Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaką lustrzankę cyfrową kupić?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Aparaty Fotograficzne Serwis -> Aparaty Fotograficzne Co kupić? -> Jaką lustrzankę cyfrową kupić?
Autor
Wiadomość
DotiW
Poziom 3
Poziom 3

Post#1 Post autora tematu 14 Sie 2008 09:42   

Jaką lustrzankę cyfrową kupić?

Cześć, mam problem chciałabym dokonać zakupu lustrzanki cyfrowej. Zastanawiam się jednak jaki model wybrać. Jestem amatorką jeśli chodzi o fotografowanie ale chcę kupić dobry sprzęt, który będzie mi służył także za parę lat, jak stanie się to już moją pasją. Chciałabym fotografować nie tylko znajomych, przyjaciół ale także przyrodę. Macie pomysł jaki sprzęt będzie dla mnie odpowiedni?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sie 2008 09:42   

Powrót do góry

music
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Wrocław

Post#2 14 Sie 2008 09:48   

Re: Jaką lustrzankę cyfrową kupić?

Lustrzaka wraz z osprzętem to drogie hobby. Napisz jaką kwotę chcesz przeznaczyć za zakup aparatu.
Poczytaj też podobne wątki na forum.

Pozdrawiam
Powrót do góry

DotiW
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 14 Sie 2008 10:02   

Chcę kupić sprzęt w cenie 1000-2500. Szperam i w necie, przeglądam różnie artykuły. Może wyczytam coś ciekawego. Jedak chciałam zasięgnąć porady także i na forum. Stad moje pytanie.
Powrót do góry

music
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Wrocław

Post#4 14 Sie 2008 11:58   

Kilka światowych firm produkuję w chwili obecnej lustrzanki. Najpopularniejsze to Canon i Nikon. Ja używam Canona co nie oznacza oczywiście, że Nikon jest gorszy.

Pieniążki które posiadasz pozwolą Ci na zakup ostatniego wypustu Canona:

http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=CANON+450D+EF18-55

Zostanie Ci jeszcze na kartę pamieci.
Jednak to dopiero początek. Zakup obiektywu (lub kilku) które pozwolą Ci zwiekszyć możliwości Twojego aparatu to kolejne duże pieniążki.

Pozdrawiam
Powrót do góry

Bogdanor
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Sopot

Post#5 14 Sie 2008 15:25   

Może jeśli rozpoczynasz zabawę z fotografią to zacznij raczej od zaawansowanego kompakta, jako bardziej jednak wszechstronniejszego urządzenia. Szczególnie jeśli piszesz o zainteresowaniu przyrodą..(za makro i tele , mając lustrzankę będziesz musiała zapłacić dodatkowo, że nie wspomnę o możliwości robienia zupełnie przyzwoitych filmów przy pomocy kompakta)
Powrót do góry

DotiW
Poziom 3
Poziom 3

Post#6 Post autora tematu 18 Sie 2008 10:35   

Ja dalej upieram się jednak przy zakupie lustrzanki. Chcę pogłębiać swoją wiedzę w dziedzinie fotografowania. To jak co warto kupić na początek?
Powrót do góry

adikbo
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Poznań

Post#7 18 Sie 2008 10:53   

Na początek radziłbym sprzęt używany (np Canon EOS 350D) żeby zapoznać się z możliwościami i jednocześnie nie ponieść zbyt wielkich nakładów. Niestety samo body używane kosztuje około 800PLN a do tego należy doliczyć jeszcze w miarę dobre obiektywy (minimum dwa - 18-55 i drugi z dłuższą ogniskową np 75-300). Niestety obiektywy "kitowe" jak sama nazwa wskazuje są do kitu. Bardzo kiepska jakość, mała jasność i duże zniekształcenia.

Ogólnie fotografowanie lustrzanką to zupełnie inna zabawa niż nawet najbardziej zaawansowanym kompaktem.

Aparat robi zdjęcia bardzo szybko, ale ustawienie odpowiednich parametrów ekspozycji często trwa ponad kilka minut (przy niewprawnym fotografie).

