Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moje przestery Tubescreamer i Shredmaster

painlust 03 Wrz 2008 10:26 11713 48
  • Moje przestery Tubescreamer i Shredmaster

To może ja pokaże swoje przestery. Zielony to Tubescreamer z możliwością wyboru obcinania pomiędzy symetrycznym i asymetrycznym oraz układu wyjściowego charakterystycznego dla TS9 i TS808. Pomarańczowy to Shredmaster w najczystrzej postaci. Oba przestery są zasilane tylko z zasilaczy zewnętrznych. Brak zasilania bateryjnego. Brak kontrolek off/on ze względu na dwusekcyjność przełączników. Gałki z demobilu więc nie wygladają najciekawiej. Płytki też są DIY ale nie moje. Kupiłem na allegro od gościa który tym kiedyś handlował. Obsadziłem jednak samodzielnie elementami.

Fajne!
  • #2 03 Wrz 2008 12:53
    discolitez
    Poziom 13  

Od dawna mialem sobie zrobic, ale jakos czau mi zawsze brakuje. Mozesz zamiescic schematy i wzory plytek?

• #4 03 Wrz 2008 14:09
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

discolitez napisał:
    Od dawna mialem sobie zrobic, ale jakos czau mi zawsze brakuje. Mozesz zamiescic schematy i wzory plytek?

przecież napisałem, że to TS i SM. schemató pełno na necie. Płytki kupiłem, skąd mam ci wytrzasnąć wzory? pewnie też są w necie.

Dodano po 3 [minuty]:

yellow_ napisał:
    a co to za obudowy? troche przyduze i nienajpiekniejsze, a co do led'a dla on/off na dpdt przy zachowaniu true bypass'u, polecam zainteresowac sie rozwiazaniem typu millenium bypass

http://www.geofex.com/Article_Folders/bypass/bypass.htm

oraz w zalaczonym pdf'ie

jaki scalak siedzi w ts'ie?

no i przydaly by sie jakies sample

obudowy są takie jakie miałem. U mnie w firmie swego czasu złomowano dużo sprzętu komputerowego i telekomunikacyjnego. Były w tych obudowach jakieś porty, ale akurat do czego to było to nie mam pojęcia. W TS siedzi 4558 niestety nie JRC. Ale można wsadzić jakikolwiek bo zamontowałem podstawkę.

• #5 03 Wrz 2008 15:25
    yellow_
    Poziom 11  

a mozemy liczyc na jakies sample? nawet takie bezposrednio w line in

i jeszcze takie pytanie - napewno zaraz wielu ludzi bedzie mnie tu wyklinac - czy slyszysz roznice miedzy roznymi opampami? dla mnie np. (zaznaczam ze w tej samej aplikacji) tl072 brzmi bardziej "siarczyscie" tzn. jakby wiecej wysokich niz taki mc1458 czy njm4558 (tez nie by jrc)

probowales bawic sie z opampami?

• #6 03 Wrz 2008 15:33
    painlust

nie próbowałem bawić się OpAmpami. Różnice brzmieniowe prawdopodobnie na poziomie autosugestii. Nie jestem gitarzystą tylko elektronikiem (choć to wogóle raczej na wyrost sformułowanie). Przestery zrobione są dla kumpla i są u kumpla. Zrobiłem kiedyś zdjęcia to je zamieściłem. Nie mam ani sprzętu ani umiejętności aby cokolwiek nagrać. TS zresztą został zrobiony z myślą o użyciu go jako booster do dopalania kanału przesterowanego wzmacniacza lampowego i raczej nie chodziło ani mi ani kumplowi o jego brzmienie przesterowane. Napewno brzmienie różni się zmieniając układy wyjściowe pomiędzy TS9 i TS808. Obcinanie sym/asym znacznie mniej wpływa na brzmienie, ale jest słyszalne.

• #7 03 Wrz 2008 20:31
    daroslav15
    Poziom 15  

Obudowy faktycznie za duze.. spokojnie bys zmiescil oba urzadzenia w jednej obudowie, zalaczane to takim dpdt, i wybieranie miedzy jednym a drugim np przelacznikiem hebelkowym.

No a samo wykonanie.. tak jak w wiekszosci twoich wzmaków dobrze wyglada. Czym robiles te napisy? To jakas naklejka, czy co, obudowy po bokach chyba nie byly malowane, mam racje?

• #8 04 Wrz 2008 09:40
    painlust

wszystkim nie dogodzę. Ważne chyba aby przede wszystkim mi się podobało, a mnie się podoba. Wszystkie napisy we wszystkich swoich urządzeniach robię tak samo czyli papier samoprzylepny w tym wypadku kolorowy zabezpieczony przezroczystą samoprzylepną okleiną. Obudowy są fabrycznie malowane trudnozdzieralną farbą proszkową na kolor szary. Jeszcze jakieś pytania?

• #9 04 Wrz 2008 10:03
    Balu
    Poziom 38  

Ładnie koledze naklejki wyszło, ale jedno ale;-)
    Niech kolega nie będzie taki hmm "uniesiony":P Relax :)

• #10 04 Wrz 2008 10:22
    turek86
    Poziom 14  

Można prosić o jakieś próbki dźwiękowe?

• #11 04 Wrz 2008 10:23
    Balu
    Poziom 38  

Przeciez napisał wyraźnie, że nie...

• #12 04 Wrz 2008 10:54
    painlust

Balu napisał:
    Ładnie koledze naklejki wyszło, ale jedno ale;-)
    Niech kolega nie będzie taki hmm "uniesiony":P Relax :)

a gdzie ja się uniosłem?

• #13 04 Wrz 2008 10:57
    Balu
    Poziom 38  

Tzn może uniosłem złe słowo:) Chodzi o ton wypowiedzi:) Jakiś taki z góry, ale może to mój kac mi przeszkadza z rana :-)

Pozdro i no hard feelin':)

• #14 04 Wrz 2008 11:37
    byk251
    Poziom 13  

Moim zdaniem,ważne że działa i że jesteś zadowolony,a krytyki nie należy się bać,bo to zawsze mobilizuje do lepszego.

• #15 04 Wrz 2008 18:30
    painlust

Krytyka krytyką, ale ważne jest też aby umieć obronić własną konstrukcję.

• #16 04 Wrz 2008 19:11
    marius.aesir
    Poziom 17  

Balu napisał:
    Tzn może uniosłem złe słowo:) Chodzi o ton wypowiedzi:) Jakiś taki z góry, ale może to mój kac mi przeszkadza z rana :-)

Pozdro i no hard feelin':)

Balu: przedewszystkim "hurt" a ponadto słówko feeling w formie "feelin'" rozumie się jako odczucie, a w sentencji której użyłeś ma ono oznaczac "uczucia", tak więc:

no hurt feelings

pozdrawiam;)

• #17 04 Wrz 2008 19:23
    byk251
    Poziom 13  

A powiedz mi po co tyle śrubek jak one do niczego nie służą,a szpecą trochę twoje naklejki.

• #18 04 Wrz 2008 19:25
    Balu
    Poziom 38  

Są nimi laminaty przykręcone?:> Patrzeć :P

• #19 04 Wrz 2008 19:28
    byk251
    Poziom 13  

No nie,te po bokach to chyba dla wypełnienia dziur.

• #20 04 Wrz 2008 20:07
    painlust

Jesteś jak widać mało spostrzegawczy. Obudowy te mają od góry ogromne otwory. Panele to oddzielne blachy przykręcone na te śruby. Miałem je według ciebie przykleić?

• #21 10 Wrz 2008 19:38
    Odwirowany
    Poziom 9  

Estetyka słaba ale to kwestia gustu, za dużo śrub (gniazdo zasilające samo w sobie jest przykręcalne więc nie trzeba było stosować dodatkowych śrub. Płytkę można było przykręcić na jednej śrubie (ani to ciężkie ani niebezpieczne).
    Obudowy za duże ale może faktycznie takie miałeś, ale gniazda jakoś wg mnie źle ulokowane (mogłyby być wyżej) i nie tak pstrokato - albo metalowe albo plastikowe, kolejny minus do estetyki...
    Twój ton wypowiedzi jest arogancki, masz nam za złe że zbudowałeś te efekty? Czy że ktokolwiek ma czelność je krytykować?

• #22 10 Wrz 2008 19:52
    painlust

Tylko na taką estetykę mnie stać . Co do gniazda zasilającego to oczywiście wolno ci wykonać zwarcie przykręcając nieizolowane gniazdo z plusem na zewnątrz bo nie podobają ci się śruby ja jednak wybrałem inne mniej estetyczne rozwiązanie.

• #23 10 Wrz 2008 19:59
    Odwirowany
    Poziom 9  

tak, ja bym zrobił to inaczej ale to małe istotne bo zajmujemy się twoim sprzętem - skoro dajesz to na forum to nastawiasz się na ostrzał krytyki, istnieją plastikowe gniazda i zwarcia już nie ma.

• #24 10 Wrz 2008 22:03
    painlust

niestety nie mogłem kupić gniazda izolowanego. Dlatego musiałem bawić się w te śruby.

• #25 20 Lip 2009 01:43
    Nefaus
    Poziom 18  

Witam!
    Mam małe pytanko dotyczące tego efektu. Czy mogę użyć Kondensatorów NP 4.7 uf zamiast 1 uF??? gdyż tylko takie posiadam

• #27 20 Lip 2009 15:26
    Nefaus
    Poziom 18  

Tam gdzie są kondensatory NP, akurat tak się złożyło że to jedyne NP jakie mam a ceramiki od 1 pF do 0,1 uF a potem to już od 22uF.

• #29 20 Lip 2009 19:18
    Nefaus
    Poziom 18  

Aha noto proszę:
    Aha, i zamiast tantalowych 0.22 uF można zastosować poliestrowe ??

• #30 20 Lip 2009 19:43
    painlust

Dasz większe pomiędzystopniowe to bedzie więcej basu, ale układ będzie działać. Dla mnie możesz wsadzić jakikolwiek typ. Co byś nie wsadził i tak nie zagra identycznie z oryginałem co nie znaczy, że nie będziesz zadowolony.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme