Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak zabezpieczyć sygnał WIFI.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Jak zabezpieczyć sygnał WIFI.
Autor
Wiadomość
Usunięty

Post#1 Post autora tematu 14 Sie 2008 21:28   

Jak zabezpieczyć sygnał WIFI.

Witam

Posiadam dwa komputery w domu. Stacjonarny z windows xp i notebooka z windows vista. Neostradę dziele kablem i WIFI przez router pentagram. Jak zabezpieczyć ten sygnał aby inne notebooki z wifi nie widziały mojej sieci, a co za tym idzie nie podłączały się do niej.

Pozdrawiam :
Mateusz C.
Powrót do góry

powis
Poziom 17
Poziom 17

Post#2 14 Sie 2008 21:31   

Re: Jak zabezpieczyć sygnał WIFI.

cabanmat napisał:
Witam

Posiadam dwa komputery w domu. Stacjonarny z windows xp i notebooka z windows vista. Neostradę dziele kablem i WIFI przez router pentagram. Jak zabezpieczyć ten sygnał aby inne notebooki z wifi nie widziały mojej sieci, a co za tym idzie nie podłączały się do niej.

Pozdrawiam :
Mateusz C.

Widoczna bedzie zawsze. Najprościej zabezpiecz ją po WPA oraz Mac adres. Musisz poszukać takich ustawień w routerze. Niestety nie znam tego routera
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Sie 2008 21:31   

Powrót do góry

qlx
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Lublin/Łuków

Post#3 18 Sie 2008 13:44   

możesz wyłączyć rozgłaszanie SSID, wtedy sieć "nie będzie widoczna", czyli nie będzie sie pokazywała jako sieć bezprzewodowa będąca w zasięgu.
Powrót do góry

serwisrtvagd1
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Oleśnica

Post#4 18 Sie 2008 13:49   

opcja Static WPA key - ustalasz hasło. Później przy połączenie przez Wifi windows będzie pytał o hasło sieciowe........
Powrót do góry

fifi07
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Tarnów

Post#5 18 Sie 2008 21:26   

Wystarczy filtracja po maku. Możesz dodatkowo wprowadzić szyfrowanie ale wydaje mi się, że nie jest to koniecznie bo jeśli ma to być tylko w obrębie domu to raczej piracki nie będą mieli pola do dziania chyba ze jakiś upierdliwy sąsiad:P
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sie 2008 21:26   

Powrót do góry

lelekx
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 18 Sie 2008 22:18   

fifi07 napisał:
Wystarczy filtracja po maku. Możesz dodatkowo wprowadzić szyfrowanie ale wydaje mi się, że nie jest to koniecznie bo jeśli ma to być tylko w obrębie domu to raczej piracki nie będą mieli pola do dziania chyba ze jakiś upierdliwy sąsiad:P

Sama filtracja po MAC to jest najwyżej 5 minut dla kogoś, kto będzie miał minimum wiedzy i będzie chciał się podłączyć. Stosowanie szyfrowania (WPA lub WPA2) to minimalny środek ostrożności.
Powrót do góry

kedziorq1
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Wrocław

Post#7 19 Sie 2008 00:18   

hmm wiesz co uwazam? ze pelno jest informacji jak zabezpieczyc swoja siec... tylko niektorzy sa po prostu za leniwi... wola napisac posta i czekac az wszyscy im to wypisza... proponuje zwroc sie do wujka google.. a zeby nie bylo ze nie napisalem na temat http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/printversion/printversion_115713.html
Powrót do góry

flankerr
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 23 Sie 2008 11:28   

jeżeli ustawienia Ci pozwalają to możesz zmniejszyć moc nadawania. właśnie to robię w swojej mini-sieci :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Sie 2008 11:28   

Powrót do góry

Usunięty

Post#9 Post autora tematu 09 Paź 2008 15:29   

Użytkownicy którzy piszą że nie ma takiej opcji aby sieć nie była widoczna są w wielkim błędzie, ponieważ osobiście mam tak zrobione. Ustawiał mi to znajomy informatyk. Odwołuje się do użytkownika który napisał możesz wyłączyć rozgłaszanie SSID, wtedy sieć "nie będzie widoczna", czyli nie będzie sie pokazywała jako sieć bezprzewodowa będąca w zasięgu.\
Gdzie się to ustawia ?

Pozdrawiam :
Mateusz C.
Powrót do góry

FlyBoy
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Sieradz/UK

Post#10 09 Paź 2008 15:41   

Jak już wyłączysz sobie rozgłaszanie SSID, to zainstaluj sobie program NetStumbler i sprawdź czy w rzeczywistości nie widać Twojej sieci WiFi. Troszkę się zdziwisz...
Jak już koledzy pisali wyżej, minimalne zabezpieczenie to WPA PSK TKIP z AES możesz mieć problemy pod XP.
Powrót do góry

kedziorq1
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Wrocław

Post#11 09 Paź 2008 17:37   

tak ukrycie nadajnika nie jest zadnym sposobem zabezpieczenia sieci ale 60 % uzytkownikow wyeliminujesz tym... kazde zabezpieczenie jest dobre a czym ich wiecej tym lepiej
Powrót do góry

Usunięty

Post#12 Post autora tematu 09 Paź 2008 19:34   

Dodatkowo coś jest ustawione w notebooku. Jak rozłączę się i skaże mu wyświetlić sieci dostępne do widnieje moja jako "sieć z włączonymi zabezpieczeniami", ale jak kumpel przyszedł do mnie z notebookiem to nie widział mojej sieci bezprzewodowej.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Jak zabezpieczyć sygnał WIFI.
Strona 1 z 1