

Powrót do góry

J. Kleban
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: London

Post#6 27 Wrz 2009 22:31   

Pozostaje ciecie na goraco.
Powrót do góry

me_super
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#7 27 Wrz 2009 22:34   

c4r0 napisał:
Mam czołgowy filtr podczerwieni do noktowizora i chciałbym z niego wyciąć kilkucentymetrowe kółko. Byłem u szklarza, ale ten powiedział że to jest szkło hartowane i nic z tym nie zrobi. Macie jakiś pomysł na to? Słyszałem że jest możliwe laserowe cięcie szkła hartowanego, wie ktoś coś więcej na ten temat - gdzie to można zrobić i ile to może kosztować? Może jakieś inne pomysły na przecięcie takiego szkła?

Też kiedyś miałem taki pomysł - ale okazało się że filtr z noktowizora ma bardzo kiepską jakość optyczną i zdjecia wychodziły nieostre. Okazało się, że filtr miał niejednorodności, jakby szkło było źle wylane, coś jak w bardzo kiepskich szybach okiennych.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> problem - cięcie szkła hartowanego
Strona 1 z 1