Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem z klaksonem w daewoo matizie

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Problem z klaksonem w daewoo matizie
Autor
Wiadomość
Norbert_lubin
Poziom 15
Poziom 15

Post#1 Post autora tematu 12 Sie 2008 18:36   

Problem z klaksonem w daewoo matizie

Witam kolegów chciałem przeprosić jesli coś nie tak napisałem od nie dawna stałem się fartownym właścicielem auta Matiz i odkryłem że nie mam klaksonu w samochodzie. Auto nie ma poduszki więc przycisk jest w kierownicy, po oględzinach pod maską zobaczylem 2 urwane przewody na jednym z nich jest 12V, przewody maja kolor jeden ma biały z czerwono brązowymi paskami tak chyba wlasnie tak - 2 zas jest jednolity ale koloru nie widzialem bo bylo ciemno miedzy innymi te 2 przewody są od strony pasarzera przy lampie gdzie przykręcony jest klakson. Klakson sprawdzalem jest sprawny ale na przewodach urwane sa konektory, bezpieczniki sa dobre a przekazniki zamienialem miejscami wiec tez sa sprawne. Moze ktoś z was juz przerabiał temat i może mi cos pomoc ? po wcisnieciu przycisku klaksonu nie pojawia sie sygnal , wyglada na to że sterowanie jest minusem i nie ma go bo 12V jest jak mierze do masy auta na jednym z przewodów oba przewody wychodza z jednego peszelka rurki karbowanej co jest po drodze moze jakies urzadzenia typu kostki itp.... proszę o pomoc pozdrawiam i przepraszam jesli coś nie tak napisałem

Jakie ładne,długie zdanie... Regulamin pkt 15. Popraw post! Regulamin pkt 11. Popraw temat! <Błażej>
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sie 2008 18:36   

Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#2 12 Sie 2008 19:03   

Re: Problem z Klaksonem w daewoo matizie

Klakson sterowany jest masą. Wepnij zamiast klaksonu żarówkę, co najmniej 21 W, w te dwa wystające przewody i sprawdź, czy się zapala przy naciskaniu klaksonu.
jeśli nie, to sprawdź, czy żarówka się zapali po podłączeniu +12V z wiszącego przewodu i masa pojazdu. Jeśli tak, to usterki szukaj w kolumnie kierownicy.
Zamiast żarówki możesz oczywiście użyć klaksonu jeśli lubisz hałas.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Problem z klaksonem w daewoo matizie
Strona 1 z 1