X

Osobowe, peugeot. 307 2.0 hdi, odci皻y zap這n.

04 Sep 2008 01:10 SOsollares
  • #1 04 Sep 2008 01:10
    sollares
    Level 10  
    Helpful post? (+2)
    Wtam, mam peugeota 307 hdi z 2002. Auto naby貫m po wypadkowe, wystrzelone poduszki, problem z odpaleniem silnika, sprawdza貫m ze w przelewach na wtryskach nie pojawia sie olej podczas krecenia rozrusznikiem, to znaczy 瞠, pompo wtryskwacze nie pracuj. czy to mo磧iwe 瞠 zadzia豉 jaki system odcinaj帷y zap這n podczas wyadku ? wiem 瞠 w innych peugeotach takie systemy s, ale czy jest w moim modelu tego nie wiem, je郵i kto wie gdzie i jak si to odblokowuje, to dzi瘯ue z g鏎y za wskaz闚k.
  • #2 04 Sep 2008 10:25
    zi.ko
    Level 25  
    Helpful post? (+1)
    Peugeot nigdy ni stosowa pompo wtryskiwaczy. Je郵i w komorze silnika jest r璚zna pompka paliwa to nie ma elektrycznej. je郵i nie ma to sprawd zasilanie pompy pod tyln kanap i zr鏏 diagnostyk.
  • #3 04 Sep 2008 11:10
    karlos85
    Level 15  
    Helpful post? (-1)
    dok豉dnie kolego zadzia豉這 zabezpieczenie musisz wykasowac b貫dy powsta貫 po wypadku kt鏎e blakuja silnik. wiecej na pw pozdrawiam.
  • #4 04 Sep 2008 22:38
    sollares
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    dzi瘯i kolegom ziko i karlos za szybk odpowiedz, w przedziale silnika jest pompa r璚zna do uzupe軟iania oleju w przewodach paliwowych, np. gdy zbranie paliwa podczas jazdy :) ale i opr鏂z tego elektryczna te gdzie jest, to wiem. Wysokie cisnienie te mam na pompie bo podczas krecenia rozrusznikiem,przelewem od pomy wysokiego cieknie olej. tak jak ju m闚i貫m z tego co si zd捫y喚m nauczy serfuj帷 po forach. Problem mam chyba z tym 瞠 mam zablokowany silnik elektronicznie i te b喚dy b璠zie trzeba wykasowa poprzez zrobienie diagnostyki. Jednak chodzi mi o to czy mo積a jakim przyciskiem zwolni t blokade zap這nu bez konieczno軼i pod豉czania do komputera. Tak jak jest to w innych modelach peugeota. Hm teraz nasuwa si pytanie, ile kosztuje taki interfejs do laptopa, b康z kto go ma 瞠by mi to odblokowa w okolicy gdzie mieszkam, a mieszkam w okolicy miasta Che軛. Coprawda bardziej zale篡 mi na tym aby samemu spr鏏owa pobawi w podpi璚ie sie laptoem do komputera silnika. Zwykle w moich autach kt鏎e mia喚m, usterki us闚a貫m sam bez pomocy serwis闚. ale to by造 usterki mechaniczne bez konieczno軼i ingerencji w soft komputera. Chcia豚ym si troch dowiedzie wi璚ej, jakie oprogramowanie jakich kabli si u篡wa do podpi璚ia laptopa. czy i gdzie oraz za ile mo積a mo積a te rzeczy naby. Lub mo瞠 jest kto w mojej okolicy kogo starsi forumowiczowie mogliby mi poleci. Kogo kto przyjecha豚y do mnie zrobi tak diagnostyk. Mnie interesuj silniki hdi chcia豚ym si troch z nimi pom璚zy.
    Wnioskuje og鏊nie 瞠 w moim peugeocie sensor aibag k鏎y znajduje si miedzy dzwigni zmiany bieg闚 a recznym, opr鏂z tego ze wystrzeli mi wszystkie poduszki i pasy, odci掖 mi r闚nie zap這n. W zwi您ku z tym czy istnieje co jak restart tego komputera sensora. Chodzi mi w tej fazie naprawy samochodu wy陰cznie o uruchomienie silnika, w闚czas b璠 mia motywacj do, zrobienia reszty. Rozumiem r闚nie generalie to ze b璠 musia wymieni poduszki i pirotechniczne oraz zmieni pami耩 porocesor闚 na komputerze airbag. ale w tamte tematy teraz nie chc si wg貫bia. W chwili obecnej chcia豚ym tylko uruchomi silnik aby mie motywacj do zrobienia reszty. Pozdrawiam

PS. w mojej 307 to faktycznie mo瞠 nie nazywaj si pompo wtryski, dzi瘯uje za sprostowanie koledze ziko.
    Jestem pocz徠kuj帷ym w technologii hdi. A to forum traktuj jako miejsce do poszerzania mojej wiedzy je郵i macie jakie uwagi ch皻nie wys逝cham i skomentuje :)
  • #5 06 Sep 2008 19:27
    wopor
    Level 32  
    Helpful post? (+1)
    witam, silnik hdi jest sterowany troszke inaczej ni zwyk造 disel, po pierwsze nie ma znaczenia jak jest ustawiona pompa wysokiego ci郾ienia poniewa ona ma za zadanie tylko wytworzy wysokie ci郾ienie nawet do 1600 bar, wczasie rozruchu musi by min.260bar, natomiast prac steruje kalkulator wtrysku poprzez sygna造 z czujnik闚, predko軼i wa逝 korbowego (on decyduje ile paliwa ma poda wtrysk), czujnik po這瞠nia wa趾a rozrz康u(kiedy ma by wtrysk paliwa dawka tego paliwa mo瞠 byc nawet podzielona na 3 porcje wczasie jednego cyklu pracy), id帷 dalej wtryski s ju tak zwane piezoelektryczne (zasilanie na poziomie 70v i prad oko這 25A mierzone na cewce wtryku, wspomagany jest pr康 z kalkulatora jest w豉snie przez element piezoelekryczny, aby ograniczy pr康 i napi璚ie na kalkulatorze ) ale w豉郾ie dlatego te wtryski s kodowane aby kalkulator rozpozna kt鏎y jest 1,2 itd wi璚 wymiana musi byc b.fachowa bo 豉two uszkodzi a potem jeszcze zaprogramowa, zasilanie w paliwo po niskim jest przez pomp w zbiorniku ci郾ienie na poziomie 2,5 bara uruchamia si pompa po w陰czeniu zap這nu na oko這 2-3 sek aby pompa wysokiego mia豉 odpowiednie ilo嗆 paliwa, jak nie s造szysz tego odg這su pracy pompy po w陰czeniu zaponu to mo磧iwe 瞠 czujnik zderzeniowy zadzia豉 po uderzeniu jest to zabezpieczenie by sam sie nie zapa赧 w czasie wypadku, sensor poduch nie blokuje silnika, musisz sprawdzi czujniki na silniku te dwa co wymieni貫m s najwa積iejsze, pozostaje jeszcze czujnik ci郾ienia paliwa na listwie zasilaj帷ej, i jeszcze zesp馧 sterowania zasilania znajduje 進e po prawej stro na grodzi silnika patrz帷 od przodu samochodu, 這matko ale si rozpisa貫m, pytaj to Ci wyja郾ie co i do czego s elemeny w silnikach hdi ,powodzenia
  • #6 10 Sep 2008 19:38
    sollares
    Level 10  
    dzi瘯i koledze wapor z bydgoszczy za podpowiedzi, przeczyta貫m dok豉dnie. w豉snie przyjecha貫m od w鎩ka u ktorego w sadzie stoi 307. zacz掖em od sprawdzenia pompy paliwa nieskiego cisnienia t kt鏎a znajduje si w zbiorniku paliwa. Po przekr璚eniu kluczyka nie s造cha niestety brz璚zenia w zbiorniku po kt鏎ym pozna豚ym 瞠 pompa przez kilka sekund pracuje, dla pewno軼i zdj掖em z陰cze przy wlocie do filta i nic, mimo kr璚enia jest sucho. Wi璚 jest tak jak sugerowa Wopor. Pompka paliwowa zosta豉 odci皻a i nie pompuje. Zdj掖em wiec dekielek pod tylnim siedzeniem i zobaczy貫m tam, dwa kru熰 doprowadzaj帷y i powr鏒, i gniazdo sze軼iopinowe, z czterema przewodami. od do逝. 1 bia造 z paskiem czarnym, Niebieski z paskiem czarnym, 鄴速y z paskiem zielonym, oraz jaki taki jasno pomara鎍zowy. Rozumiem 瞠 dwa s od czujnika a dwa od zasilania pompki, tylko kt鏎e s kt鏎e. a zreszt to mo瞠 nie jest takie wa積e, chodzi這by mi raczej gdzie szuka tego wy這cznika awaryjnego 瞠by pompka zacz窸a pompowa paliwo. Prosz o podpowiedzi

