Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Fazer"-efekt do gitary

byk251 30 Sie 2008 19:11 7389 21
  • "Fazer"-efekt do gitary

Witam raz jeszcze,mam do przedstawienia mój fazer.
    Założenie jak zwykle było proste-ma być tanio.Tak więc cały koszt to 4 kości
    LM358N i tranzystor BF 245A.Reszta pochodziła z demontażu.
    Doliczyć trzeba jeszcze laminat i wytrawiacz dla tych co nie posiadają,ja nie
    liczę bo kupiłem na zapas dawno temu.Płytka malowana pisakiem,pokryta roztworem denaturatu i kalafoni,montaż tradycyjny.Schemat i opis można poszukać w nie istniejącym już miesięczniku dla elektroników z 04|95r.
    "Fazer"-efekt do gitary
    Obudowa metalowa.
    "Fazer"-efekt do gitary "Fazer"-efekt do gitary
    Próbki dźwięków wkleję jak tylko nagram.

Brak zdjęcia na początku!! Post poprawiłem.
    androot

Fajne!
  • #2 30 Sie 2008 20:51
    enemyhilator
    Poziom 15  

Kurcze gratuluje pewnej ręki przy malowaniu tej płytki :)

• #3 30 Sie 2008 21:06
    rob.cioo
    Poziom 11  

Może nie na miejscu pytanie, ale na google nic sie nie dokopałem... Co to robi? stosunkowo dziwne pytania ale do niczego sie nie doszukałem a jestem ciekaw.
    Pozdro

• #4 30 Sie 2008 21:39
    synbmx
    Poziom 20  

LM358 to chyba zły wybór. Lepiej byłoby wykorzystać TL072 lub 4558. Tranzystor BF245 też można zmienić na jakiś 2N7000 lub 2N7002. poza tym ciekawie wykonana, potencjometry mozna było dac jednak nówki.
    Podziel sie próbkami brzmienia chociażby bezpiśrednio na karte muzyczną.

• #5 30 Sie 2008 21:43
    skaktus
    Poziom 37  

Kurcze, ta płytka to jak z lumpeksu... ;)

7 na 10 i ważne że działa.

• #6 30 Sie 2008 22:18
    kospanlo
    Poziom 11  

Fajny projekt od demnie 8 na 10 z płytke

• #7 30 Sie 2008 22:27
    chris 3005
    Poziom 12  

Ale wy się czepiacie tego wyglądu płytki. To nie jest konkurs na miss płytek elektronicznych. Najważniejsze że to działa i zostało upakowane w fajnej obudowie. Bo tak na dobrą sprawę jak się kupuje jakiś sprzęt w sklepie to patrzymy na cenę, obudowę, funkcjonalność ale nie zaglądamy do środka.
    Naprawdę gratuluję ci opanowania i cierpliwości. Ja nie potrafię rysować ścieżek bo zawsze gdzieś mi ręka drgnie.
    Skąd wziąłeś taką obudowę? No i koniecznie nagraj jak brzmi ten efekt bo tak jak moi poprzednicy nie mam pojęcia jak to może brzmieć.

• #8 30 Sie 2008 22:36
    massaada
    Poziom 11  

Obudwa OK. Trochę jestem rozczarowany środkiem. Płytkę można było zrobić troszkę ładniej. Dobrze że efekt ruszył. Jeżeli malowałeś płytkę, to zdradź jakim narzędziem. Płytka powinna być sztywno zamocowana. Przy dużym natężeniu dźwięku będzie drgała w efekcie i wszystko się posprzęga. Gąbka niestety tutaj nie pomoże. Skąd jest ta obudowa?
    Może jakieś próbki?

• #9 30 Sie 2008 23:04
    bubi89
    Poziom 21  

Płytka jak dla mnie piękna, widać tu pewną rękę, ścieżki wyglądają rodem jak ze starych sprzętów, może dla tego mają swój urok. Bardzo ładniutko to kolega zrobił:)

• #10 30 Sie 2008 23:25
    slavo666
    Poziom 17  

Ja nie wiem, o co chodzi z tą płytką? Przecież jest zrobiona jak najbardziej w porządku, luty się świecą jak psu ogon!
    Z mojej strony prośba o próbki i skąd dokładnie taka fajna obudowa?

• #11 31 Sie 2008 00:39
    PEJO
    Poziom 21  

płytki nie doceniają ci którzy, albo nie znaja sie nic na temacie, albo ci którzy nigdy nie zrobili recznie bardziej skaplikowanej płytki!!!
    jak dla mnie to po tej płytce widać że koleś z lutownicą !wiedział! co gdzie lutuje i czemu poco i jak!
    a nie jak wiekszosc "konstruktorów"... zciaga z neta gotowe PCB wyprasuje na laminacie i chwali sie umiejetnosciami drukarki i żelaska...
    nie docenianie takiej zmudnej roboty to czysty i definitywny dowod na to iż jest sie zielonym w te klocki!

z powagą!
    Pejo.

ps.
    jedynie co to przemyj ją tylko szczoteczką do zebów i nitro.

nie brumi Ci ta kostka na gitarce? bo masz petle masy na wejsciu...

Moderowany przez androot:

Szkoda, że Ty nie możesz pochwalić się poprawną pisownią... niech te błędy dadzą innym do myślenia.

• #12 31 Sie 2008 09:38
    byk251
    Poziom 13  

Obudowa jest zrobiona z blachy.Pierwsze zrobiłem szablon z kartonu,potem przerysowałem na blachę,powycinałem,powyginałem,pospawałem i.t.d.Płytki nie będę niczym przemywał,bo jak wspomniałem wcześniej jest pomalowana roztworem kalafonii i denaturatu zapobiega to utlenianiu się cyny.A pokrętła są takie,bo miało być tanio-czyli prawie za darmo.Natomiast jeśli chodzi o elementy to dałem takie jak w schemacie,ja nie jestem wybitnym elektronikiem,tylko cierpliwym dłubaczem.Całą wiedzę nabyłem z czasopism dla elektroników.Próbki nagrałem tylko nie umiem ich tutaj wstawić.I na szczęście nic nie brumi.To nie gąbka tylko kawałek filcu pod baterię.

• #13 31 Sie 2008 09:41
    Cinek_as
    Poziom 21  

skaktus napisał:
    Kurcze, ta płytka to jak z lumpeksu... ;)

Ta płytka wygląda jak taka z unitry wyciągnietą :D Oczywiscie chodzi o sciezki :D

• #14 31 Sie 2008 10:01
    byk251
    Poziom 13  

To próbki
    Dobrze chodzi z fuzzem.Próbkę nagrałem podłączając efekt bezpośrednio do komputera.Przez lampowca chodzi lepiej.

• #15 31 Sie 2008 10:22
    daroslav15
    Poziom 15  

Ładne brzmienie, biorac pod uwage ze to samoróbka i typ efektu gitarowego to naprawdę kawał solidnej roboty.

Elektronika jak to elektronika, płytka sparawdza się i to się liczy, zamknięta w obudowie jest, więc i tak nikt jej nie ogląda.

I ode mnie wyrazy uznania za to, że sam zrobiłeś obudowę, jestem w temacie i też często sam robie je ręcznie, zamiast kupić gotowe odlewane. Naprawde sporo planowania, cięcia, wyginania, sama obudowa zajmuje najwięcej czasu.

Pytanie odnośnie przełącznika pod butem, dziwnie wygląda, jeszcze się z takim nie spotkałem. Co to właściwie jest? Jakaś tylko nakładka na isostat, czy dorwałeś gdzieś taki przełącznik bistabilny?
    Pozdr

• #16 31 Sie 2008 10:22
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

Nazwa efektu sugeruje, że to rodzaj phasera, a z próbki bardziej mi to przypomina tremolo.

• #17 31 Sie 2008 11:08
    byk251
    Poziom 13  

Jest to fazer wszystko zależy od ustawienia pokręteł,ustawiłem głęboki efekt i dlatego przypomina trochę tremolo.Przełącznik jest wytoczony z duraluminium pod mikro styk.

Załączniki:
  • #18 31 Sie 2008 13:01
    augustinho
    Poziom 11  

Witam, gratuluję wytrwałości przy płytce. Skoro priorytetem była cena, to cel zrealizowany. A jak kolega zrobił opisy na laminacie? Czy to jest przyklejona kartka papieru?

• #19 31 Sie 2008 14:27
    Jarzab M
    Poziom 17  

Ta płytka to porostu... aż trudno mi to nazwać. Coś innego niż termo transfer. Aż jestem pod wrażeniem że nie ma tam zwarć. Wygląda dokładnie jak unitra'owskie płytki. Gratulacje dla autora. BO taką płytkę od ręki walnąć to ho ho.

• #20 31 Sie 2008 14:50
    JanekJanekJanek
    Poziom 1  

Piękna elektronika. Podziwiam dokładności i samozaparcia;) Sam pare razy próbowałem "malować" ścieżki i wiem jakie komplikacje mogą wystąpić. Gratuluje

• #21 31 Sie 2008 15:08
    byk251
    Poziom 13  

Napisy na laminacie-to zwykłe ksero przyklejone do płytki,ścieżki malowałem pisakiem olejowym kupionym w papierniczym.

• #22 31 Sie 2008 23:57
    Zuliczek
    Poziom 16  

mam jedno pytanie... a czy w tym papierniczym nie ma ksero?? Bo jak tak to po co męczyć się z pisakiem?
    I tak bardzo fajne :))

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME