Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz dla mojej dziewczyny

Zaquadnik 27 Sie 2008 12:17 5874 11
  • Zaczęło się od tego, że zbudowałem podobną konstrukcję dla siebie. Moja dziewczyna usłyszała jak to brzmi i poprosiła, żebym jej też zrobił :) Prezentuję wersje wzmacniacza robioną dla niej, bo ma bardziej estetyczną obudowę niż mój ;)

Współpracuje on z kolumnami Tonsil (satelity z zestawu Mist).

Wzmak zrobiony na legendarnych już niemal układach LM3886. Zasilanie +-36V. Zresztą, zdjęcia powiedzą więcej :)

Fajne!
  • #2 27 Sie 2008 13:59
    DIGIPROCOMP
    Poziom 18  

Witam, prosta i tania konstrukcja. Estetyczne wykonanie, w środku również panuje porządek bez pajęczyn. Wizualnie radiatory lepiej prezentowałyby się z tyłu. Po co tyle kondensatorów w filtracji, dwa nie wystarczyły?

• #3 27 Sie 2008 14:12
    grzesiek_nysa
    Poziom 25  

Radiatorki z boku nawet ciekawie wygladają,mogłes się bardziej przyłozyc do spasowania tych listewek ozdobnych i mniej wkretów na nich dac.Ogólnie całkiem ładnie to wyszło.
    Pozdro

• #4 27 Sie 2008 14:31
    Lukas500
    Poziom 11  

jaki koszt wykonania takiego sprzetu ?

• #5 27 Sie 2008 15:25
    Joker2
    Poziom 23  

Ogólnie konstrukcja ładnie wykonana. Ale obudowa mogła by być trochę węższa. Ma chyba z pół metra. Radiatory zawielkie, wystarczył by jeden. Filtracja 25mF na strone? Też za dużo, ale może to i dobrze przy takim trafie. Tak wogóle to czemu wszyscy robią na układach FT. Normalne są jakieś 5zł droższe, a mocniejsze i lepiej oddają ciepło. Plus za złote końcówki i ciekawy pomysł skręcania obudowy na kontowniczkach.

• #6 27 Sie 2008 16:39
    Zaquadnik
    Poziom 27  

Koszt, hmmm:
    trafo - 40 zł
    scalaki - około 50 zł
    płyta - 5zł
    kątowniki - 15 zł
    kondensatory - 30 zł
    gniazda pozłacane - 12 zł
    pozostałe gniazda - 7 zł
    włącznik i neonówka - 5 zł
    laminat - 5 zł
    radiatory - 28 zł
    pozostałe elementy - 40 zł
    kable wyciągnięte z zasilacza kompowego :]

Razem wychodzi około 237 zł, ale nie jestem pewien co do wszystkich cen. Całość powinna się zamknąć w 300 zł.

Filtr zasilania 10 kondensatorów po 4700 µF każdy pozwala to na redukcję rezystancji szeregowej kondziorów. Daje to spory zapas przy głośniejszym graniu. Dwa radiatory podyktowane zostały tym, że wzmacniacz potrafi się zagrzać przy głośnym słuchaniu muzyki. Umieszczenie ich po bokach dało mi więcej miejsca z tyłu na gniazda.

• #7 27 Sie 2008 18:26
    Joker2
    Poziom 23  

Zaquadnik napisał:
    ... Dwa radiatory podyktowane zostały tym, że wzmacniacz potrafi się zagrzać przy głośnym słuchaniu muzyki. Umieszczenie ich po bokach dało mi więcej miejsca z tyłu na gniazda.

Ja mam wzmacniacz 4xLM po dwa na radiatorach trochę mniejszych od Twoich i grubo wyższe napięcie (±42V). Przy głośnym słuchaniu na 70-80% mocy jeszcze nie udało mi się przekroczyć 50°C na radiatorze.

Ale z drugiej strony na dziewczynie się nie oszczędza :P przy 50°C też się można oparzyć :D

• #8 28 Sie 2008 10:19
    Zaquadnik
    Poziom 27  

Joker2 napisał:
    Ale z drugiej strony na dziewczynie się nie oszczędza przy 50°C też się można oparzyć

Otóż to ;) Poza tym tutaj radiatory są elementem szkieletu konstrukcji. Rozwiązanie sprawdzone w mojej wersji tego wzmacniacza ;)

• #9 28 Sie 2008 10:37
    darek23422
    Poziom 27  

Jakiś schemacik l można.

• #11 04 Wrz 2008 20:14
    lukaszluk
    Poziom 15  

Szkoda że ta obudowa to jak dla mnie to zdobiona jak dla siebie a nie dla dziewczyny, można było podumać nad jakaś blaszaną obudową.
    A czasem nie słychać jak cicho gra że trafo buczy??
    Może lepsze by było toroidke zastosować??

Ocena to 5/10

• #12 05 Wrz 2008 13:12
    Zaquadnik
    Poziom 27  

Nic nie buczy ;) Stare, dobre trafo. Co do obudowy, nie mam jak wykonać jej z blachy, poza tym tak, wyszło tanio no i mojej dziewczynie się spodobało :]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME