Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Udostępnienie drukarki w sieci - Windows XP

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Udostępnienie drukarki w sieci - Windows XP
Autor
Wiadomość
ŁukiSzczecin
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Szczecin

Post#1 Post autora tematu 17 Sie 2008 20:35   

Witam. Mam problem nie wiem jak to zrobić, chciałbym udostępnić drukarkę dla komputera w drugim pokoju... W obu komputerach zainstalowany jest System Windows XP Professional, Mój internet to Neostrada łączę się przy pomocy Livebox. Komputer główny (Tam gdzie zainstalowana jest drukarka) Łączy się przy pomocy WiFi czyli Adaptera (Bezprzewodowo) Komputer któremu chciałbym udostępnić drukarkę podłączony jest przez kabel Ethernet. W obu komputerach zainstalowany service pack 2. Myślę że podałem wszystkie potrzebne informacje ale w razie czego piszcie a dopiszę. Chciałbym to połączyć w ten sposób by nie przesyłać plików np pocztą e-mail i drukować w komputerze głównym tylko bezpośrednio na komputerze w drugim pokoju naciskam drukuj, i drukuje w pokoju pierwszym. Drukarka to HP Deskjet 600color, posiadam także F1200 All in one, jednak wolałbym aby drukarka ta nie była udostępniona tylko właśnie HP Deskjet 600. Pozdrawiam liczę na pomoc.
Powrót do góry

ostsyl
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Tluszcz

Post#2 17 Sie 2008 20:53pomocny post - solucja   

Re: Udostępnienie drukarki Windows XP

Na kablu Ethernet musisz mieć aktywne połączenie sieciowe tak aby oba komputery były widoczne w otoczeniu sieciowym następnie we właściwościach połączenia sieciowego w komputerze w pokoju 1 musisz zaznaczyć opcję Udostępnianie plików i drukarek w sieciach Microsoft. W pokoju 2 będziesz miał możliwość wyboru drukarki z połączenia sieciowego. Powodzenia
Powrót do góry

ŁukiSzczecin
Poziom 20
Poziom 20

Post#3 Post autora tematu 17 Sie 2008 21:03   

Re: Udostępnienie drukarki Windows XP

Okay wszystko pięknie, ale o co chodzi z tym , że na kablu ethernet muszę mieć aktywne połączenie sieciowe? Gdzie znajdę to Otoczenie sieciowe W Windows XP PRO ? Jak wybiera się drukarkę z połączenia sieciowego kiedy już wszystko ustawione ? Daje pomógł za pomoc :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sie 2008 21:03   

Powrót do góry

rys57
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#4 17 Sie 2008 21:11pomocny post - solucja   

Re: Udostępnienie drukarki w sieci - Windows XP

Problemu z drukarką nie ma. Przenoszę temat do "Sieci..."
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sie 2008 21:11pomocny post - solucja   

Powrót do góry

FlyBoy
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Sieradz/UK

Post#5 17 Sie 2008 22:20pomocny post - solucja   

Kolega Ci trochę zamieszał. Jeżeli masz działającą poprawnie sieć LAN, to już połowa sukcesu. Na komputerze do którego podłączona jest drukarka wchodzisz w: Start > Ustawienia > Drukarki i faksy teraz klikasz prawym myszy na drukarce która ma być udostępniona i klikasz na "Udostępnianie" zaznaczasz "Udostępnij tę drukarkę" wpisujesz jakąś nazwę tej drukarki i klikasz OK, na ikonie drukarki powinna pojawić się dłoń.
Teraz na innym komputerze w sieci, otwierasz dokument który chcesz wydrukować, wchodzisz w opcje Drukuj następnie "Znajdź drukarkę" i wpisujesz nazwę drukarki którą nadałeś urządzeniu podczas jego udostępniania.
Upewnij się że firewall nie blokuje połączeń przychodzących na komputerze do którego podłączona jest drukarka.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sie 2008 22:20pomocny post - solucja   

Powrót do góry

Szpanbix
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Okolice Bielska - Białej

Post#6 17 Sie 2008 22:21pomocny post - solucja   

A czy twoja drukarka ma wejście na kabel ethernetowy. Bo jeżeli tak to niema problemu bo niemusiałbyś mieć włączonego kompa spiętego z drukarką....
Powrót do góry

ŁukiSzczecin
Poziom 20
Poziom 20

Post#7 Post autora tematu 18 Sie 2008 04:54   

FlyBoy- co oznacza poprawnie działającą sieć lan ? Bo nie wiem czy u mnie jest okej czy nie ponieważ nie bardzo rozumiem o co chodzi....

Szpanbix- Nie niestety nie posiada takiego wejścia. Jest to starsza drukarka. Wejścia które posiada to LPT do komputera, oraz wejście zasilania. Ogólnie komputer do którego jest podłączona chodzi zawsze wtedy gdy mam potrzebę wydrukowania czegoś. Jak można coś takiego zrobić bez dodatkowych kabli zależy mi na tym o tyle, że nudne jest wysyłanie plików na drugi komputer PenDrivem bądź drogą mailową. Chciałbym dowolny plik na komputerze w pokoju 2 po kliknięciu drukuj mógł uruchomić drukarkę w pokoju pierwszym.
Powrót do góry

sync667
Poziom 3
Poziom 3

Post#8 18 Sie 2008 09:07pomocny post - solucja   

Poprawnie działająca sieć LAN oznacza to np.:gdy masz dwa komputery połączone kablem typu cross i poprawnie skonfigurowane połączenie lokalne lub też ruter podłączony do oby dwóch.Wtedy masz w Moje miejsca sieciowe nazwy oby dwóch komputerów.
Powrót do góry

ŁukiSzczecin
Poziom 20
Poziom 20

Post#9 Post autora tematu 18 Sie 2008 09:51   

Jestem w tym laikiem. Oba komputery ze sobą w żaden sposób nie są ze sobą połączone. Nie mam zbytnio możliwości łączyć ich ze sobą. Moje urządzenie łączące z internetem to livebox, komputer z drukarką komunikuje się z livebox poprzez adapter WiFi. Natomiast mój komputer połączony jest kablem Ethernet do urządzenia Livebox. Czy taka konfiguracja oznacza że moja sieć lan działa poprawnie ? Czy będę mógł udostępnić drukarkę ?
Powrót do góry

sync667
Poziom 3
Poziom 3

Post#10 18 Sie 2008 10:09pomocny post - solucja   

Tak livebox też tworzy sieć LAN.Jeśli masz te dwa kompy podłączone do liveboxa to możesz udostępniać drukarkę.Sory że nie pomogę skonfigurować ale nie mam liveboxa.
Powrót do góry

ŁukiSzczecin
Poziom 20
Poziom 20

Post#11 Post autora tematu 18 Sie 2008 10:11   

Okay czyli jeśli to u mnie jest poprawnie to prosiłbym Ciebie, abyś napisał mi w jednym poście krok po kroku co mam dalej począć by zadziałało. Dam pomógł za chęci oraz zainteresowanie :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sie 2008 10:11   

Powrót do góry

Szpanbix
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Okolice Bielska - Białej

Post#12 18 Sie 2008 11:48pomocny post - solucja   

No to jeżeli dwa kompy są połączony do LiveBoxa to niema problemu. Wchodzisz przez sieć na kompa połączonego z drukarką. Po wpisaniu hasła na pierwszym ekranie zobaczysz udostępnione pliki i drukarki. Niejestem pewien ale powinieś udostępnić tą drukarkę na kompie połączonym z nią. No to jak zobaczysz udostępnione pliki i drukarki, klikasz na tą drukarkę. Dalej dokładnie nie pamiętam, ale chyba jest tam ustaw jako domyślną czy coś takiego. ;)

P.S Jeżeli niewiesz jak wejść przez sieć na kompa połączonego z drukarką, to sprawdź adres IP na kompie połączonym z drukarką, następnie w drugim kompie otworz uruchom (START/URUCHOM....) i wpisz po dwóch ukośnichach ten adres.
NP:

Potem pokarze się to okienko z hasłem. Wpisujesz hasło tego kompa z drukarką.

PZDR
Powrót do góry

FlyBoy
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Sieradz/UK

Post#13 18 Sie 2008 12:03pomocny post - solucja   

ŁukiSzczecin, wykonałeś te kroki co napisałem wyżej?
Powrót do góry

ŁukiSzczecin
Poziom 20
Poziom 20

Post#14 Post autora tematu 18 Sie 2008 13:34   

Witam Panowie!:) Więc tak ustawiłem w nim stałe ip ponieważ nie miał stałego (Przypisywał automatycznie) Udostępniłem w nim drukarkę, u siebie wzięlem start -> uruchom wpisałem //192.168.1.96 (Takie IP mu ustawiłem) Wyświetliło wszystko co jest udostępnione, pobrało sterownik drukarki śmiga jak należy. Dla każdego pomógł plus wielkie podziękowania i gratulacja wiedzy :) Polecam się na przyszłość może dam radę też pomóc. Pozdrawiam temat zamykam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Udostępnienie drukarki w sieci - Windows XP
Strona 1 z 1