Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Domowe i nie tylko sposoby na... zęby.

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Domowe i nie tylko sposoby na... zęby.
Autor
Wiadomość
Drug_for_fun
Poziom 4
Poziom 4

Post#1 Post autora tematu 02 Wrz 2008 07:39   

Domowe i nie tylko sposoby na... zęby.

Witam. Mam od dwóch dni problem z zębami, które mimo że były leczone u prywatnego dentysty, bolą czasem tak niewyobrażalnie że nie dają mi w ogóle zasnąć w nocy. Ponadto 20 minut temu przez ból zęba rozbolała mnie cała prawa strona głowy (od zęba, prawa dolna 7, do ucha) tak że nic nie słyszałem na prawe ucho, a po kilku minutach pociekła mi z ucha krew (wiem że dziwne, owszem, bolało niemiłosiernie, ale zdziwił mnie fakt pojawienia się krwi). Wczoraj brałem 5 apapów, jeden Nurofen Forte, jeden ibuprom zatoki i dwa zwykłe ibupromy, dopiero wieczorem przeszło. Noc przespałem na szczęście w miarę dobrze, ale gdy tylko dzisiaj wstałem ból tak mnie sieknął że z bólu nie mogłem nawet nic wypić ani ugryźć.

Co polecacie na naprawdę silny ból zębów ? Jedni mi polecali Ketonal, bo niby najsilniejszy i tylko na receptę, zaś inni mówią że dobry jest Antidol, bo niby specjalny tylko na zęby.
Co wy polecacie więc ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Wrz 2008 07:39   

Powrót do góry

niutat
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Biłgoraj

Post#2 02 Wrz 2008 07:45   

Re: Domowe i nie tylko sposoby na... zęby.

Witam, w Twoim przypadku to chyba nie jest zwykły ból zęba, masz chyba jakiś stan zapalny, lepiej pogadaj z jakimś lekarzem.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

wujek1986
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Białystok

Post#3 02 Wrz 2008 08:21   

Cytat:
Wczoraj brałem 5 apapów, jeden Nurofen Forte, jeden ibuprom zatoki i dwa zwykłe ibupromy, dopiero wieczorem przeszło.

Czy Ty na łeb spadłeś?
Zamiast się leczyć to się trujesz ibuprofenami. Nigdy przenigdy nie łykaj leków w takiej ilości. Stąd ta krew z ucha. Ibuprofeny strasznie zmniejszają krzepliwość krwi w połączeniu z innymi lekami.

Abyś zmądrzał (interakcje):
Link
Powrót do góry

hvman
Poziom 17
Poziom 17

Post#4 02 Wrz 2008 13:04   

Polecam lekarza stomatologa...
Powrót do góry

Drug_for_fun
Poziom 4
Poziom 4

Post#5 Post autora tematu 02 Wrz 2008 14:05   

U Stomatologa Dentysty niedawno byłem i robił mi te zęby ^^'... I wiem że taka ilość leków jest niebezpieczna ale wolałem próbować do skutku niż się męczyć z tym bólem.

Z Wikipedii (przeciwwskazania ^^'):
"...Nadwrażliwość na ibuprofen i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, czynna choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy..."

Przyznam że mam nadżerki na dwunastnicy, wrzody... Może być to przyczyna marnej skuteczności leków w moim organizmie ?
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#6 02 Wrz 2008 14:30   

:shock: marsz do dentysty :!: Ten nie pomoże, idź do następnego. W ostateczności lepiej nie mieć zęba niż zdrowie czy życie. :cry:
Powrót do góry

hipek99
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Dobiegniew

Post#7 02 Wrz 2008 14:37   

Akurat od paru dni mnie też boli ząb. Czasami tak że nie idzie wytrzymać, a czasami w ogóle . Jak na razie używam 0.7. Niby też dykta jest dobra ale nie próbowałem.
Powrót do góry

BartekWB
Poziom 21
Poziom 21

Post#8 02 Wrz 2008 14:42   

Tu pomoże tylko specjalista a nie forum. Krew z ucha z przedawkowania, jak kolega wyżej wspomniał.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#9 02 Wrz 2008 14:51   

Ech Panowie....a dlaczego boli? Bo coś sie dzieje i organizm daje znać o sobie. Uśmierzając ból nie pozbędziecie się problemu.
Dbajcie o zęby bo to wielka ozdoba (pomijając już inne powody)
Powrót do góry

weron12
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: "-"

Post#10 02 Wrz 2008 15:09   

Jak byłeś niedawno u dentysty i ząbek boli to zrezygnuj z takiego speca. Pomacaj sobie węzły chłonne pod żuchwą w okolicy migdałków. Jak są grube powrósła, to znaczy że przyplątały się bakterie. Idź do lekarza pierwszego kontaktu, niech Ci zapisze klidamycyne. Kuracja trwa 5 albo 6 dni. Ten czas powinien wystarczyć Ci na znalezienie sensownego stomatologa. Piszesz że boli Cię siódemka, tak to jest, że mądrość bez bólu do głowy nie wchodzi.

Hipek dykta znieczula absolutnie:):):)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Wrz 2008 15:09   

Powrót do góry

c4r0
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: 3miasto

Post#11 02 Wrz 2008 16:04   

Drug_for_fun napisał:
Ponadto 20 minut temu przez ból zęba rozbolała mnie cała prawa strona głowy (od zęba, prawa dolna 7, do ucha) tak że nic nie słyszałem na prawe ucho, a po kilku minutach pociekła mi z ucha krew (wiem że dziwne, owszem, bolało niemiłosiernie, ale zdziwił mnie fakt pojawienia się krwi).
To może być coś z układem limfatycznym. Jeśli bolą Cię zęby to całkiem prawdopodobne. Możliwe że w tym zębie zbiera Ci się ropa, przez to w okolicy ucha (u Ciebie widocznie w środku) może wytworzyć się krwiak pod skórą. Może zrobił się na tyle duży, że bolał, zatkał Ci ucho (nie słyszałeś na nie) a w końcu pękł i stąd ta krew. Jeśli ten prywatny dentysta robił Ci coś z tym właśnie zębem, to ja na wstępie poszedł bym go opieprzyć i kazał oddawać kasę albo i nawet z odszkodowaniem :P A potem wybrał się do innego dentysty.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Wrz 2008 16:04   

Powrót do góry

Madrik
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#12 02 Wrz 2008 17:35   

Drug_for_fun napisał:
Witam. Mam od dwóch dni problem z zębami, które mimo że były leczone u prywatnego dentysty, bolą czasem tak niewyobrażalnie że nie dają mi w ogóle zasnąć w nocy.

Wczoraj brałem 5 apapów, jeden Nurofen Forte, jeden ibuprom zatoki i dwa zwykłe ibupromy, dopiero wieczorem przeszło. Noc przespałem na szczęście w miarę dobrze, ale gdy tylko dzisiaj wstałem ból tak mnie sieknął że z bólu nie mogłem nawet nic wypić ani ugryźć.

Co polecacie na naprawdę silny ból zębów ? Jedni mi polecali Ketonal, bo niby najsilniejszy i tylko na receptę, zaś inni mówią że dobry jest Antidol, bo niby specjalny tylko na zęby.
Co wy polecacie więc ?

Lód.
To najlepszy środek. Nie truje przynajmniej organizmu, powstrzymuje stan zapalny i łagodzi ból.
Są dwie szkoły aplikowania lekarstwa. Pierwsza - dla zwykłych zjadaczy chleba:
Kostkę lodu przyłożyć do policzka w miejscu bólu - trzymać w miejscu, lub pocierać policzek przy rozleglejszym bólu. Do czasu, aż przestanie boleć, lub stopi się kostka lodu.
Można też przyłożyć kruszony lód, zawinięty w szmatę, ale tak by lód dotykał policzka.
Nie odrywać, że zimne i skóra drętwieje, tylko zacisnąc palce u nogi i trzymać dalej.

Wersja dla ekstremistów:
Kostkę lodu położyć na zębie i przytrzymać drugą szczęką.

WAŻNE!!! NIE UŻYWAĆ:
Suchego lodu
Przedmiotów mrożonych, nie będących lodem!

A rano - isć natychmiast o 4:00 rano i zapisać się do dentysty w trybie pilnym, zanim emeryci z NFZ-tu wybiorą wszystkie numerki...
Lód jest środkiem tymczasowym, pozwalajacym przeżyć do nadejścia pomocy.
Z bólem i stanem zapalnym - zostaniesz przyjęty wszędzie i prawie natychmiast bez numerków. W nocy, możesz spróbować uderzyć do pogotowia stomatologicznego. Dentysta oceni stan zapalny, ewentualnie otworzy kanał dla ropy i poda ci antybiotyk. Zmniejszy to stan zapalny i ból i pozwoli dotrwać do normalnego dentysty.

Jest też wersja z ciepłymi okładami, ale nie jest zalecana w stanach zaplanych - ciepło powoduje pogorszenie stanu.
Powrót do góry

c4r0
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: 3miasto

Post#13 02 Wrz 2008 19:45   

Madrik napisał:
[...]zacisnąc palce u nogi i trzymać dalej.
To może doprowadzić do skurczu w stopie :P
Powrót do góry

slu_1982
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Olsztyn

Post#14 02 Wrz 2008 21:12   

to ja polecam filmik

Link

...
A ty do dentysty ! To jest czysta głupota to co robisz. Już Ci żule zdaje się lepiej robią... Eh. Ten stan zapalny może spowodować różne powikłania, dostawanie się różnych substancji do krwi co może spowodować nawet zawał... tak było przynajmniej w "Na dobre i na złe" ale raczej jest możliwe... Powodzenia.
Powrót do góry

