Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tajniki kleju do ,,Pistoletu do klejenia na gorąco''

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Tajniki kleju do ,,Pistoletu do klejenia na gorąco''
Autor
Wiadomość
zorro2003
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: opole

Post#1 Post autora tematu 11 Sie 2008 23:40   

Tajniki kleju do ,,Pistoletu do klejenia na gorąco''

Witam. Moje pytanie dotyczy tajemniczego urządzenia ,,Pistolet do klejenia na gorąco''. Otóż ostatnio jeden z moich współpracowników w firmie, stwierdził, że klej do ww. pistoletu topi się pod wypływem słońca (w Polsce) (łączenie w ścianie na zewnątrz w puszce po przez kostki łączeniowe. Następnie zalane klejem - dla dodatkowej szczelności). Dodatkowo stwiedził, że klej jest oparty na bazie wody :D co po jego podgrzaniu po przez temp. powoduje przewodzenie prądu, a co powoduje zwarcia. Jednocześnie upiera się, że pomiędzy dwa zlutowane przewody klej dostaje się i robi izolator, który to znowu powoduje brak przepływu prądu (przewody skręcone zlutowane, wsadzone do kostki łączeniowej i zalane klejem). Chciałem spytać was jako osoby specializujące się w elektronice, jak mogę wytlumaczyć mu, ze jest w błędzie.

Pistolet to : Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

a klej jaki używam to analogiczny do: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

A co myślicie na temat przewodzenia prądu 12 V przez klej. Bo urządzenie jakie jest zasilanie to kontroler Roger PR311. Moim zdaniem nie ma bata, żeby klej przewodził prąd. Ostatnio zalewałem sobie (dla dodatkowej szczelności) kostkę pod napięciem - fazowy,neutral i uziemienie i jakoś ani różnica (główny bezpiecznik) nie poleciała oraz drugi bezpiecznik B10.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz.

Regulamin p.10.11! [Mirek Z.]
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 11 Sie 2008 23:40   

Powrót do góry

fiskusmati
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Lublin

Post#2 12 Sie 2008 00:25   

Re: Tajniki kleju do ,,Pistoletu do klejenia na gorąco''

ja mam pistolet i wszytkie układy po zrobieniu zalewam nim i nie ma zadnych zwarć układy działaja jak powinny, klej to klej a nie woda :) klej jest na bazie plastiku 60%, żelu 30% i gumy 10% topi się w tempetarurze ok.100 > 200C więc nie ma mowy o topisniu sie na słońcu.

moje układy: termometr, włącznik zmierzchowy, czujnik deszczu sa cały czas na dachu nie są roztopione w żadnym stopniu, a blacha sie nagrzewa.

Powiedz koledze ze sie myli i gada głupoty

Pozdrawiam
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 12 Sie 2008 00:25   

Powrót do góry

mosfet
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wrocław

Post#3 12 Sie 2008 01:58   

NIe wiem czemu moderator zareagował tak nerwowo i nie wiem kto mnie zakapował, niestety mechanizmy forum nie kształtują odwagi cywilnej.

Mój post miał na celu zwrócenie uwagi, że wniknięcie masy termoplastycznej pomiędzy dwa zlutowane przewody i ich odizolowanie jest niemożliwe.

Kapusia proszę o dokładne czytanie wypowiedzi autora wątku, wtedy może wyjaśni się, jaki sens ma odpowiedź?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 12 Sie 2008 01:58   

Powrót do góry

szczepan20
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Kielce

Post#4 04 Lut 2009 10:50   

Witam,
Jestem pracownikiem firmy zajmującej się systemami do klejenia przemysłowego.

Co do tego jak chcesz wytłumaczyć to pracownikowi to jest już Twoja sprawa, a odnośnie samego kleju to jak napisał kolega wyżej kleje te topią się w wysokich temperaturach (spotkałem się że zaczynały być miękkie już w 80 stopniach (metalowy kontener wystawiony na działanie słońca, jednak samo działanie słońca wywołujące topnienie takiego kleju to bajka.

Odnośnie wody, to oczywiste że nie jest składnikiem takich klei, co wyklucza ich przewodność elektryczna. Woda tylko i wyłącznie w klejach na zimno, na gorąco to tak jak wlać wodę do oleju o temperaturze 150 stopni.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Mariusz Ch.
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Miasto: Szczecin

Post#5 04 Lut 2009 11:32   

Temat bez własności dydaktycznych. Regulamin, punkt 8.1.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> Tajniki kleju do ,,Pistoletu do klejenia na gorąco''
Strona 1 z 1