Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Problem z internetem, zrywa połączenie.

basiulenkaa 14 Aug 2008 14:10
 • #1 14 Aug 2008 14:10
  basiulenkaa
  Level 2  
  Helpful post? (0)
  Witam.
  Bo ja się wiążę z takim problemem... :D

  Teraz tak serio.
  Od jakichś dwóch tygodni łączę się z internetem bezprzewodowo.
  Router jest u brata w pokoju (obok stoi stacjonarny komputer na którym wszystko jest okej...), ja z komputerem jestem u siebie.
  I od kilku dni co jakieś 5-10minut co chwilę zrywa mi połączenie :/ Problem się zaczął max. 3 dni temu.

  Sieć jest zabezpieczona tylko hasłem, mam zapisane, aby komputer po wykryciu sieci automatycznie się z nią łączył. Z routera jeszcze korzysta moja mama na stacjonarnym komputerze, nikt więcej.
  Widząc, że nie ma internetu, a połączenie jest, to rozłączam połączenie i jak po chwili chcę się połączyć, to nie mogę nawiązać połączenia. Czasami na tym spisie sieci bezprzewodowych obok nazwy sieci z routera jest też napisane coś w stylu: wymaganie tej sieci nie są zgodne z ustawieniami Twojej karty sieciowej' . Coś pokręciłam, ale jakoś tak powinno być.

  Pomaga odłączenie zasilania routerowi na 5-10sekund i podłączenie ponownie, ale po kilku, kilkunastu minutach znowu jest to samo.
  Uruchomienie ponownie komputera też czasami pomaga.
  Sygnał normalnie mam 4 kreski na 5, a jak zaczynają się problemy, to i jedna tylko czasem jest. Router jest firmy Edimax. Pod nazwą firmy jest napisane ew-7206APg, to chyba model ;D

  I jeszcze jedno... Jak jestem w dużym pokoju, to raczej też wszystko działa tak jak powinno. W takim razie to jest wina routera, mojego komputera czy antenki?
  Wątpię, żeby to była wina karty sieciowej w laptopie, bo laptop ma jakieś 2 miesiące dopiero, a ja w ustawieniach nic nie kombinowałam.

  Już zaczynam mieć tego serdecznie dość :(
  _________________
 • #2 15 Aug 2008 19:05
  vinci
  Level 25  
  Helpful post? (0)
  mozna sprobowac zmienic kanał na routerze. sprawdzic czy nie zakloca jakies elektryczne urzadzenie domowe np. mikrofala..
 • #3 15 Aug 2008 21:47
  radiolatarnia
  Level 17  
  Helpful post? (0)
  A może przeszkadzasz komuś po sąsiedzku i on używa w swoim routerze funkcji kill. Sprawdź dostępne sieci pod kątem właśnie użytkowanych kanałów. Pytanie czy w tym czasie użytkownicy korzystają z P2P? być może sam router się zapycha, sprawdź jaką przepustowość pokazuje twoj router w momencie blokowania.
 • #4 15 Aug 2008 22:05
  basiulenkaa
  Level 2  
  Topic author Helpful post? (0)
  radiolatarnia wrote:
  A może przeszkadzasz komuś po sąsiedzku i on używa w swoim routerze funkcji kill. Sprawdź dostępne sieci pod kątem właśnie użytkowanych kanałów. Pytanie czy w tym czasie użytkownicy korzystają z P2P? być może sam router się zapycha, sprawdź jaką przepustowość pokazuje twoj router w momencie blokowania.


  Nikomu nie przeszkadzam, z routera korzystam ja i ew. moja mama na stacjonarnym. A po wpisaniu w cmd netstat pojawia się 6-8 linijek przy wyłączeniu wszystkich programów, które mogłyby używać internetu.
 • #5 15 Aug 2008 22:30
  radiolatarnia
  Level 17  
  Helpful post? (0)
  Miałem na myśli zewnęrzne otoczenie po prostu inne sieci.
  Chodzi o to że jeżeli ktoś używa tego samego kanału to może to wprowadzać zniekształcenia sygnału.
 • #6 15 Aug 2008 23:11
  powis
  Level 18  
  Helpful post? (0)
  Masz włączone DHCP?
  Możesz miec konflikt IP
  Jak działa tylko jeden komputer to wszystko jest w porządku czy to samo?
 • #7 16 Aug 2008 01:06
  servgsm
  Level 23  
  Helpful post? (0)
  Piszę w imieniu Basi bo bardziej kumaty jestem w tych sprawach :D

  DHCP wygląda na to że jest wyłączone bo gość co to konfigurował nawet sam wpisywał ip - ale nie wiem co by to miało wspólnego z przerywaniem połączenia.

  Osobiście podejrzewam kwestię zasilania... Co prawda jest tam zasilacz stabilizowany ale... może dobrze nie stabilizuje... a układy cyfrowe bywają cholernie czułe ;)

  Drugie podejrzenie: ograniczenie mocy anteny;
  Nie wiem czy ta opcja jest możliwa w tym routerze ale niestety nawet nie mam możliwości tego sprawdzić... Bynajmniej nie ruszając laptopa sygnał jest raz 90% raz ok. 70 a czasem poniżej 50 czyli z pozycji softu w ogóle go nie ma...

  Poszlaką może być to że pingowałem jakiś czas ten router... Co jakiś czas dane nie docierały (komunikat "upłynął limit czasu") a jak już docierały to czas wachał się 35(żadko)~nawet 700ms.

  No a problem z dostaniem się do gościa mam bo chcąc wejść w panel przekierowywuje mnie na katalog /apache2-default/ i widać napis 'It works!' No i tyle... Nie wiem kto i co tam nakombinował...

  Pozdrawiam!
  Search 4 million + Products
Browse Products