X

Renault Clio 1.2 RN Energy 1995r

24 Aug 2008 21:53 GAgalus666
  • #1 24 Aug 2008 21:53
    galus666
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich i z góry przepraszam za nowy temat ale w poprzednich nic nie znalazłem :) jestem nowy na forum i proszę o wyrozumiałość. :)

A teraz przechodząc do problemu miałem renuwke Clio 1.2 RN Energy 95r i nią dachowałem kupiłem więc samą bude i przed przekładaniem wszystkich bebechów autko normalnie zapalało więc wziąłem się do pracy przełożyłem wszystko łącznie z śrubkami i co zonk jak sie okazuje mruga mi taka kontrolka od imobilaisera taka pomarańczowa centralny zamek i imobilaiser jest oryginalnie fabrycznie w kluczyku gdy klikam na kluczyk działają tylko przednie drzwi a tylna klapa tylko w jedną stronę tylko sie zamyka ale już nie otwiera tylne drzwi w ogóle nie chodzą a kontrolka wciąż mruga i nie mogę zapalić autka jak ktoś wie co mu dolega to proszę o pomoc jak zrobię zdjęcia tych usterek to dodam do tematu

Regulamin, p.10.9, 11 i 15. Proszę poprawić tytuł tematu, oraz treść

postu. [MS]

Jak chcesz być poważnie traktowany na tym forum, to:
    - dbaj o styl swojej wypowiedzi
    - nie popełniaj błędów
    - nie zaniżaj poziomu elektroda.pl
    Dziękujemy!
  • #2 25 Aug 2008 08:14
    cardiag
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Sprawdź połączenia masowe, czy wszystko tak jak powinno, wraz z bezpiecznikami. Następnie zasilania. Gdy tam jest ok, pozostaje sprawa immobilizera. W razie problemów mogę pomóc w wyczyszczeniu sterownika.
  • #3 25 Aug 2008 21:37
    galus666
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    cardiag wrote:
    Sprawdź połączenia masowe, czy wszystko tak jak powinno, wraz z bezpiecznikami. Następnie zasilania. Gdy tam jest ok, pozostaje sprawa immobilizera. W razie problemów mogę pomóc w wyczyszczeniu sterownika.

wziolem ten cały przekaznik na podczerwien i był cały zasniedziany i diody odbiorcze były w nagannym stanie może przez to że lezało w garażu i wilgoci nabralo zamuwiłem na allegro takie same jak wlutuje to sie odezwe i dziekuje ci za odpowiedź na poje pytanie :)
  • #4 30 Aug 2008 23:33
    galus666
    Level 8  
    diody wlutowane pomarańczowa kontrolka nadal mruga a co najgorsze kluczyk uruchomił centralny tylko raz a potem juz nie sprawdziłem instalacje według schematu i teraz juz centralne zamki chodzą wszędzie na 5 drzwi tylko ta kontrolka i jak na złość kluczyk :( cardiag prosze o pomoc co robic
  • #5 30 Aug 2008 23:47
    Removed
    Helpful post? (0)
    Przyślesz steronik silnika i się zrobi.
  • #6 30 Aug 2008 23:53
    galus666
    Level 8  
    a nie da sie tego jakos na miejscu zrobic ?? mam całe to pudło z całą tą wiązką kabli wysyłać ?? a gdzie i za ile ??
  • #7 30 Aug 2008 23:54
    Removed
    Helpful post? (0)
    sam sterownik silnika, 300 bo obowiązuje jeszcze wakacyjna promocja.
  • #8 30 Aug 2008 23:56
    galus666
    Level 8  
    wiem ze to głupie pytanie ale któro to ten sterownik to ta puszka po prawej stronie samochodu pod maską ?? tam gdzie podnosnik ??
  • #9 30 Aug 2008 23:58
    Removed
    Helpful post? (0)
    Tak, ta w tym plastikowym futerale
  • #10 31 Aug 2008 00:01
    galus666
    Level 8  
    300 pln ?? a może się kluczyk rozkodawał albo cuś :) kurcze przeciez nigdzie nie grzebałem a tyle z tym roboty :(
  • #11 31 Aug 2008 00:02
    Removed
    Helpful post? (0)
    to sobie go zakoduj.
  • #12 31 Aug 2008 00:25
    galus666
    Level 8  
    haha bardzo śmieszne nie mam o tym pojęcia chciałem sobie tylko sam auto złorzyć od podstaw ale nie myślałem że to takie trudne jest iskra prądy są a ta kontrolka mruga nie wiem dla czego chciał bym żeby mi ktos pomógł ale wiem że w polsce nie ma nic za darmo :(

Dodano po 18 [minuty]:

jeśli ktoś wie jak zrobić ten kluczyk w moim reno to znaczy się ze w taki sposub żebym to ja mógł sam bez serwisu zrobic to bardzo prosze o pomoc a jeżeli się nie da to uważam temat za zakonczony :(
  • #13 31 Aug 2008 12:19
    galus666
    Level 8  
    a wiec jak sie okazało cały problem tkwił w kluczyku i zasniedzianych diodach podczerwieni w odbiorniku udało mi sie pozbyc mrugającej diody a autko chodzi jak złoto własnie dziś własnie teraz odpaliłem moją renatke fura jak ta lala muwiąc jak to zrobiłem rozkreciłem kluczyk tak jak pisało w innych tematach patrze a tam ktos przykleił karteczke z 4 cyframi poczytałem jeszcze troche na forym jak wpisac ten kod i tak zrobiłem usiadłem do samochodu zaryglowałem drzwi i na zapłonie naciskałem kluczyk az wkoncu wystukałem kombinacje cyfr z śodka kluczyka wyciągnołem kluczyk nacisnolem i centralka działa wiec wkladam kluczyk w stacyjkę przekręcam zapłon i nie wierze kontrolka nie mruga a świeci po czym gasnie no to przekręcam kluczyk autko zapala robie jazdę próbno i wszystko oki :):):)

Temat zakonczony :):):)
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products