Hucul
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Hanower, Bydgoszcz, Brzoza

Post#15 02 Wrz 2008 21:30   

Grozi Ci w razie powikłań :
- utrata większości lub wszystkich zębów
- wycięcie kości żuchwy lub policzkowych
- problemy z sercem , wątrobą , nerkami
- utrata słuchu i zmysłu równowagi
W najgorszym przypadku powikłania mogą doprowadzić do śmierci , w najlżejszym przebiegu bez pomocy lekarskiej czeka Cię kilka do kilkunastu dni bólu i ryzyko nawrotów choroby .
Dobrze Ci radzimy - idź do lekarza !!!
Powrót do góry

RENO-MAX
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: GNIECHOWICE

Post#16 03 Wrz 2008 19:51   

Panowie miejsce zamieszczenia postu to nic innego jak czysta prowokacja,
są tutaj same inteligentne osoby jak sądze i nikt by nie połykał takich ilości tabletek tylko poszedł by na pogotowie, poza tym jak tak boli to myśleć sie nie da a na pewno postów sie nie pisze tylko chodzi sie po scianach
proponuje ze względu na krew w uchu tampona papierosek w garść i obmyślamy inny plan na HYDE PARK
Powrót do góry

Szuler17
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Wyszków

Post#17 04 Wrz 2008 13:44   

Najlepiej zapić to wszystko spirytusem takim mocnym 120% :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Wrz 2008 13:44   

Powrót do góry

Taenia_Saginata
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Kraków/Tarnów/Leiden/Noordwijk

Post#18 04 Wrz 2008 16:29   

Na bol dobry jest olejek albo jakis zel z gozdzikowca. Nie wiem jak sie to nazywa w Polsce bo jestem chwilowo UK i tutaj kupowalem. Calkiem niezle znieczula i smakuje dentysta. Mi pomagalo tez bieganie po schodach w gore i z powrotem az mi sie w glowie krecilo. Mozesz tez poszukac lekow z kodeina. Tutaj jest nurofen plus i co-codamol.
Powrót do góry

slu_1982
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Olsztyn

Post#19 04 Wrz 2008 17:19   

Kolega poszedł do dentysty czy zrobił tak jak na filmie :?: :D
Powrót do góry

karolluczak
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Dolnyslask, walim

Post#20 04 Wrz 2008 19:53   

A może to ma podłoże neurologiczne?
Polecam sie przejść do neurologa.
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#21 04 Wrz 2008 20:08   

karolluczak napisał:
A może to ma podłoże neurologiczne?
Polecam sie przejść do neurologa.

Albo psychologiczne... pierwsze kroki podjąłeś - uświadomiłeś to sobie i zacząłeś o tym mówić ;)
Powrót do góry

Silvja
Poziom 2
Poziom 2

Post#22 23 Cze 2009 10:02   

Wg mnie to jest problem z zatokami ... nie raz wylam z bolu zebow , robilam rtg zuchwy i nic nie wychodzilo , zadnych stanow zapalnych a wg mnie dziasla byly gorace i opuchniete ... Krew z ucha nie musi byc objawem przedawkowania lekow , tez raz przedawkowalam przez przypadek ibuprofeny bo nie znalam dawki dopuszczalnej w kazdym razie nic sie powazniejszego nie stalo ... ale krew w uchu z regoly sygnalizuje zapalenie ucha srodkowego ktore moze byc skutkiem zapalenia zatok ... wtedy tez bola oczodoly , kosci policzkowe , kosci czaszki to wiec moze byc zapalenie zatok ktore nieleczone moze wywolac zapalenie okostnej .... tak czy inaczej ja bym sie przeszla do lekarza pierwszego kontaktu zeby dal skierowanie do oto - laryngologa , ktory zajmuje sie zatokami oraz do dentysty na wszelki wypadek .. a ibuprofenami truc sie nie mozna bez sensu bo nie zlikwiduja przyczyny a tylko skutki ... no i polecam ibuprom zatoki tylko uwazaj z dawkowaniem ... ale bym to przebadala ...
Powrót do góry

Hucul
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Hanower, Bydgoszcz, Brzoza

Post#23 23 Cze 2009 13:43   

Kolega Drug_for_fun od 16 września 2008 roku nie pojawił się na forum , więc nie potrzebuje chyba więcej porad :sm5:
Powrót do góry

Silvja
Poziom 2
Poziom 2

Post#24 23 Cze 2009 18:53   

racja :-) ale może potomni zobaczą z podobnymi zagwozdkami :-) ja w sumie przez przypadek trafilam na ta stronę na elektrodzie nawet sie zdziwilam ze tu taki topic :-) swoja drogą o poradę prosił a nie powiedział co i jak ;-)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> Domowe i nie tylko sposoby na... zęby.
Strona 1 z 1