Poza tym radzę zaopatrzyć się w dobry podręcznik i zapoznać z teorią. Bez tego będzie bardzo trudno uzyskać dobre zdjęcia w trybie w pełni manualnym. Mnogość opcji i parametrów może na początku troszkę przytłaczać: czas otwarcia migawki, otwarcie przesłony, czułość matrycy, ostrość, balans bieli... radzę zapoznać się z tymi pojęciami i ich wpływem na zdjęcie. Bez tego można conajwyżej pstrykać fotki w trybie automatycznym, czyli sprowadzić lustrzankę do funkcji zaawansowanej "idiot camery".

Pozdrawiam i życzę udanych zdjęć
adikbo
Powrót do góry

MEDIASHOP
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Piekary Śląskie/Firma kurierska GLS

Post#8 23 Sie 2008 18:47   

DotiW napisał:
Ja dalej upieram się jednak przy zakupie lustrzanki. Chcę pogłębiać swoją wiedzę w dziedzinie fotografowania. To jak co warto kupić na początek?

Z rynku schodzi NIKON D40, masz w tej chwili dobre ceny na D60, świeżutko wszedł S1000D, 450D takze jest juz w dobrych cenach, moze cos z Pentaxa (K200?), Olympusa, Sony Alfa czy tp... wybór jest spory.

Osobiści polecam D80 + jakies dwa fajne szkiełka.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Sie 2008 18:47   

Powrót do góry

DotiW
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 Post autora tematu 26 Sie 2008 10:40   

Kurcze i w tym właśnie problem, bo wybór jest tak duży że trudno mi się zdecydować na jakiś model. Mam taki mętlik w głowie, że już sama nie wiem co robić. Doradźcie mi coś jeszcze :(
Powrót do góry

przemo-lukas
Moderator Akustyka
Moderator Akustyka

Miasto: Ostrów Mazowiecka

Post#10 27 Sie 2008 11:27   

Witam, ja posiadam canona 400D, faktycznie obiektyw kitowy nie jest najlepszy, ale dokupiłem do niego pierścień odwrotnego mocowania i mam z niego sporo uciechy. :D
450 ma lepszy kitowy obiektyw (w porównaniu do kitu 400) jednak jeśli to możliwe, proponuję kupić same body + jasnego (2.8) tamrona 28-75 2.8 lub 17-50 . Koszt ok 1300zł. Mam też sigmę 70-300 APO, fajne "szkiełko" ale wolno "ostrzy". Na początek może być. Ale tak jak napisałem. Body + jasne szkło to podstawa.
Powrót do góry

DotiW
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 Post autora tematu 27 Sie 2008 12:30   

Czyli co sądzisz przemo-lukas?? Mam się na niego skusić czy może zdecydować się na coś innego?? Doradź mi coś :(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sie 2008 12:30   

Powrót do góry

przemo-lukas
Moderator Akustyka
Moderator Akustyka

Post#12 27 Sie 2008 14:05   

Spokojnie powinna wsytarczyć lustrzanka canon 400D (samo body)+ "jasny" obiektyw. Moim zdaniem lepiej zaoszczędzić na "puszce" aby kupić lepsze "szkło" od kitowego.

Sumując. Moja rada.
Body: canon 400d
Obiektyw: ja kupuję tamrona 28-75 2.8 (na allegro od cichego - sprawdza obiektywy przed wysyłką).
Powrót do góry

stormblast
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: ze wsi

Post#13 31 Sie 2008 13:07   

Już co niektórzy napisali to w łagodniejszej formie, ale zaczynasz od d*** strony :wink: .
Zacznij od obiektywu, nie korpusu. Poczytaj ich recenzje na optycznych, obejrzyj foty na flickr. Też mam zamiar nabyć jakąś lustrzankę i też miałem mętlik w głowie, czy brać nikona który robi najlepsze aparaty, czy canona który robi najlepsze zdjęcia :).

A teraz zbieram forsę na obiektyw:
Carl Zeiss Vario-Sonnar T* DT 16-80 mm f/3.5-4.5 za 2300
i zwykły plastikowy korpus sony α200 za 888 zł.
Zanim sobie uzbieram, to może ten zestaw stanieje. Mi się nie spieszy, z rok mogę poczekać.