Prosz poprawi b喚dy w po軼ie. goldwinger
  • #7 10 Sep 2008 19:57
    wopor
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    witam, po pierwsze sprawd czy w tej skrzynce bezp, w komorze s dobre bezpieczniki nr2 jest od pompy, czy po w陰czeniu zap這nu klika przeka積ik i 鈍iec 鈍iece 瘸rowe, po drugie czy masz napiecia na regulatorze ci郾ienia paliwa jest zasilany z tego samego pina co pompa, jest na wysoko軼i alternatora powy瞠j, musi by tam napi璚ie akumulatora, powodzenia
  • #8 10 Sep 2008 20:49
    zi.ko
    Level 25  
    Helpful post? (+1)
    Je郵i jest r璚zna pompka to zapewniam 瞠 elektrycznej nie ma. Nawet je郵i dochodz przewody i dochodzi napi璚ie to nie ma pompy w zbiorniku.
  • #9 11 Sep 2008 18:17
    wopor
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    tam nie ma pompki r璚znej chyba 瞠 kto na przewodzie zainstalowa ale poco?,
  • #10 11 Sep 2008 19:47
    georgesgr
    Level 40  
    Helpful post? (+1)
    Witam,
    Zamim zaczniemy udzielac rad, trzeba by najpierw wiedziec o czym mowimy. Co to jest za 307-ka? Jaki silnik? Jaki system wtrysku?
    Silnikow 2.0HDI bylo w 307 trzy rozne - 90, 110 i 136 KM. W dodatku silnik 90 KM mial dwa rozne systemy wtrysku - Bosch i Siemens.

Wopor,
    Wtryskiwacze piezoelektryczne, w przeciwienstwie do elektromagnetycznych, nie maja cewek. Element piezoelektryczny nie jest elementem wspomagajacym lecz wykonawczym. Po prostu zastapil cewke wtryskiwacza elektromagnetycznego, ale wymaga zupelnie innego sterowania.

Pozdrowienia, Georges
  • #11 11 Sep 2008 21:28
    sollares
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Witam :)
    hm, udzielam szczeg馧owych informacji, odno郾ie zapytania georgesa z Fontenay sur Loing. Jest to 307 z silnikiem 2,0 hdi system CR 90 KM systemie Bosch.
    Jutro zrobi zdj璚ia z przedzia逝 silnika, oraz miejsca pod tylnim siedzeniem, nad zbiornikiem. Aby rozwia wszelkie w徠pliwo軼i. Jutro planuje wykonanie czynno軼i pomiarowe jakie zaleci mi kolega Wapor. Je郵i kolega z Fontenay prze郵 mi jak捷 dyspozycj do sprawdzenia w sprawie ustalenia usterki to r闚nie sprawdz. Je郵i kolega Ziko ma jakie pomys造 w sprawie ustalenia usterki wykonam czynno軼i i podziel sie spostrze瞠niami. My郵 瞠 co cztery g這wy to nie jedna :) Auto stoi u w鎩ka pod go造m niebem jest to troch kilometr闚 ode mnie wi璚 dopiero pod wiecz鏎 b璠 zdawa raport na forum.
    Do tego czasu mo瞠 nasun sie kolegom nowe pomys造.
    Auto uleg這 wypadkowi generalnie 瘸den z element闚 silnika nie ucierpia, wystrzeli造 wszystkie poduchy, ale elektryka z grubsza dzia豉, 鈍iec si kontrolki i silnik kr璚i. Co dok豉dnie mu dolega, to staramy si tu na forum ustali, na zasadzie. ze robi to co mi radz starsi poziomem koledzy. Chodzi o zdiagnozowanie usterki i wyeliminowanie w miar mo磧iwo軼i bez u篡wania interfejsu. Chodzi o to aby silnik zapali. Pozdrawiam
  • #12 11 Sep 2008 22:16
    georgesgr
    Level 40  
    Helpful post? (+1)
    Witam,
    "...w przedziale silnika jest pompa r璚zna do uzupe軟iania oleju.."
    Nie jest to wiec sytem Bosch lecz Siemens SID802 (do wyjasnienia). Trzeba wiec dobrze odpowietrzyc system przy uzyciu tej pompy. Nawet jesli elektrycznie wszystko bedzie w porzadku, pierwszy rozruch bedzie dosc trudny.
    Nie ma zadnego wylacznika wypadkowego. Byly takie 10 lat temu w silnikach bezynowych i pierwszych dieslach "elektronizowanych". W przypadku 307 sterownik airbagow zatrzymuje silnik na drodze informatycznej. Nie blokuje to jednak sterownika silnika definitywnie i nie trzeba go z tego powodu reinicjalizowac. Jesli nic nie jest uszkodzone w wypadku, silnik uruchamia sie bez problemu.
    Bez diagnostyki elektronicznej prawdopodobnie nie obejdzie sie. Trzeba miec, co najmniej, potwierdzenie odblokowania sterownika (immo), pomiar wysokiego cisnienia i ptwierdzenie synchronizacji walow.
    Pozdrowienia, Georges
  • #13 12 Sep 2008 17:50
    wopor
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    witam, kolego geogesgr jest w tym wtryskiwaczu kilkadziesi徠 element闚 ceramicznych kt鏎e pod wp造wem 豉dunku elektrycznego si odkszta販aj jednocze郾ie na przeciwleg造ch 軼iankach tych element闚 powstaje przeciwny 豉dunek elektryczny, musz to by kryszta造 niesymetryczne inaczej nie nastepuje zjawisko piezoelektryczne, zastosowano je dlatego by ograniczy du膨 bezw豉dno嗆 uk豉du- iglica spr篹yna, co mia這 miejsce w uk豉dach ze sterowaniem elektromagnetycznym, teraz istnieje dlatego mozliwo嗆 nawet 5-cio krotnego wtryskiwanego paliwa na jeden cykl pracy, jednocze郾ie jest mniejsze tarcie i szybko嗆 reakcji iglicy nawet 10-cio krotnie, ja nie pisa貫m 瞠 tam jest cewka fizycznie jedynie ze element piezoelektryczny mo瞠 nieprecyzyjnie , 瞠 na z陰czu a nie cewce, pomiar sygna逝 steruj帷ego,pozdrawiam
  • #14 12 Sep 2008 21:12
    sollares
    Level 10  
    witam, :)
    Mi這 jak tu zajrza貫m to zobaczy貫m nowe posty z kt鏎ych si nowych rzeczy dowiedzia貫m.
    Dzi zagl康a貫m do 307 i tu musz si przyzna, strzeli貫m gaf. Oddaj racj Georgesowi co do systemu wtrysku, Jest u mnie r璚zna pompka paliwa takie co jak gruszka znajduje sie pod przewodami od wtrysku. A system przeczyta貫m ze skrzynki komputera i jest to system firmy Siemens. :) Co sie tyczy kolegi Wopor, to znalaz貫m uszkodzony du篡 bezpiecznik 30 watowy drugi w rz璠zie, ale nie wiem czy o ten koledze chodzi這, bo nie znalaz貫m opisu skrzynki. Jutro go zmostkuje czym i podejm pr鏏 kr璚enia. Bo dzi nie zabra貫m kluczyk闚 od stacyjki. Sprawdz te pr康y o kt鏎ych m闚i Wopor. Mam pytanie zawsze podczas pod陰czenia akumulatora klemy lekko iskrz, czy to jest normalne ? czy jest jakie niepo膨dane zwarcie. Jakie urz康zenie absorbuje ten pr康. Hm a co do odpowietrzania, czy to jest normalne 瞠 po kilku dniach w przewodach znowu mam powietrze ? tak jakby si paliwo cofa這 ? mo瞠 przelewem ? czy d逝go trzeba kr璚i tym rozrusznikiem 瞠by si odpowietrzy這 ?
    Pozdrawiam
  • #15 13 Sep 2008 19:41
    wopor
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    witam, przy podpinaniu aku pewnie zasilanie sta貫 kalkulatora wtrysku , jak masz modu komfortu to i on, ale to normalne, opisz dok豉dnie kt鏎y to bezpiecznik, jak p造tkowy max to albo ESP, albo stacyjka bo nie wiem jak liczysz ten drugi od lewa czy prawa :),powodenia
  • #16 14 Sep 2008 15:59
    sollares
    Level 10  
    Witam, :)
    Czyta貫m przed chwil nowe posty. Panowie to forum nie jest po to aby aby kogo ocenia, m闚i 瞠 kto jest bab. Kolego Janusz, je郵i potrafisz co mi pom鏂, to pom騜 rad, a nie oceniaj innych. Wszyscy si uczymy od siebie nawzajem, od tego jest forum. Koledzy jestem in篡nierem budownictwa, a samochody to moje hobby. Ka盥y nowy post napisany tutaj czego mnie uczy, z ka盥ym razem kiedy ogl康am moje auto patrz na nie ca趾iem inaczej, dzi瘯i wam wiem coraz wiec疀, Kieruj do was pytania, je郵i kto wie to odpowiada, tu dzielimy si wiedz. Ka盥a wskaz闚ka jest dla mnie cenna nawet te mniej trafione. Przesy豉m fotki. fotka z palcem wskazuj帷ym na uszkodzony bezpiecznik, pytanie od czego jest ten bezpiecznik, bo by spalony. Na innej fotce uszkodzony chyba to si nazywa EGR, czy to mo瞠 mie wp造w na to ze silnik nie daje sie uruchomi. Mam jeszcze pytanie, czy do tego gniazda przy kierownicy pod陰cza sie komputer ? a je郵i tak to mam pytanie gdzie mo積a dosta taki przew鏚 i jakie oprogramowanie. Pozdrawiam.
    Hm. Panie Januszu to prawda najcz窷ciej uczymy si na w豉snych b喚dach. korzystam z tego forum aby jak najmniej ich pope軟i. Tu gdzie mieszkam nie ma w promieniu 30 km 瘸dnego fachowca. A z salonu Peugeota, bez obrazy, nie chc korzysta, chcia豚ym spr鏏owa z wasz pomoc.

czy bez tego EGR, silnik mo瞠 odpali ?

od czego jest ten bezpiecznik ?

czy to jest gniazdo pod kt鏎e pod陰cza sie interfejs ?

• #17 14 Sep 2008 16:55
    janusz2008
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Bezpiecznik od pompy ABS i ESP. Gniazdo OBD2 tak, do diagnostyki. Interfejs peugeot-planet. Kosztuje ok. 4kafle, Do Francuz闚 niema nic taniego. EGR niema wp造wu na uruchomienie silnika, na prace tak. Ale mi Pan wjecha na ambicje, stara貫m si jak mog貫m.
  • #18 14 Sep 2008 22:50
    sollares
    Level 10  
    Hm, mi這, podnie郵i軼ie mnie troch na duchu. Czuj si znacznie pewniej z wami. W璠ruj nast瘼ne pytania, przesy豉m tu zdj璚ie stanu kontrolek po w陰czeniu zap這nu, je郵i zauwa篡cie jakie nieprawid這wo軼i co co mog這by podsun望 nowy trop. Og鏊nie jest tak 瞠 kontrolka od silnika zapala si dopiero po wci郾i璚iu ukrytego przycisku odcinaj帷ego dodatkowo zap這n. Mam pytanie czy ona si zapala w闚czas kiedy komputer wykryje podczas samo diagnostyki jak捷 niesprawno嗆 ?
    Mam r闚nie pytanie, m鎩 brat ma interfejs z programem do passata czy jest mo磧iwo嗆 zrobienia jakiej przej嗆闚ki ? Na czym polega tajemnica tego interfejsu, bo je郵i to tylko kwestia pod陰czenia odpowiednich przewod闚, to przecie nie mo瞠 by trudne, tylko trzeba wiedzie jak. No bo 4ty to jest du穎. Dzi troch kr璚i貫m rozrusznikiem a mi pad akumulator, a silnik nawet nie czmychn掖. Strasznie d逝go pompowa貫m t pompk bo trudno by這 wygoni powietrze z przewod闚 miedzy filtrem a pomp wysokiego. Powietrze podczas pompowania wypycha這 z filtra do pompy wysokiego, czy瘺y si ta pompa a tak zapowietrzy豉 ? a w og鏊e czy j si jako odpowietrza ?

Panie Januszu Smile czyta貫m przed chwil Pana ostatni post, to prawda co Pan napisa. Ja sko鎍zy貫m Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Poznaniu, ca陰 m這do嗆 pasjonowa貫m si tym co mia貫m, zwozi貫m do domu stare MZ Tropiki, WSK, Skr璚a貫m do kupy czy軼i貫m i je盥zi貫m, przynosi這 mi to ogromn satysfakcj. Dzi czasy si zmieni造, trzeba mie programy kable, nie wystarczy m這tek i komplet kluczy. Zgadzam si z P Januszem, je郵i kto 篡je z naprawiania to musi inwestowa w wiedz technologi i sprz皻 np do diagnostyki z 瞠by z tego 篡 trzeba kasowa za us逝gi. Ja nie jestem mechanikiem, cho mam taki zaw鏚 wyuczony. Jestem architektem i z tego si utrzymuj. Og鏊nie znam si na starych dislach, a na technologii Hdi dopiero poznaje dzi瘯i wam. Ciekaw jestem czy wam si uda這 podpina hdi pod kompy.

Moderated By MakroSerwis

Scali貫m Kolegi posty (pisane jeden pod drugim) i poprawi貫m spos鏏 zamieszczenia zdj耩. Prosz zapozna si z Regulaminem Forum i og這szeniami w dziale.

• #19 15 Sep 2008 09:10
    janusz2008
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Je郵i w tym aucie jest sterownik BOSCHA EDC-15C, mo積a sprubowa kabelkiem brata si z nim dogada. Musi mie wtyk OBD2. Je郵i dalej b璠zie si Pan chcia uczy to potrzebne b璠 schematy el. warto軼i czujnik闚, wykresy oscyloskopowe, oscyloskop i multimetr cyfrowy. Ico najwa積iejsze mnustwo czasu.
  • #20 15 Sep 2008 21:41
    wopor
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    witam :), :) widz 瞠 urwa這 troszku z tego puga, kolega solares ma szcz瘰cie ze to nie vectra c bo nieby這 by co zbierac ze sterownika, dane moge podes豉 , poniewa koleg soloresa polubi貫m (mimo 瞠 pyra) hehe podaj maila to pode郵 ksi捫ke w pdf o hdi w pugach, poczytasz troszku sollaresie i wtedy podpowiada dalej b璠ziemy, oscyloskopek ta naprawde m康re narz璠zie i warto zainwestowa masz mo磧iwos sprawdzania dynamicznego element闚 i jak m康rze wygl康asz wtedy hehe, powodzenia sollaresie 郵ij maila odpisz bo ja z tej starej generacji co odpisuje

Zb璠ne posty (nie na temat) usun掖em. [Mirek Z.]
  • #21 16 Sep 2008 17:16
    sollares
    Level 10  
    Ja mam taki spos鏏 na monotonno嗆 篡cia, zak豉dam sobie jaki cel i d捫e do tego aby go zrealizowa. Bo w豉郾ie 篡cie bez celu jest nudne. Podziwiam tych kt鏎zy pracuj nad sob i wzbogacaj sw wiedz. Ludzi z pasj :). Ale i bardziej tych kt鏎zy potrafi si t wiedz dzieli.
    Druga strona mojej 307, jest znacznie mniej estetyczna, zrobienie blacharki te b璠zie dla mnie wyzwaniem :) Jednak najbardziej ambitn spraw jest uruchomienie silnika chyba si z tym zgodzicie .Komputer jest firmy siemens jak na za陰czonym foto.Zwi您ku z tym mam pytanie.Czy kabel interfejsu b璠zie si nadawa od passata? czekam na PDFy od Pana Wapora na skrzynce pod adresem solaroarchitekt(malpa)interia.pl
    podzi瘯owania dla dziesi璚ioletniej Klaudi kt鏎a napisa豉 to co podyktowa貫m.Pozdrawiam :)

