Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Praca jako elektryk w Anglii

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Praca jako elektryk w Anglii
Autor
Wiadomość
gallu1
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Prabuty

Post#1 Post autora tematu 19 Sie 2008 17:51   

Praca jako elektryk w Anglii

witam!
prawdopodobnie będę się starał o prace w Anglii jako elektryk (inż.). Słyszałem ze trzeba mieć jakieś standardy wyrobione, jakaś poprawka 16 i 17 -taki wymóg.
Nie bardzo wiem o co chodzi...może komuś z was coś to mówi?
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sie 2008 17:51   

Powrót do góry

zwora
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Krakow

Post#2 19 Sie 2008 19:28   

Re: Praca jako elektryk w Anglii

Witam

To nie jest zadna tam poprawka tylko kolejna edycja przepisow. Od lipca br obowiazuje kolejna, 17 edycja. Jesli chcesz zdobyc praktyczna wiedze, to najlepiej jest kupic ksiazke On-Site Guide. Najnowsza wersja do siedemnastej edycji ma sie ukazac 28 sierpnia. Egzamin na uprawnienia jest bardzo prosty, pod warunkiem, ze sie zna dobrze jezyk i ma conieco wiedzy z instalacji elektrycznych, albo przynajmniej zna sie dobrze budowe ksiazki z przepisami BS7671: Requirements for electrical installations, bo egzamin jest open book i mozna miec ze soba i ksiazke z przepisami i On-Site Guide. Dużo trudniejszy jest egzamin na inspekcje i testowanie (dwa egzaminy: czesc teoretyczna i praktyczna). Ale mnie sie udalo go zdac za pierwszym podejsciem, wiec jest to do zrobienia. Zeby podejsc do tych egzaminow mozna isc na kurs, ale istnieje tez mozliwosc samodzielnego przygotowania sie (ja wybralem te druga opcje - oszczednosc czasu i pieniedzy). Koszt egzaminu na uprawnienia to teraz jakies 150 GPB a na inspekcje i testowanie jakies 800-900 GPB. Ale najwazniejsze w tym wszystkim jest poznanie jezyka na odpowiednim poziomie, a zwlaszcza slowek zwiazanych z ta tematyka. Pozdrawiam
Powrót do góry

gallu1
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 19 Sie 2008 19:44   

czyli zaopatrzyc sie w książki: On-Site Guide 17 edycji (16 nie potrzeba?) oraz BS7671 ?

Dodano po 4 [minuty]:

ps: w tym tygodniu odswieżyłem SEP do bez ograniczen napiecia + pomiary , ale pewnie ma sie to niejak do Angolów?

Dodano po 1 [minuty]:

ps:ps: 17 edycja to 2391
Powrót do góry

zwora
Poziom 16
Poziom 16

Post#4 19 Sie 2008 20:13   

On-Site Guide 17 edycji bedzie w wiekszosci zawieralo wszystko to co, w 16 edycji + to co sie zmienilo w stosunku do 16 edycji. Wiec kupowianie On-Site Guide do 16 edycji jest bez sensu, bo nie wnosi nic wiecej, a moze tylko wprowadzic w blad. Co do BS7671 jesli chce sie zdawac egzamin na uprawnienia to trzeba ja miec, natomiast w codziennej pracy raczej sie z niej nie korzysta. Najczesciej zaglada sie do zamieszczonych tam tabel, ale sa one w wiekszosci (te z ktorych sie korzysta) powielone w On-Site guide. Jesli chcesz sie przygotowac do pracy, to BS7671 nie bedzie zbyt przydatne, przynajmniej na poczatku.
2391 to oznaczenie uprawnien do inspekcji i testowania. 2391-101 czesc teoretyczna, 2391-102 czesc praktyczna egzaminu. Tak bylo jak ja zdawalem. Teraz to bedzie chyba 2392. A Podstawowe uprawnienia to bylo 2381 (16 edycja) a teraz jest 2382 (17 edycja).
Powrót do góry

falkow
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Ostrowiec

Post#5 19 Sie 2008 21:30   

tutaj mozesz znalezc przykladowe testy
http://www.part-p.org.uk/exams/2381-Sample-Paper-2.htm
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sie 2008 21:30   

Powrót do góry

gallu1
Poziom 5
Poziom 5

Post#6 Post autora tematu 19 Sie 2008 21:42   

zeby przystąpic do egzaminu ci jest potrzebne: swiadectwo średniej szkoły (technikum elektroniczne), angileski suplement studiów (inż. elektrotechniki), potwierdzenie praktyki, ....?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sie 2008 21:42   

Powrót do góry

zwora
Poziom 16
Poziom 16

Post#7 19 Sie 2008 22:25   

Nie ma zadnych psycho testow i nie trzeba miec zadnych dokumentow. A przynajmniej ode mnie niczego nie wymagali. Po prostu wypelnilem formularz zawarty w ksiazeczce, ktora przeslali mi poczta i wyslalem im go z powrotem. Jak zdawalem na inspekcje i testowanie to wyslalem faksem z Polski. Mozesz wyslac maila na events(malpa)theiet.org i poprosic o informacje o terminach najblizszych egzaminow, a odesla Ci ksiazeczke w formie pdf. Bedzie tam formularz, ktory mozesz wydrukowac i wypelnic. A pozniej przeslac faksem. Za egzamin placi sie z gory podajac numer karty kredytowej. Ale nie ma co szalec. Najpierw poczekaj na On-Site Guide. Bedzie na pewno mozna go kupic na www.amazon.co.uk Powinni wysylac do Polski, ale nie jestem pewien. Na pewno pojawi sie tez na ebay.co.uk BS7671 juz tam jest.
Powrót do góry

PPanczyk
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: W-wa

Post#8 16 Lis 2009 21:44   

Właśnie znalazlem fajną stronę o 17 Edycji jakby któś był zainteresowany.

www.17Edycja.co.uk

Pozdrowienia z Londynu
Powrót do góry

romoo
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Małopolska

Post#9 17 Lis 2009 11:15   

Tak i żeby robić pomiary instalacji legalnie trzeba sie zarejestrować w Home & Domestic....... coś tam.NICEIC
Powrót do góry

xury
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Radom

Post#10 17 Lis 2009 11:23   

Jak dla mnie to łatwiejsze okazały egzaminy na testy niż na 16-tą edycję.
Z tym że robiłem je w Szkocji, a nie w Anglii. Ponoć w Anglii są trochę inne, nawet JIB w Szkocji jest osobny SJIB.
Wejdź na http://www.jib.org.uk/ tam się wszystkiego dowiesz.
Powrót do góry

ZiomekZ
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Lublin

Post#11 11 Gru 2009 15:45   

Witam

Jeżeli mowa o kursach dla elektryków, polecam polskie centrum w Londynie, na Acton.
Stronka www.wilmowski.com

Pozdro
Powrót do góry

carlos-montana
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Leicester

Post#12 12 Gru 2009 22:25   

Witam

Tu jest opisane jak wyglądał egzamin na 17th edition czyli angielskie uprawnienia elektryczne oraz kilka przykładowych testów
TU
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Gru 2009 22:25   

Powrót do góry

zwora
Poziom 16
Poziom 16

Post#13 14 Gru 2009 10:18   

Do Romoo:
Nie trzeba się nigdzie rejestrować! Samo posiadanie uprawnień jest już wystarczające do tego by robić legalnie inspekcję i testowanie. Natomiast niektóre rady terytorialne (że tak to nazwę (council)) wymagają, aby obiekty handlowo-usługowe były testowane przez osoby zarejestrowane w NICEIC. Ale nie wiem czy maja prawo tego wymagać - ja w każdym bądź razie walczyłem kiedyś z jedną babą z sheperd's bush council, bo nie chciała uznać mojej pracy i w końcu wygrałem. Ale jak ktoś na stałe mieszka w Wielkiej Brytanii, to jest dla niego korzystnie zarejestrować się w tej organizacji. Nie musi wtedy nawet zdawać tych egzaminów, które ja zdawałem, bo NICEIC ma jakieś swoje wewnętrzne procedury, które umożliwiają wykonywanie inspekcji i testowania. Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Elektryka Instalacje i Sieci -> Praca jako elektryk w Anglii
Strona 1 z 1