Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 24 Aug 2008 21:14
  brofran
  Level 34  
  Helpful post? (+1)
  Z tyłu są 2 śruby - ale coś trzyma jeszcze z góry. Czy górna częsć odchyla sie na zawiasie , czy też pod przyciskami są jeszcze jakieś wkręty ? No i jak wtedy zdjąć ten klawisz " przyciskowy" - widoczne są 2 podwójne zaczepy - w którą strone je odchylac aby nie połamac !
 • #2 24 Aug 2008 22:34
  Wirnick
  Level 25  
  Helpful post? (0)
  Klawisz od strony węża ma 2 zaczepy (L) . Odblokuj je w kierunku od węża ,podnosząc klawisz do góry. Pod klawiszem są 2 śruby .
 • #3 24 Aug 2008 23:23
  dzi_dziuś
  Specjalista AGD
  Helpful post? (+5)
  Wpisz w szukajkę, masz dokładnie temat opisany, z dodatkowymi rysunkami. Zatrzaski klapki włącznika zespolonej z zwijacza są w odległości ok 1cm od ich krawędzi. Reszta pójdzie gładko. Co jest z tym odkurzaczem ??
 • #4 29 Aug 2008 14:19
  brofran
  Level 34  
  Topic author Helpful post? (+1)
  Wirnick wrote:
  . Odblokuj je w kierunku od węża ,podnosząc klawisz do góry. .

  Znaczy się trza " rwać " klawisz do góry nie przejmujac się zaczepami ?
  Do Dzidziusia : silnik zacząl głośno pracować i zapewne łożysko bedę musial wymienić.
 • #5 29 Aug 2008 15:24
  dzi_dziuś
  Specjalista AGD
  Helpful post? (+5)
  Nie nie rwać ! delikatne podwarz zatrzaski klapki włącznika, które znajdują się tam gdzie napisałem wsześniej. Klapka sama wyskoczy. Na forum masz obrazek poglądowy.
  pozdrawiam
 • Helpful post
  #6 29 Aug 2008 16:13
  Jerzy Feter
  Level 16  
  Helpful post? (+5)
  Witam! Aby dostać się do silnika połóż odkurzacz na stole (stołku lub innej płycie) i dwróć go tak abyś miał tył odkurzacza bliżej siebie (czyli tył skierowany ku sobie a wtedy część przednia odkurzacza z workiem będzie wtedy skierowana od Ciebie - będzie dalej). W tej pozycji naciśnij palcami na tylną krawędź zespolonej klapy wyłącznika i zwijacza do oporu, wtedy przednia krawędź tej klapy podniesie się i ukaże się szczelina pomiędzy tą klapą a całym korpusem. Popatrz w tę szczelinę i zobaczysz dwa zaczepy klapy. W tę szczelinę włóż cienki śrubokręt najpierw przy jednym zaczepie, oprzyj go o ten zaczep i wykonując ruch do przodu w kierunku przodu odkurzacza (jakby ruch wahadłowy) naciskając zaczep z umiarem spowodujesz jego wyskoczenie z korpusu odkurzacza. Tak samo musisz postąpić z drugim zaczepem. Jak zaczepy będziesz miał wyczepione to podciągnij klapę lekko do przodu i do góry, wtedy klapa wypnie się także z zaczepów przy tylnej swojej krawędzi (tej krawędzi najbliżej ciebie, po przeciwnej stronie co są przednie zaczepy). Pod tą klapą są dwa wkręty do odkręcenia, oraz dwa wkręty od spodniej strony odkurzacza. Po ich odkręceniu zdejmij tylną ścianę odkurzacza i masz już dostęp do silnika i zwijacza. Zwróć uwagę na sposób ustawienia silnika w korpusie (amortyzator gumowy silnika ma odpowiednie wybrania aby dobrze trzymał się w korpusie. Tak samo zwróć uwagę na sposób ułożenia zwijacza i sposób prowadzenia połączeń zwijacz - silnik - wyłącznik.
 • #7 29 Aug 2008 16:27
  brofran
  Level 34  
  Topic author Helpful post? (+2)
  No super !! O taką " łopatologiczną " instrukcję mi chodziło . Ja wyczepiałem te tylne zaczepy i nijak mi to nie szło . Dzieki. Temat zamykam .
 • #8 24 Jul 2009 00:51
  orelang
  Level 9  
  Positive voted Helpful post? (+9)
  Witam,

  ostatnio miałem (nie)przyjemność rozbierania meteora.
  Zrobiłem zdjęcia, które niech będą ilustracją do postu J.F.
  Mam nadzieję, że ułatwi Wam to demontaż.
  (Strzałki w tym samym kolorze na kolejnych zdjęciach odpowiadają
  tym samym elementom.)

  Odkurzacz Zelmer Meteor - jak go rozebrać ?

  Odkurzacz Zelmer Meteor - jak go rozebrać ?

  Odkurzacz Zelmer Meteor - jak go rozebrać ?

  Odkurzacz Zelmer Meteor - jak go rozebrać ?

  Pozdrawiam,
  Search 4 million + Products
Browse Products