komputer Siemens Peugeot 307 2.0 Hdi

http://obrazki.elektroda.net/21_1221579131_thumb.jpg[/img][/
  • #22 16 Sep 2008 17:25
    wopor
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    witam, sollaresa ot klikacz jeden, odpal poczt powiniene juz mie tego pdf, powodzenia i pozdrawiam
  • #23 16 Sep 2008 18:33
    janusz2008
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    Witam! To jeszcze potrwa, do czasu dobrego zdiagnozowania po craszu.To pierwsza rzecz do wykonania. Wiem 瞠 rozbite, ale s laptopy. Po wypadku jest zablokowane, trzeba odczyta i wykasowa b貫dyi jeszcze jedno, czy po prz瘯r璚eniu zap這nu ga郾ie lampka immo?.
  • #24 17 Sep 2008 17:51
    karlos85
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Sledze postepy w tej usterce i dalej podtrzymuje swoje zdanie ze auta nie odpali sie jak nie wykasujesz b貫d闚 po wypadku tak jak mowi Janusz ni wtpie w to by wykasowa to zwyk造 skaner OBD ja pracyje Teksie i narazie odpukac wszystko idzie od strza逝 mia貫m wczesniej interfejs VAG z allegro i tylko wstyd mi przynosi czasem bo jedno autko posz這 drugie juz nie i to ciezko by這 okreslic jaka przyczyna tego by豉
    Pozdrawiam i powodzenia.
  • #25 17 Sep 2008 18:33
    wopor
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    witam, troszku specyjalizuje sie w vectrach C, i po takim dzwonie najpierw robie rozeznanie bojem, czyli podpinam laptoczka i z czytuje b喚dy, wypisuje wtedy litanie cz窷ci do za豉twienia,potem blacharka, lakierek, i sk豉danko i tu zaczynaj si schody , bywa 瞠 ruchome :), niestety raz na 2 lata jak wesz造 te vectry C po lifcie, musia貫m odda sam. do serwisu bo urwa這 sterownik i przewody by造 te urwane, na 67 szt jest 6 brazowych takich samych i steruja abs, serwisant mia rozpiskie na centralke, i kalkulator, by dobry chrze軼ijanin i sie podzieli wiedz pisan , ale najwa積iejsze kosztowa這 to hmmm 300z, wi璚 czasami nie nale篡 si ba serwis闚, a jeszcze jedna uwaga sollares czy masz w tym pugu kontrol ruchu, je瞠li tak to nie kr耩 kierownic przy podpietym aku bez podpietego sterownika, bo zniknie kalibracja, powodzenia ! dosta貫 tego pdf?
  • #26 17 Sep 2008 21:53
    sollares
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (+1)
    Witam, to sobie poczyta貫m pisania koleg闚 :)
    Dzi wymienia貫m cz窷ci mechaniczne zawieszenia :)
    B璠 go holowa pod dom, bo mi w tym sadzie wygnije do reszty. Panie Woporze Pdfy mam na skrzynce ale mam ma貫 problemy z otworzeniem, 軼i庵n掖em acrobat i mi nie otwiera, b璠 jeszcze pr鏏owa. Panie Januszu gdzie szuka tej kontrolki immo ?
    Drodzy koledzy stali bywalcy, czy jest co takiego jak imobilajzer (pisz jak s造sz :) i czy on odcina na pompie wysokiego ? je郵i tak to jak sprawdzi czy jest odblokowany czyli zdiagnozowa.. a ja si teraz bior za odczytanie Pdf od Pana WOPORA :)
    My郵 ze metoda Oscyloskopowa to jest bardzo skuteczny spos鏏 na diagnoz ale tym bardziej spieszy mi si otworzy 1,2 mb Pdf kt鏎e podarowa mi WOPOR :)
    Robi si ciekawie. Wpad貫m na taki pomys, ze m鏬豚ym podpi望 kamer do mojego warsztatu i na skype mogliby鄉y zrobi reanimacyjn tele konferencj :) co wy na to ? Drodzy koledzy ?

Na za豉czonym obrazku, Economy Mode Active. Komunika na g這wnym wy鈍ietlaczu peugeot 307. Taki mi si zacz掖 wy鈍ietla jak wy豉dowa貫m aku. Czy oznacza. ze jest w trybie oszcz璠nego gospodarowania energi akumolatora ? i wy豉czy mi klim radio szybki itp ? potem podpina貫m inny na豉dowany komunikat pozsta ten sam. Czy wr鏂i do normalnego trybu je郵i odpali silnik ?
  • #27 18 Sep 2008 17:01
    wopor
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    witam, tego pdf jest 70 stron o hdi w pugach, w豉sciwie wszystko o sterowaniu diagnozie i elementach sk豉dowych, napisz sollaresie czy juz Ci chodzi ten pdeefek, powodzenia

Dodano po 2 [minuty]:

symbol immo jest na kontrolkach licznika chiba taki kluczyk jak pamietam

Dodano po 2 [minuty]:

musisz odpali silnik i wtedy toto zga郾ie, te mniej m康re francuzy maja migajace ikone aku, i tyz powy陰cza wsio pr鏂z rozruchu silnika
  • #28 21 Sep 2008 16:25
    mulele1
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam ... Z tego co wiem , Peugeot 307 niema wy陰cznika przeciwuderzeniowego ... Podczas wstrz御u przy kolizji pal sie dwa bezpieczniki 10-cio vatowe . Znajduj si w komorze silnika (nad komputerem g堯wnym . To te dwa z trzech - najbli窺zych 軼iany grodziowej ... Co za si tyczy - economy mode active , to wy鈍ietlenie tej funkcji ga郾ie po rozruchu auta , z tym , 瞠 akumulator musi spe軟ia warunki nat篹enia pr康u ...
  • #29 21 Sep 2008 16:28
    sollares
    Level 10  
    hm poczyta貫m troszku ksi捫eczk. hm gdybym mia taki oscyloskopek to by mo積a by這 sprawdzi czy pr康 podaje na wtryski. Ale jak ju wcze郾iej sprawdza貫m na przelewach nie pojawia這 si paliwo podczas kr璚enia.
    Natomiast z pompy wysokiego na przelewie tak. To znaczy 瞠 : Zasilanie paliwem jest sprawne. Natomiast, brak paliwa w przelewach na wtryskach t逝maczy mo積a tym, 瞠 nie ma impulsu elektrycznego na wtryski. Gdybym mia oscyloskopek to sprawdzi豚ym te przewody 瞠by si upewni 瞠 odci璚ie nast徙i這. Z tego co wywnioskowa貫m po lekturze, trzeci t這k na wyskokiej uruchamia si wtedy gdy nie dochodzi do niego napi璚ie. A regulacj ci郾ienia o zmiennych warto軼iach napi璚ia sterowanego z kalkulatora. Pytanie czy mog pod陰czy do regulatora voltomierz i sprawdzi czy dostaje pr康 ? Wiem, 瞠 przy wtryskach robi chyba tego nie wolno. Tu przyda豚y si pewnie oscyloskop :)
    Nast瘼ne pytanie, gdy prze陰czam kluczyk w pozycji zap這n zapala si na wy鈍ietlaczu "kilometr闚" w lewym g鏎ny rogu taki w豉郾ie kluczyk, po oko這 5 sekundach zmienia tre嗆 wy鈍ietlacza i pokazuje Fmin i max. Potem znowu pojawiaj si cyfry ale ju bez tego kluczyka, w zwi您ku z tym pytanie czy to jest to immo, i czy ono jest wy豉czy這 ? a je郵i tak to to pod捫aj帷 za sugesti forumowicz闚 jak si to wy陰cza. Co i jak dalej mog sprawdzi przy pomocy miernika ? bo tylko to na razie mam, no i Pdfa. :) kt鏎y mi troch pomaga zrozumie :) co nieco :)
  • #30 21 Sep 2008 21:32
    wopor
    Level 32  
    Helpful post? (0)
    witam, ot dobrze pos逝cha m康rego :) :), podaj teraz kod silnika to pode郵 jak znajd w kompie:) schemata sterowania silnika, sollaresie ucz sie bo my wiecznie 篡 nie bedziemy, powodzenia

Dodano po 4 [minuty]:

tak na prawd to miernikiem zawiele nie zawalczysz, i nie sprawdzaj wtrysk闚 miernikiem bo masz kuku wtedy, a wog鏊e to daj im spok鎩 to ma這 zawodny element( warunek dobre i czyste paliwo), szukaj przyczyn w sterowaniu bo kalkulator wygeneruje sygna do wtrysk闚 jak ma oki odczyty z czujnik闚, o stanie sollaresowego silnika
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products