X

Jak ustawić IP drukarki hp LaserJet 4100 ?

03 Sep 2008 10:57 CHchonsu
  • #1 03 Sep 2008 10:57
    chonsu
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam,

Dwa komputery połączone kablem sieciowym z wtyczką RJ-45 poprzez huba/switch'a.
    Drukarka hp LaserJet 4100 z kartą sieciową na wtyczce RJ-45, podłączona kablem sieciowym od karty sieciowej do huba/switch'a.

Jak, w ustawieniach drukarki ustawić aby drukarka była widziana w sieci po IP ?
  • #2 03 Sep 2008 18:49
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki
    Helpful post? (0)
    ten swich jest z routerem ?
    trzymając start włącz drukarkę nastąpi cold reset
    potem po kilku minutach wydrukuj stronę konfiguracyjną na drugiej stronie są ustawienia karty sieciowej na pewno został jej przydzielony aktualny numer IP , wpisz go w przeglądarce http://xxx.xxx.xxx.xxx
    tam ręcznie możesz ustawić parametry
  • #3 04 Sep 2008 06:48
    chonsu
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (0)
    Switch jest bez routera.

Drukarkę kupiłem jako używaną i nie było dołączonej żadnej instrukcji lub płyty CD.

Zastosuję zalecenia podane przez kol. ABLublin i opiszę wynik konfiguracji.
  • #4 11 Sep 2008 09:54
    chonsu
    Level 15  
    Ustawiłem, lecz nie działa :-(((

Proszę o napisanie, krok po kroku kolejnych ustawień w drukarce.
  • #5 11 Sep 2008 17:26
    Calculus
    Level 25  
    Helpful post? (+1)
    Wchodzisz w Menu: EIO JETDIRECT MENU, CFG NETWORK=YES ( zmieniasz "+","-"zatwierdzasz "*"), TCP/IP=ON, CFG TCP/IP=YES, BOOTP=NO - i przechodzisz do adresu IP. Ustaw adres, a w komputerze drukarkę instaluj jako lokalną na porcie: Standard TCP/IP port, po wpisaniu adresu powinno znaleźć port JetDirect.
  • #6 09 Dec 2008 12:54
    chonsu
    Level 15  
    Drukarka okazała się uszkodzoną i oddałem ją do naprawy.
  • #7 09 Feb 2009 22:56
    dana151
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    odświeżam,
    ustawiłam w drukarce to w poście powyżej, ustawiłam zliczaj LPR, ściągnełam starowniki do jetdirect ze strony hp i mi nie śmiga. Czemu?

Drukarka hp laserjet 4000, karta jetdirekt600n, system Vista, router Belkin. Co muszę jeszcze poustawiać może powie mi ktoś po kolei. drukarka zainstalowana jest jako lokalna.
    Prosze :)
  • #8 10 Feb 2009 11:50
    dana151
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    już jest ok po kilku godzinach jak rano włączyłam na nowo laptopa, sam zainstalował sterownik karty, i już hula :)
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products