Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Pralka Amica Optimum 700 PC5570 A412

Sztomel 24 Aug 2008 19:27
 • #1 24 Aug 2008 19:27
  Sztomel
  Level 34  
  Helpful post? (0)
  po właczeniu jakiegokolwiek programu pralka nabiera wodę i/lub wykona jeden obrót bębna (pali się wtedy kontrolka - blokady oraz pracuje) a po chwili zatrzymuje się i nadal pali się konrolka blokady, miga ciagle kontrolka gotowa/koniec i pali się kontrolka - pranie krótkie;
  wiem, że to sygnalizacja niedomkniętych drzwiczek - ogólnie blokady.
  Wymontowałem przełacznik blokady, rozebrałem go a następnie zablokowałem położenie włacznika blokady w pozycji włączona -
  mimo to nadal objawy po wybraniu dowolnego programu jak wyżej,
  co jest grane, co jeszcze sprawdzić i jaka tego może być przyczyna ?
 • #2 24 Aug 2008 20:31
  schnauzerman
  Specjalista AGD
  Helpful post? (0)
  Jeżeli kontrolka -Pranie krótkie zapala sie po 2sekundach - Brak wysterowania triaka blokady drzwi - uszkodzenie elektroniki.
  Jeżeli po 15 sekundach-brak sygnału zwrotnego z blokady drzwi-czyli otwarte drzwi pralki lub uszkodzona blokada lub zamek drzwi w zbyt małym stopniu przesuwa czujnik w blokadzie.
 • #3 25 Aug 2008 10:30
  Sztomel
  Level 34  
  Topic author Helpful post? (0)
  przepraszam za mój "ciemnogród" ale jak mam liczyć sekundy - od momentu kiedy zacznie pulsować kontrolka gotowa/koniec czy od momentu włączenia programu w pralce ?
  dodam, że kontrolka krótkiego prania włącza się jednocześnie z pulsującą kontrolką gotowa/koniec i pralka przestaje pracować.
  Rozebrałem przełącznik blokady drzwi - są w nim tylko dwie blaszki ułożone pod płaskim metalowym walcem, nad którym zamocowana jest jednym wkrętem sprężysta blaszka z giętkim przegubem w środku sterującym wysuwanym z tego przełącznika plastikowym bolcem - ten właśnie bolec zablokowałem w pozycję włączenia blokady.
  Dziwi mnie natomiast to, że sam przełącznik umieszczony jest w plastiku przykręconym do płyty czołowej pralki przy ich drzwiach ele nawet po zamknięciu drzwi pralki - ich że tak powiem plastikowy haczyk w żaden sposób nie powoduje przełączenia włącznika blokady w pozycję włączona - dodam, że przede mną tę pralkę sprawdzał jakiś serwisant ze skutkiem negatywnym - powiedział, że nie ma pojęcia co jest grane, ale sęk w tym, że nie wiem czy nie wyjął jakiegoś elementu z gniazda przełącznika blokady, którego przesunięcie przez plastikowy zaczep drzwi pralki powodowałoby włączenie przełącznika blokady.
  P.S.
  Czy ktoś dysponuje może fotkami jak to wygląda ?
 • #4 25 Aug 2008 15:53
  schnauzerman
  Specjalista AGD
  Helpful post? (0)
  Czas licz od momentu włączenia.
 • #5 25 Aug 2008 22:38
  Sztomel
  Level 34  
  Topic author Helpful post? (0)
  schnaucerman czyli wychodzi na drugą opcję jaką podałeś :
  "Jeżeli po 15 sekundach-brak sygnału zwrotnego z blokady drzwi-czyli otwarte drzwi pralki lub uszkodzona blokada lub zamek drzwi w zbyt małym stopniu przesuwa czujnik w blokadzie." i wychodzi tylko na uszkodzenie samej blokady.
 • Helpful post
  #6 25 Aug 2008 22:45
  schnauzerman
  Specjalista AGD
  Helpful post? (0)
  Wymień blokadę.
 • #7 21 Sep 2011 18:09
  KAMILOS_15
  Level 9  
  Helpful post? (0)
  Przepraszam że odświeżam tak stary temat, jednak nie wiem co zrobić. Wygląda na to, że to ta sama przypadłość jednak z ta różnicą, że kontrolka pranie krótkie świeci się po 2 sekundach. Co należy wtedy wymienić? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.
  Search 4 million + Products
Browse Products