Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Videotronic Monitor-Video Player MVP-2000 - serwo, switche..

Jamie 16 Sie 2008 03:55 1085 0
  • #1 16 Sie 2008 03:55
    Jamie
    Poziom 19  

Ponieważ po kilkudniowym przeszukiwaniu najpierw Elektrody, a potem reszty neta informacji o urządzeniu jak w temacie znalazłem tyle, co chudy kot napłakał - mam kilka pytań do tych kolegów, którzy się z tym śmiesznym combo zetknęli (szczególnie liczę na Mistrza Oldboya :).
    Na początek kilka dodatkowych informacji: na plakietce z tyłu pisze "Chassis C", ale nie wiem czy chodzi o chassis video, czy TV... W środku to po prostu jakiś Orion jest - kineskop Orion, płyta TV Orion, mechanizm video Orion-3, scalaki w części VCR: OEC0010B, BU2716S, stabilizator na STK5332.
    Ogólnie głównie jestem muzyczny elektroakustyk i trochę PC macher, z video miałem kilka razy do czynienia z Funai'ami - z Orionami nie. A ponieważ bardzo rozbawił mnie Time Counter na tylnej obudowie tego sprzętu, więc postanowiłem się tym pobawić. Część TV pracuje prawie prawidłowo, natomiast gorzej z video.
    Pytanie 1: Czy Three-Phase Brushless Motor Driver HA13403 od capstana często w Orionach idzie z dymem, może to jakaś ich przypadłość?
    Pytanie 2: Na przedniej płytce VE037A ze switchami funkcyjnymi, udającej też wyświetlacz są trzy wielosekcyjne switche (SW1551 do 1553), dwa x10 i jeden x3 - po co one tam siedzą i jakie jest prawidłowe ich ustawienie? I czy wszystkie Orionki takie mają?

Videotronic Monitor-Video Player MVP-2000 - serwo, switche..

Oczywiście schematu, ani serwisówki nigdzie nie znalazłem :(
    Na razie tyle pytań, może więcej potem :)
    PS: Mogę, "w razie co" przylepić w poście inne potrzebne do konsultacji fotki.

PS: Chodzi mi głównie o te switche j.w - jakie jest ich prawidłowe ustawienie i po cholerę one tam są...

Sobie odpowiadam: Ten zestaw switchów jest do definiowania ustawień playera, tzn jedna kombinacja automatycznie włącza funkcję REPEAT po załączeniu urządzenia, druga włącza automatycznie przewijanie taśmy do początku po włączeniu itd. Ciężko było, ale doszedłem...

Drivera se wymieniłem na nowego (drogawy był), położyłem na pastę i na razie nie dymi :)

Mam jeszcze jeden problem z tym wynalazkiem, ale to już nie teraz i nie tutaj - TEMAT ZAMYKAM.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme