Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Efekty do gitary fuzz i distortion

byk251 02 Wrz 2008 18:29 4662 7
  • #3 02 Wrz 2008 20:54
    augustinho
    Poziom 11  

wyglądają i brzmią nieźle, tylko ten opis taki ubogi...
    dołączam się do prośby o schematy.

• #4 02 Wrz 2008 21:07
    telemah
    Poziom 27  

No to zaczynamy:

- Obudowy niefunkcjonalne szczególnie umiejscowienie pokręteł

-ten przełącznik nie wytrzyma długo - isostaty są dosyć słabe szczególnie
    gdy naciska się je stopą :cry:

-Brak ekranowania - nie pograsz na tym np. na próbie gdyż będzie to sprzęgało resztę sprzętu - w domu jako tako można przeżyć brak ekranowania

-sposób umiejscowienia baterii jest dyskusyjny - trzeba dla wymiany rozkręcać obudowę - są do kupienia (całkiem niedrogo)szufladki na baterię 9-voltową wystarczy wyciąć w obudowie otwór i na cyjanopan wkleić szufladkę i masz wtedy full-wypas.

- W środku straszny bajzel

Jak chcesz już tak bardzo obudowę plastikową to zastosuj taką :

http://www.nikomp.com.pl/opisy/OBC00/OBC770PN.htm

wewnątrz wyklej grubą samoprzylepną folią alu albo miedzianą - jest taka gruba samoprzylepna folia dostępna jako folia ekranująca, lub folia do uszczelniania połączeń w grzejnictwie/klimatyzacji .Docinasz idealnie nożykiem do tapet potrzebne kawałki i wyklejasz od wewnątrz obudowy wszystkie powierzchnie masz wtedy w miarę zaekranowane a z zewnątrz wygląda jak by było pomalowane kolorową farbą typy metallic - taki ekran się sprawdza - wiem po testowałem efekt w takiej obudowie w sali prób i nic się nie sprzęgało. Poza tym ta obudowa ma jedynie dokręcane dno a sama jest odlana z grubego ABS-u i można po niej śmiało deptać czego nie można powiedzieć o tej co ty jej użyłeś. Do takiej obudowy do pokazałem dajesz ładne gałeczki jakiś w miarę estetyczny przycisk i efekt wygląda bardzo estetycznie a i gałki można dać normalnie z góry
    no i kosztuje "aż" 6złotych :D

• #5 03 Wrz 2008 00:34
    daroslav15
    Poziom 15  

Ja rowniez z checia obejrze schemat.
    Co do samej obudowy i jej funkcjonalnosci, wszystko juz napisal moj przedmowca, lepiej gdy pokretla masz umiejscowione od góry, przy przelaczniku.
    Ten dist zasilany jest z 18v(2x9)?
    Ogółem z bateriami to nie interes.. lepiej bylo darowac sobie je i zamontowac gniazdo na zasilacz.

Podoba mi sie za to koncepcja z takim napisem na obudowie, calkiem stylowo wyglada.
    No i teraz wysyp efektów gitarowych nam zaserwowales, w momencie gdy akurat ja koncze kilka swoich i chcialem sie nimi pochwalic :P. Pozdrawiam

• #6 03 Wrz 2008 08:35
    byk251
    Poziom 13  

Opis oraz schematy są w PE 5|95r.-Fuzz
    PE 2|97R.-Distortion
    Ja ich tutaj nie mogę udostępniać ponieważ nie są mojego autorstwa.Wszystkie moje prace oparte są na trzech popularnych miesięcznikach dla elektroników,niestety jeden z nich już nie istnieje,a właśnie z niego pochodzą te efekty.

• #7 03 Wrz 2008 12:20
    SzokalML
    Poziom 36  

Tanie zasilacze wprowadzają zakłócenia, i mają krótkie kable, więc też nie są zbyt komfortowe w użyciu (ale kabel oczywiście można sobie przedłużyć, więc to nie problem).
    ---------

Co do brzmienia - ciężko mi się wypowiedzieć, bo nie wiem jak to nagrywałeś, i na jakim głośniku grałeś, ale tragedii nie ma.

Natomiast obudowa i pokrętła - skrajnie niepraktyczne. Jedyny sposób użycia, to chyba położyć na piecu, bo przecież nie będziesz się schylał do samej podłogi, żeby sobie pokręcić? Włącznik z góry a pokrętła z boku. Bardzo niepraktyczne.

Ciekaw jestem, ile wyniosły koszty, jak porównać z gotowym efektem?

• #8 03 Wrz 2008 14:22
    byk251
    Poziom 13  

Ja je składałem dawno koszt ok.20 zł.ale wtedy elektronika była dość droga,dzisiaj pewnie za te pieniądze kupił bym gotowego w komisie lub giełdzie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME