Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Sterownik kotła per eko ustawienia

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Sterownik kotła per eko ustawienia
Autor
Wiadomość
mattek2
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 31 Sie 2008 10:16   

Sterownik kotła per eko ustawienia

Witam.
Zrobiłem centralne w domku 100 m2 i mam pytanie, jakie parametry ustawić na sterowniku st 24 (piec per eko 16 kw).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 31 Sie 2008 10:16   

Powrót do góry

zbych33
Poziom 12
Poziom 12

Post#2 20 Wrz 2008 14:58   

Re: sterownik kotła per eko

Witam, mógłbyś jeszcze dodać co to za piec bo per-eko robią różne piece. A generalnie to musisz poświęcić dzień lub dwa w kotłowni i sam wypróbować siłę nadmuchu i czas pracy i czas oczekiwania przedmuchu bo tak generalnie to nie da się napisać jak ma być ustawiony bo to wszystko zależy od opału jaki posiadasz. Ja mam piec per-eko KSX21 i 3 dni z nim walczyłem aż doszedłem do ładu, na węglu inne ustawienia, na miale inne a na drzewie jeszcze inne.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 20 Wrz 2008 14:58   

Powrót do góry

Wir
Poziom 4
Poziom 4

Post#3 01 Kwi 2009 14:06   

Ogólnie mówiąc ten sterownik jest marny. Pompa pracuje cały czas a mogłaby załączać się przy temperaturze 70 stopni. Mogłaby też zmieniać bieg w zależności od temperatury wody na piecu. Przekroczenie temperatury 90 stopni wywołuje alarm piszczący, którego nie słychać jeśli piec nie stoi w stołowym pokoju.
Może ktoś wie jak wyedytować kod programu sterującego i ewentualnie tam wprowadzić modyfikacje.
Mój piec 1,2 metra kwadratowego wciągnął mi 4 tony węgla na 100 metrowy domek, to o jakąś tonę za dużo. Wszystko przez to, że pompa goni wodę cały czas i odbiera ciepło z pieca a ten grzeje i pali węgiel bo skoro jest zapotrzebowanie to trzeba. Koło się zamyka i trzeba je przerwać chociażby przez czasowe zatrzymanie pompy.
Zapraszam do dyskusji na ten temat bo chyba warto popracować nad tym sterownikiem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Kwi 2009 14:06   

Powrót do góry

pietreksz
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: bydgoszcz

Post#4 13 Paź 2009 08:51   

Witaj, mam per-eko 14 kw i nie rozumiem Twojego problemu z pompą - przecież można ustawić, od jakiej temperatury się załączy. Po co chcesz edytować program? Nic już nie ulepszysz a dostęp do wszystkich parametrów masz z menu. Ja mam 101m i teraz zaczynam drugi sezon z tym piecem. wcześniej pożarł mi 3,5t (dom słabo ocieplony.) ale wtedy eksperymentowałem jeszcze z ustawieniami. Używam regulatora pokojowego ustawionego na 22,5 stopni - wcześniej 2 miesiące używałem bez i było większe zużycie.
Powrót do góry

artur_zeglarz
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Szczecinek

Post#5 07 Lis 2009 15:11   

Witam mam per-eko KSW PLUS – 16 kW ze sterownikiem ST 24 jak podłaczyc do niego alarm o przekroczeniu temperatury w mieszkaniu
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Sterownik kotła per eko ustawienia
Strona 1 z 1