Musisz się zdecydować, jakie wady obiektywu jesteś skłonna zaakceptować. Ja zdecydowałem że winietowanie jakoś przełknę. CZ 16-80 da mi w zamian zabójczą ostrość i małą aberrację chromatyczną.
Powrót do góry

elmarcino
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Białystok

Post#14 31 Sie 2008 20:18   

Nie jestem fotografem .. ale dużo dobrego słyszałem o modelu Pentax k20D. ponoć pasują do niego wszystkie obiektywy, i ma stabilizację obrazu.
Powrót do góry

przemo-lukas
Moderator Akustyka
Moderator Akustyka

Post#15 01 Wrz 2008 10:34   

Dostałem w sobotę "tamrona". Za 1300zł lepszego obiektywu nie znajdziesz. Rewelacyjny, "jasny" obiektyw. Bardzo dobrze "ostrzy". Polecam tego sprzedawcę.
Powrót do góry

polkos
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: WARMIA i MAZURY

Post#16 27 Wrz 2008 23:32   

Na początek Polecam Tobie solidny aparat Sony z dwoma obiektywami, pocwiczysz troche a jak już się rozwiniesz i będziesz wiedziała czego potrzebujesz dokupisz następne obiektywy.

http://www.torres.pl/aparat-sony-dslra300x-p-9927.html
Powrót do góry

sexbox
Poziom 9
Poziom 9

Post#17 30 Cze 2009 21:53   

Canon PowerShot SX10 IS - ciekawa nowość ostatnich tygodni. Funkcje jak w lustrzance, a zmieści się prawie w kieszeni!
Powrót do góry

glecki
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Rzeszów

Post#18 30 Cze 2009 23:13   

Kolego
Ja już jestem po tym problemie.Z czytania forum rozbolała mnie głowa i tyle.Większość kolegów na pytanie "jestem początkujący co kupić?" opowiada o aberracji astygmatyzmie itp.Kolego kup aparat nie najtańszy nie najdroższy.Jesli chodzi o lustrzanki moim zdanie wybierz między Canonem a Nikonem.Od pól roku jestem posiadaczem Canona 450 z kitem.trochę się nauczyłem a teraz czas na dodatkowy obiektyw.W lustrzankach nie funkcjonuje zasada "czym droższy sprzęt tym lepsze zdjęcia" bo tak naprawdę zdjęcia robi człowiek nie aparat:)
Powrót do góry

Glendzion
Poziom 6
Poziom 6

Post#19 06 Lip 2009 19:14   

Sexbox tylko ciekawe w której kieszeni się zmieści? ;-D Bo interesujący.
Pozdro!
Powrót do góry

przemo-lukas
Moderator Akustyka
Moderator Akustyka

Post#20 07 Lip 2009 11:07   

Glendzion napisał:
Sexbox tylko ciekawe w której kieszeni się zmieści? ;-D Bo interesujący.
Pozdro!

Tylko zwróć uwagę na temat. Nie jest poszukiwany aparat kompaktowy, który mieści się w kieszeni.
Słuszna uwaga, że fotografie wykonuje człowiek. Jak wszystko. Kopanie rowów, projekty budynków itp. Ale zgodzisz się, że sprzęt może ograniczać? :D
Powrót do góry

glecki
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Rzeszów

Post#21 07 Lip 2009 21:53   

Oczywiscie kolego przemo-lukas sprzęt ogranicza.Ale żeby dostrzec te ograniczenia trzeba od czegos zacząć,miec jakieś porównanie.Moim zdaniem nie ma sensu wydawać mase pieniedzy na hobby które może być niewypałem.Trzeba zacząć od średniej półki i jeśli nas to wciągnie stopniowo sie rozwijać (także sprzętowo:D).
Powrót do góry

gabik001
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: KORD/EPKK

Post#22 08 Lip 2009 03:29   

Tak naprawde zawsze to powtarzam ze liczy sie to co przed i to co za aparatem - czyli szklo i fotograf. Z kiepskim szklem zawsze cos tam mozna cykac ale nauczylem sie ze dobrze ostrzace szklo potrafi wymiatac.
Nawet z kiepskim body.
Pozdrawiam
Powrót do góry

dumas
Poziom 5
Poziom 5

Post#23 27 Sie 2009 18:02   

Music ten aparat co podałeś Canon 450D jest może gdzieś taniej do kupienia??
Powrót do góry

dative
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Kraków

Post#24 29 Sie 2009 19:26   

Od siebie jednie co, to mogę polecić niemal byle jakie body, bo ważniejsza jest inwestycja w dobrej jakości szkła, które im jaśniejsze są, tym oczywiście lepiej. Wiąże się jednak z nimi problem, których stan portfela nie zawsze jest w stanie rozwiązać.
Na Twoim miejscu, brałabym:
Nikon D3000 + ob. 18-55mm + 55-200mm, które kupisz za mniej więcej 2500zł. Opcja jest niezła, bo w grę wchodzą dwa szkła i nowe body, które niedawno wyszło na rynek. Przy obu ogniskowych, masz szerokie pole do popisu moim zdaniem i nie będziesz się nudzić. Jeśli Ci się zabawa foto spodoba, to pewnie zainwestujesz w jakieś jasne stałki.
Albo tańsze...Nikon D3000 + ob. 18-55mm VR

Życzę powodzenia i udanych setów :)
Powrót do góry

dumas
Poziom 5
Poziom 5

Post#25 20 Lis 2009 20:33   

Sam jak wcześniej pisałem chciałem ten Canon 450D ale stwierdziłem że nie warto inwestować w lustrzanke? I chyba kupię Canon PowerShot SX1 IS bo jest bez zarzutu
Powrót do góry

leon394
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: blizyn

Post#26 24 Lis 2009 19:42   

tez ma m ten problem do 2000tys zl. myslalem nad sony a330 co wy na to
Powrót do góry

CameR
Moderator Samochody
Moderator Samochody

Miasto: Katowice

Post#27 25 Lis 2009 07:59   

Przy wyborze aparatu fotograficznego nie funkcjonuje zasada "czym droższy sprzęt tym lepsze zdjęcia" bo zdjęcia robi człowiek nie aparat.
http://www.kenrockwell.com/tech/7p.htm
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2009 07:59   

Powrót do góry

yogi009
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Olsztyn

Post#28 26 Lis 2009 20:14   

Co do tego Pentaxa, fajny aparat, ale jak to mówią, najszerszy system ma Nikon, potem chyba Canon. Generalnie są tu dwa wyznania: nikonowcy i canonowcy. A ostatnio bardzo dobre noty zbiera Olympus (np. 620). Co do Sonego, źle się wiara wypowiadała na temat używanej w nim matrycy. Generalnie za tą kwotę i tak nie poszalejesz, taką sumę wydasz akurat na "dzień dobry", jak już chwycisz bakcyla i zechcesz dokupić jakiś naprawdę dobry obiektyw, szykuj się na konkretne wydatki (chroń Panie Boże przed cenami obiektywów Canon'a :-) )

Bardzo dobre opinie cały czas zbiera Nikon D80, nawet lepsze od D90 (która dostała głównie kręcenie filmów, co rasowych fotografów nieco drażni). Dobre opinie zbiera Canon 40d (tu się chyba nie zmieścisz w cenie). Warto czasem kupić model "przedostatni", w momencie wchodzenia nowszego, jego cena nieco spada. Nikon 3000 to takie mniej więcej przedłużenie Nikona 40, ja bym nie brał. Nikon 5000 plasują między dawnym Nikonem 60, a Nikonem 90. Z kolei Olympus (520, 620) mają chyba najlepsze szkła "kit-owe".

Wybierz się do sklepu, weź je do ręki, aparat musi dobrze leżeć, lepiej jak trochę waży, wtedy łatwiej stabilnie go trzymać podczas pracy. Jeśli chcesz robić fotki przy słabym oświetleniu (np. jakieś nocne koncerty bez lampy), zwracaj uwagę na opinie o pracy autofocusa w tych warunkach.
Powrót do góry

wujek_dobra_rada
Poziom 9
Poziom 9

Post#29 27 Gru 2009 17:17   

Z czystej ciekawości. Jak na tle takich marek jak Canon (np. 350-400D), czy Nikon prezentują się takie marki jak Panasonic (Lumix), czy Sony Alfa?
Powrót do góry

leon394
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: blizyn

Post#30 27 Gru 2009 18:55   

Witam mam pytanko zakupilem nikona d 3000 i teraz nie wiem jaka karte sd do tej lust chodzi o oredkosc zapisu czy 20 mb na sekunde wystarczy czy kupic ex 30mb na sek??
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Aparaty Fotograficzne Serwis -> Aparaty Fotograficzne Co kupić? -> Jaką lustrzankę cyfrową kupić?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny