Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem z internetem, zrywa połączenie.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Problem z internetem, zrywa połączenie.
Autor
Wiadomość
basiulenkaa
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Lubaczów

Post#1 Post autora tematu 14 Sie 2008 14:10   

Problem z internetem, zrywa połączenie.

Witam.
Bo ja się wiążę z takim problemem... :D

Teraz tak serio.
Od jakichś dwóch tygodni łączę się z internetem bezprzewodowo.
Router jest u brata w pokoju (obok stoi stacjonarny komputer na którym wszystko jest okej...), ja z komputerem jestem u siebie.
I od kilku dni co jakieś 5-10minut co chwilę zrywa mi połączenie :/ Problem się zaczął max. 3 dni temu.

Sieć jest zabezpieczona tylko hasłem, mam zapisane, aby komputer po wykryciu sieci automatycznie się z nią łączył. Z routera jeszcze korzysta moja mama na stacjonarnym komputerze, nikt więcej.
Widząc, że nie ma internetu, a połączenie jest, to rozłączam połączenie i jak po chwili chcę się połączyć, to nie mogę nawiązać połączenia. Czasami na tym spisie sieci bezprzewodowych obok nazwy sieci z routera jest też napisane coś w stylu: wymaganie tej sieci nie są zgodne z ustawieniami Twojej karty sieciowej' . Coś pokręciłam, ale jakoś tak powinno być.

Pomaga odłączenie zasilania routerowi na 5-10sekund i podłączenie ponownie, ale po kilku, kilkunastu minutach znowu jest to samo.
Uruchomienie ponownie komputera też czasami pomaga.
Sygnał normalnie mam 4 kreski na 5, a jak zaczynają się problemy, to i jedna tylko czasem jest. Router jest firmy Edimax. Pod nazwą firmy jest napisane ew-7206APg, to chyba model ;D

I jeszcze jedno... Jak jestem w dużym pokoju, to raczej też wszystko działa tak jak powinno. W takim razie to jest wina routera, mojego komputera czy antenki?
Wątpię, żeby to była wina karty sieciowej w laptopie, bo laptop ma jakieś 2 miesiące dopiero, a ja w ustawieniach nic nie kombinowałam.

Już zaczynam mieć tego serdecznie dość :(

Google

Google Adsense

Post# 14 Sie 2008 14:10   

Powrót do góry

vinci
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Nowy Sącz

Post#2 15 Sie 2008 19:05   

Re: Problem z internetem, zrywa połączenie.

mozna sprobowac zmienic kanał na routerze. sprawdzic czy nie zakloca jakies elektryczne urzadzenie domowe np. mikrofala..
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sie 2008 19:05   

Powrót do góry

radiolatarnia
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Kraków

Post#3 15 Sie 2008 21:47   

A może przeszkadzasz komuś po sąsiedzku i on używa w swoim routerze funkcji kill. Sprawdź dostępne sieci pod kątem właśnie użytkowanych kanałów. Pytanie czy w tym czasie użytkownicy korzystają z P2P? być może sam router się zapycha, sprawdź jaką przepustowość pokazuje twoj router w momencie blokowania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sie 2008 21:47   

Powrót do góry

basiulenkaa
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Lubaczów

Post#4 Post autora tematu 15 Sie 2008 22:05   

radiolatarnia napisał:
A może przeszkadzasz komuś po sąsiedzku i on używa w swoim routerze funkcji kill. Sprawdź dostępne sieci pod kątem właśnie użytkowanych kanałów. Pytanie czy w tym czasie użytkownicy korzystają z P2P? być może sam router się zapycha, sprawdź jaką przepustowość pokazuje twoj router w momencie blokowania.

Nikomu nie przeszkadzam, z routera korzystam ja i ew. moja mama na stacjonarnym. A po wpisaniu w cmd netstat pojawia się 6-8 linijek przy wyłączeniu wszystkich programów, które mogłyby używać internetu.
Powrót do góry

radiolatarnia
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Kraków

Post#5 15 Sie 2008 22:30   

Miałem na myśli zewnęrzne otoczenie po prostu inne sieci.
Chodzi o to że jeżeli ktoś używa tego samego kanału to może to wprowadzać zniekształcenia sygnału.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Sie 2008 22:30   

Powrót do góry

powis
Poziom 17
Poziom 17

Post#6 15 Sie 2008 23:11   

Masz włączone DHCP?
Możesz miec konflikt IP
Jak działa tylko jeden komputer to wszystko jest w porządku czy to samo?
Powrót do góry

servgsm
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Aachen

Post#7 16 Sie 2008 01:06   

Piszę w imieniu Basi bo bardziej kumaty jestem w tych sprawach :D

DHCP wygląda na to że jest wyłączone bo gość co to konfigurował nawet sam wpisywał ip - ale nie wiem co by to miało wspólnego z przerywaniem połączenia.

Osobiście podejrzewam kwestię zasilania... Co prawda jest tam zasilacz stabilizowany ale... może dobrze nie stabilizuje... a układy cyfrowe bywają cholernie czułe ;)

Drugie podejrzenie: ograniczenie mocy anteny;
Nie wiem czy ta opcja jest możliwa w tym routerze ale niestety nawet nie mam możliwości tego sprawdzić... Bynajmniej nie ruszając laptopa sygnał jest raz 90% raz ok. 70 a czasem poniżej 50 czyli z pozycji softu w ogóle go nie ma...

Poszlaką może być to że pingowałem jakiś czas ten router... Co jakiś czas dane nie docierały (komunikat "upłynął limit czasu") a jak już docierały to czas wachał się 35(żadko)~nawet 700ms.

No a problem z dostaniem się do gościa mam bo chcąc wejść w panel przekierowywuje mnie na katalog /apache2-default/ i widać napis 'It works!' No i tyle... Nie wiem kto i co tam nakombinował...

Pozdrawiam!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Problem z internetem, zrywa połączenie.
Strona 1 z 1