Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 10 Sie 2008 15:45
    Walzyl
    Poziom 9  

Witam, chciałbym kupić zestaw z minikamerą bezprzewodową do monitoringu:

Kamera bezprzewodowa zasilana z sieci lub baterii
    Urządzenie do wyłapywania sygnału i nadawania Audio/video
    Ogólnie mówiac taki zestawik z allegro za ~100zł

Wszystko pięknie ładnie tylko że ja chciałbym mieć podgląd na komputerze a nie na telewizorze. Chodzi o to żeby w każdej chwili móc np zobaczyć co dzieje się na magazynie czy przed firmą.

Mam karte GF 8600Gt z wyjściem s-video i przejściówka na 4 chincze:
    Żółty
    Zielony
    Niebieski
    czerwony.

Nie wiem czy z tym coś zwojuje. Jeżeli potrzeba karte tv to jaką i czy obraz który jest wyłapywany przez tuner mozna przechwycic np dostrajajac odpowiednio TV?

Chodzi poprostu o coś taniego, i w miare wydajnego.
    Aha i czy istnieje możliwość nagrywania obrazu np bezpośrednio na komputerze ?

Z góry dzięki za pomoc

• #2 10 Sie 2008 17:17
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam.
    Czy można odebrać sygnał z tej kamery dostrajając zwykły telewizor? To zależy na jakiej częstotliwości pracuje nadajnik tej kamery. Jeśli jest to częstotliwość z zakresu TV to tak.
    Do tej karty GF tego nie podłączysz. Musisz mieć kartę TV z wejściem VIDEO, bo pod to wejście się podłącza te kamery.
    Jest możliwość nagrywania na komputerze, jeśli karta ma taką funkcję (a właściwie oprogramowanie od tej karty). Obecnie prawie wszystkie karty TV będą się nadawały.
    Pozdrawiam.

• #3 10 Sie 2008 18:57
    Walzyl
    Poziom 9  

Kamera bezprzewodowa i odbiór na komputerze

Code:
    » Parametry urzadzenia...

* EASYCAP CAPTURE. Umożliwia zgranie analogowego sygnału video i audio stereo z kamery analogowej, telewizji lub magnetowidu VHS do postaci cyfrowej na dysk twardy komputera przez port USB.
        * Pozwala na podłączenie wszelkiego rodzaju urządzeń audio - video wyposażonych w standardowe złącza typu chinch i svideo.
        * Zgodny z USB 2.0
        * Plug n Play (podłącz i używaj)
        * Wejście video NTSC, PAL (gniazdo composite video, s-video)
        * Wejście audio stereo 2x RCA-chinch
        * Zasilanie urządzenia z portu USB komputera
        * W zestawie profesjonalne oprogramowanie do edycji filmów DVD Ulead VideoStudio v10
        * Obsługiwane rozdzielczości: NTSC 720x480 @ 30fps, PAL 720x576 @ 25fps

Czy takie cos ogarnie? chodzi mi o jaknajwieksza mobilnosc calego zestawu

Jeżeli nie to takie cóś
    Kamera bezprzewodowa i odbiór na komputerze
    Code:
    Dane techniczne:

* Podłączenia PCI
        * Chipset TV: PHILIPS 18201H
        * Chipset FM: FM1216ME/1
        * Instalacja Plug & Play
        * Dźwięk STEREO Nicam Pal D/K; Pal B/G
        * Możliwość podglądu wielu kanałów
        * Możliwość podłączenia i zgrywania materiału z kamery lub magnetowidu
        * Wejście antenowe TV oraz FM
        * Wejście S-VIDEO IN
        * Obsługa TELETEKST
        * Kombatybilność Windows 98, 98SE, ME, 2000, XP
        * Działa z anteną naziemną i kablówką

Całość miesci sie w cenie 150 zł, i jak narazie wszystko do siebie raczej pasuje

• Pomocny post
    #4 10 Sie 2008 19:12
    Rysio4001

Witam.
    Z opisu wynika że to urządzenie doskonale się do tego celu nadaje. Jak będzie w rzeczywistości, to się okaże w trakcie użytkowania. Najlepiej jak by wypowiedział się tu jakiś użytkownik takiego urządzenia.
    I jeszcze jedno. Zmień ten link do allegro na np. zdjęcie ze strony, bo moderatorzy się przyczepią. Możesz zrobić screen ze strony, i umieścić jako zdjęcie.
    Pozdrawiam.

• #5 10 Sie 2008 22:33
    Walzyl
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź :p o to urządzonko popytam już tego co to sprzedaje, jeżeli wszystko wypali to naprawde super . Potrzebowałem czegos jaknajbardziej mobilnego i z mozliwoscia podlaczenia pod laptopa :idea: I chyba znalazłem :D

• #6 23 Sie 2008 20:49
    darek_op
    Poziom 12  

Trochę stary temat ale bardzo mnie zainteresował. Czy to urządzenie działa tak jak w opisie. Umożliwia odbiór obrazu z kamerki bezprzewdowej i zapis na laptopie?
    Interesuje mnie też jakość obrazu z małych kamerek, podawane parametry w postaci np. 380 linii nic mi nie mówią. Czy gdzieś można obejrzeć próbki nagrań z takich kamerek?

• #7 24 Sie 2008 17:16
    Rysio4001

darek_op napisał:

Interesuje mnie też jakość obrazu z małych kamerek, podawane parametry w postaci np. 380 linii nic mi nie mówią. Czy gdzieś można obejrzeć próbki nagrań z takich kamerek?

Witam.
    Bawiłem się trochę kamerami przemysłowymi.
    Kamery czarno-białe w cenie powyżej 100PLN rzeczywiście mają bardzo przyzwoitą jakość. Gorzej jest z tymi kolorowymi. Obraz wygląda jakby obiektyw był przesłonięty folią. Dopiero te kamery powyżej 300-400PLN mają w miarę dobrą jakość.
    Pozdrawiam.

• #8 24 Sie 2008 20:39
    darek_op
    Poziom 12  

Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze mini kamery

Przeniosłem z "Zabezpieczeń" [sharp]

• #9 26 Lut 2010 14:00
    michal33174
    Poziom 1  

Cześć mam pytanie jaka jest częstotliwość z zakresu TV

• #10 26 Lut 2010 19:01
    Rysio4001

michal33174 napisał:
    Cześć mam pytanie jaka jest częstotliwość z zakresu TV

Witam.
    W TV częstotliwość jest zależna od kanału. Poniżej masz link do strony, na której masz wszystko podane.
    http://www.dipol.com.pl/wykaz_czestotliwosci_kanalow_tv_bib02.htm
    Natomiast kamerki bezprzewodowe przeważnie pracują na częstotliwości 2,4GHz.
    Pozdrawiam.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty