Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer robi - kondensator

karol5608 27 Sie 2008 17:43 3552 6
  • #1 27 Sie 2008 17:43
    karol5608
    Poziom 28  

Witam. Mam może banalne pytanie dla niektórych serwisantów AGD ale sam nie wiem, a mianowicie czy kondensator w mikserze Zelmer robi 0,1uF/250V miflex mogę zastąpić MKT o takich samych parametrach? Dziękuję i pozdrawiam

• #2 27 Sie 2008 20:05
    Jerzy Feter
    Poziom 16  

Witam! Generalnie kondensator ten jest kondensatorem przeciwzakłóceniowym, dlatego też innej budowy kondensator też będzie tylko należy przestrzegać wytrzymałości napięciowej (minium 250V). Te, które są montowane fabrycznie znajdują swoje miejsce w odpowiednich gniazdach obudów, tak że nie zachodzi obawa o ich przesuwanie, czy w najgorszym razie przedostanie się do skrzydełek wentylatora wirnika (tak się może zdarzyć jak ktoś przy podmianie kondensatora da dłuższe przewody montażowe, lub niestarannie go ułoży w miejsce do tego przeznaczone).

• #3 27 Sie 2008 22:40
    karol5608
    Poziom 28  

Wiem że pełni on rolę filtra przeciwzakłuceniowego i dlatego pytam. Jeśli nie kupię orginału to podmienię na MKT. A swoją drogą chińskie podobne cuda nie mają takich filtrów wcale i też działają :D . Oczywiście niezbyt długo ale działają. Pewnie uznali że jest to nie potrzebne marnotrastwo pieniędzy na elementy. Pozdrawiam

• #4 27 Sie 2008 23:11
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Możesz ten kondensator pominąć, nie będzie to szkodliwe dla pracy silnika. Jeżeli wymieniasz radzę na oryginalny za 4zł i wszystko pasuje tak jak ma być. Inny o tych samych parametrach możesz założyć, jednak pamiętaj aby go dokładnie i starannie zamontować.

• #6 18 Sie 2014 22:41
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Oryginał jest tańszy i dostaniesz go w większości sklepów z agd :)

• #7 19 Sie 2014 16:16
    brachu_sq8diett
    Poziom 16  

Tylko, ze mieszkam w Anglii i taniej by było mi kupić ten co w linku niż wysyłać z Polski

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme