Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Laptop nie widzi kart SD - pomoc przy sterowniku

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Laptop nie widzi kart SD - pomoc przy sterowniku
Autor
Wiadomość
Azad
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: sandomierz

Post#1 Post autora tematu 27 Sie 2008 10:42   

Laptop nie widzi kart SD - pomoc przy sterowniku

Witam.
Mam Asusa Z9200VM i mój problem jest następujący: gdy wkładam kartę SD do czytnika w laptopie słychać dźwięk że urządzenie zostało podłączone. Gdy wchodzę w mój komputer karty nie ma. W menedżerze urządzeń przy Secure Digital Storage Device jest wykrzyknik. Proszę o pomoc, linki do jakiś działających sterowników bo nigdzie nie mogę znaleźć albo linki są już nieaktywne. Z góry dzięki za pomoc.
Powrót do góry

faza
Poziom 14
Poziom 14

Post#2 27 Sie 2008 11:59   

Re: Laptop nie widzi kart SD - pomoc przy sterowniku

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=pl-pl

wybierz produkt (notebook), serie i model i masz tam wszystkie sterowniki jakich Ci potrzeba. Szukasz w Utilities "RICOH card reader driver" dla swojego systemu operacyjnego (nie napisałeś czy to vista czy xp).

pozdrawiam
Powrót do góry

Azad
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 27 Sie 2008 14:24   

Zainstalowałem ten sterownik pod XP i dalej nie działa, jak wkładam kartę SD nie ma już tego charakterystycznego dźwięku że podpięte jest nowe urządzenie. Po zainstalowaniu sterowników w moim komputerze pojawiły się dwie nowe ikony: SD/MMC i MemoryStick. Jak włożę kartę i kliknę na ikonę SD/MMC aby wejść do folderu wtedy wyskakuje komunikat że nie ma urządzenia...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sie 2008 14:24   

Powrót do góry

Usunięty

Post#4 27 Sie 2008 14:56   

Ta karta to na pewno SD a nie SDHC?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sie 2008 14:56   

Powrót do góry

Azad
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 Post autora tematu 27 Sie 2008 15:31   

Na 100% to zwykła karta SD dokładnie do Kingston 1 GB, na moim PC jest wykrywana bez najmniejszego problemu w czytniku kart.
Powrót do góry

jarewa
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 27 Sie 2008 16:49   

Sprawdź te sterowniki-Link
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Sie 2008 16:49   

Powrót do góry

Azad
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 Post autora tematu 28 Sie 2008 09:16   

Sory za głupie pytanie ale jak to się ręcznie instaluje tam są pliki z rozszerzeniami: .txt .cat .inf .sys Nie ma żadnego np. setup.exe
Powrót do góry

jarewa
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 28 Sie 2008 19:45   

Panel sterowania/system/sprzet/menadzer urządzeń/xxxxx
i wyskakuja tobie urządzenia klikasz na ten który chcesz zmienić sterownik ewentualnie zainstalować jesli owe urządzenie znajduje sie pod znakiem zapytania. klikasz myszka prawym klawiszem, dajesz na własciwosci, sterownik/aktulizuj sterownik. Może pierw wyskoczyć czy pobrać z internetu to pomijasz to i dajesz na nie. Nastepne pojawiajace okienko zaznaczasz (zainstaluj z listy lub okreslonej lokalizacji) nastepne okienko to lokalizacja sterownika zaznacz tylko (uwzglednij tę lokalizacje w wyszukiwaniu i w przegladaj otwierasz ten folder z sterownikami co masz jako w plikach .ini) klikajac dalej jesli sterownik jest dobry to sie zainstaluje jedynie może jeszcze wyskoczyć informacja o podpisie mimo to kontynuować.

Jest jeszcze metoda na pewniaka, tak jak wyżej tylko w okienku przy wyborze lokalizacji sterownika zaznaczyć opcje nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania.Jezeli sterownik jest aktualizowany to wyskoczy odaru okienko i na dole po prawej masz opcje Zdysku wskazujesz tam folder z tymi plikami .ini. jesli sterownik pasujacy pojawi sie w okienku. Zaznaczyć go i przejsc dalej instalacja.
Powrót do góry

Azad
Poziom 10
Poziom 10

Post#9 Post autora tematu 29 Sie 2008 14:58   

Zainstalowałem podane sterowniki. Zmianą są następujące: gdy wkładam kartę pojawia się charakterystyczny gongi i w moim komputerze pojawia sie ikona SD/MMC ale gdy próbuje wejść wyskakuje błąd: f:/nie jest dostępny. Urządzenie nie rozpoznaje polecenia" Dalej nie działa ...
Powrót do góry

jarewa
Poziom 22
Poziom 22

Post#10 29 Sie 2008 16:46   

Mi czasami też tak wyskakuje, ale wyciagam i wkładam i zadziała. prawdopodomnie styki nie zabardzo maja połączenie. Mi to sporadycznie to sie dzieje. Może przeczyśc swoje gniazdo po odginaj bardziej troche styki w gnieździe.
Powrót do góry

Azad
Poziom 10
Poziom 10

Post#11 Post autora tematu 31 Sie 2008 13:12   

W takie rzeczy sie nie będę bawił bo nie znam sie na laptopach... Trudno jakoś będę musiał to przeżyć ehh :D
Powrót do góry

paulina77766
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: korczowa

Post#12 11 Sty 2009 20:19   

mam laptopa dell i system vista ale problem z czytaniem kart SD ;/
gdy wkladam karte wogole nigdzie mi sie nie wyswietla ze ona znajduje sie w moim komputerze ;/
prosze o pomoc. dziekuje

Dodano po 5 [minuty]:

Przepraszam ze pospieszam ale czas mnie goni ;/...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 11 Sty 2009 20:19   

Powrót do góry

Azad
Poziom 10
Poziom 10

Post#13 Post autora tematu 12 Sty 2009 13:17   

Ja tego problemu w końcu nie rozwiązałem, kupiłem sobie za parę groszy czytnik kart pod USB i po sprawie. Pozdro.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Laptop nie widzi kart SD - pomoc przy sterowniku
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.048 seconds

elektroda.pl temat RSS